Atrakcje Bostonu: New England Aquarium

New England Aquarium nie bez powodu pozostaje jedną z największych atrakcji turystycznych Bostonu: fascynująca kolekcja morskiej fauny i flory w nowoczesnym obiekcie, interaktywne ekspozycje, kino IMAX oraz atrakcyjna lokalizacja przyciągają do akwarium ponad milion odwiedzających rocznie.

New England Aquarium

New England Aquarium położone jest w sercu miasta, przy bostońskim nabrzeżu.

W sezonie letnim, od kwietnia do listopada akwarium organizuje także rejsy, których celem jest obserwacja wielorybów w wodach Zatoki Massachusetts.

Akwarium zwiedzać można w ramach programu CityPASS Boston, pozwalającego zaoszczędzić do 47% kosztów wstępu do najpopularniejszych atrakcji Bostonu.

CityPASS Boston – kup online.

Atrakcje New England Aquarium

Akwarium w Bostonie jej domem dla ponad 15 tysięcy zwierząt zgromadzonych w starannie zrekonstruowanych ekosystemach morskich z całego globu, od wód Północnego Atlantyku obmywających skaliste wybrzeże Nowej Anglii, po rafę koralową strefy podzwrotnikowej.

Centralną część akwarium zajmuje Giant Ocean Tank, olbrzymi zbiornik otoczony spiralnymi schodami wokół których rozmieszczono 50 okien pozwalających obserwować podwodny świat na różnych poziomach.

Wokół zbiornika centralnego znajduje się szereg mniejszych ekspozycji, poświęconych między innymi gatunkom słodkowodnym, tropikalnym, pingwinom, czy też ośmiornicom i wielobarwnym homarom.

Ośmiornice w New England Aquarium.

Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych gości akwarium, cieszy się strefa płytkich akwenów, w których mogą oni dotknąć i/lub karmic gatunki typowe dla basenów pływowych powstających na skalistym wybrzeżu podczas odpływu, w tym rozgwiazdy, kraby, czy jeżowce. Inny „interaktywny” zbiornik zajmują płaszczki i rekiny.

Zobacz aktualny program wystaw w New England Aquarium.

Na zewnątrz budynku, w strefie nieobiletowanej, znajduje się ekspozycja fok.

Simons Theatre, kino typu IMAX, wykorzystujące najnowszą technologie i gigantyczny ekran wyświetla 20-30 minutowe filmy o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Zobacz co aktualnie zobaczyć można w kinie IMAX New England Aquarium.

Jeśli odwiedzasz Boston pomiędzy kwietniem i majem, będziesz mieć unikalną okazję zaobserwować z bliska wieloryby, a często także delfiny podczas wycieczki, której przewodnikiem jest pracownik akwarium, posiadający wyjątkową wiedzę na temat tych gatunków.

We współpracy z operatorem turystycznym Boston Harbor City Cruises, New England Aquarium organizuje rejsy do rezerwatu Stellwagen Bank, obfitującego w wiele gatunków morskich ssaków, ryb i ptactwa.

Godziny otwarcia, bilety i zniżki

Akwarium otwarte jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w weekendy, od 9:00 do 18:00. Gościom zaleca się zarezerwowanie godziny wstępu.

Ceny biletów wynoszą:

  • dorośli (12-59 lat) – $32
  • dzieci (3-11 lat) – $23
  • seniorzy (60+ lat) – $30

Dzieci do 3 roku życia: wstęp nieodpłatny.

Karta CityPSS Boston umożliwia wstęp do New England Aquarium oraz 3 innych atrakcji Bostonu za jednorazową opłatą $67.

Znajdź więcej informacji na temat CityPASS Boston.

Zobacz także:

Atrakcje i wycieczki Boston – zarezerwuj: