Pops, restauracja przy Route 66 w Oklahomie – doświadczenia z podróży

Polecany przystanek na trasie Route 66: Restauracja Pops w Oklahomie.

Stan Oklahoma jest mieści się pomiędzy Teksasem, Kansas i Arkansas w południowo-środkowej części Stanów Zjednoczonych. W nim, na trasie legendarnej trasy Route 66, w miasteczku Arcadia, uwagę turystów przyciąga często jedyna w swoim rodzaju restauracja Pops.

Restauracja Pops Route 66

Olbrzymia butelka to symbol restauracji Pops w Arcadia, Oklahoma.

Wycieczki Route 66 – sprawdź ofertę biur podróży.

Restauracja Pops na Route 66

Restaurację trudno jest przegapić, dzięki wznoszącej się przed nią makiecie olbrzymiej butelki napoju gazowanego emanującej neonową nostalgią lat 50-tych, w których restauracja powstała.

Wznosząca się dziś na ponad 20 metrów i ważąca 4 tony butelka przed restauracją jest nowoczesną konstrukcją. Powstała w 2007 roku i wyposażona jest w znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż neon, żarówki LED.

Tym co wyróżnia Pops od innych restauracji jest nie tyle oryginalna forma reklamy, co oferowana usługa: ten tradycyjny amerykański diner to także mega sklep z napojami orzeźwiającymi z całego świata.

Zobacz materiał video o Pops poniżej:

Niezwykła jadłodajnia przy Route 66.

Uwaga: Nowsza restauracja Pops #2, o której mowa w filmie, już nie istnieje; pozostał tylko oryginał.

Skąd wzięła się nazwa Pops?

Zwrot „pops” w Ameryce oznacza napoje gazowane. Słowo to ma także inne znaczenie.

Restauracja stworzona została przez Aubrey’a McClendona, byłego prezesa firmy energetycznej Chesapeake Energy Corporation. Poprzez nazwę restauracji oddac on chciał hołd swojemu ojcu a „pops” to także potoczny, i czuły sposób zwracania się do ojca.

Budynek główny restauracji jest równie wyjątkowy, co jego oryginalna, przydrożna reklama, zarówno pod względem architektury, za którą zdobył wiele wyróżnień i nagród, jak i wspomnianego już sklepu z napojami orzeźwiającymi. Oferują on ponad 700 różnych rodzajów napojów o fantazyjnych smakach: oprócz tradycyjnych owocowych oranżad, coli, czy popularnego w Stanach Zjednoczonych „root beer” (jest to bezalkoholowy napój produkowany z korzeni sasafrasu, rośliny rodzimej dla Ameryki Północnej), znaleźć tu można także napoje o kontrowersyjnych smakach, na przykład suszonej wołowiny, czyli „beef jerky”.

Restauracja posiada także stoliki na zewnątrz. Zobacz menu Pops w Oklahomie.

Zapoznaj się bliżej z historią restauracji Pops na Route 66 na blogu Wander Wisdom.

Pops Soda Ranch znaleźć można pod adresem 660 W. Arcadia, Oklahoma, Autostrada 66.

Arcadia, Oklahoma – The Round Barn

Miejscowość  Arcadia ma mniej niż 300 mieszkańców i jest częścią obszaru metropolitalnego Oklahoma City, stolicy stanu Native America.

Oprócz restauracji Pops, do atrakcji turystycznych Arkadii zalicza się osobliwa okrągła stodoło, The Round Barn.

Dowiedz się więcej na temat The Round Barn z materiału powyżej.

Powiązane artykuły:

Roadtrip Route 66 – informacje, wskazówki, porady.