Wycieczki do Niagara Falls USA – zarezerwuj z Get Your Guide

Najsłynniejszy wodospad, a właściwie kompleks wodospadów, na świecie położony jest w zachodniej części stanu Nowy Jork, na granicy USA z Kanadą.

Co roku, Niagara Falls od strony amerykańskiej odwiedza około 8 milionów gości. Z racji na oddalenie wodospadów od dużych centrów turystycznych i miejskich, wielu z nich decyduje się na zwiedzanie ich w ramach zorganizowanych wycieczek.

Niagara Falls

Wycieczki do Niagara Falls cieszą się niesłabnącą popularnością.

Od Nowego Jorku Niagara Falls dzieli około 640 km, od Waszyngtonu – 660 km, zaś od Chicago aż 860 km, nie zniechęca to jednak wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy nie zdecydowali się na wynajem samochodu w USA, a nie chcą przegapić okazji do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.

Niagara Falls z Get Your Guide

Wycieczki do Niagara Falls dostępne są w różnych konfiguracjach, z różnych miast oraz w różnych ramach czasowych, przez co łatwo jest dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Powszechnie oferowane są przez operatorów turystycznych w popularnych amerykańskich destynacjach, zwłaszcza w północno wschodnich stanach, jak również online. Wielu turystów preferuje wykupienie tego typu usługi z wyprzedzeniem; pozwala to na lepsze rozplanowanie programu zwiedzania, zwłaszcza przy ograniczonym czasie.

Ciekawą ofertę wycieczek do Niagara Falls znaleźć można za pośrednictwem portalu turystycznego Get Your Guide. Obejmuje ona zarówno krótkie, trwające zaledwie około godziny zajęcia w okolicy wodospadów, jak i całodzienne, a nawet dwudniowe programy.

Krótsze programy obejmują między innymi piesze wycieczki z przewodnikiem z przystankami w punktach widokowych, wycieczkę łodzią Maid of the Mist, pozwalająca na podziwianie majestatycznego wodospadu od strony wody, czy też oglądanie wieczornych iluminacji wodospadów. Ceny zaczynają się już of około USD50 od osoby.

wycieczki po Niagara Falls

Statek Maid of The Mist jest ściśle powiązany z historią Niagara Falls; pierwsza jednostka o tej nazwie, pokonująca granicę wodną pomiędzy USA i Kanadą, powstała w 1846 roku.

Turyści, którzy na zwiedzanie Wodospadów Niagara przeznaczyć mogą więcej czasu i środków, do wyboru mają kilkugodzinne wycieczki obejmujące rejs Maid of the Mist i zwiedzanie jaskini Cave of The Winds, czy, na przykład, degustację wina produkowanego w lokalnych winnicach.

Spragnieni adrenaliny i mocnych wrażeń śmiałkowie wybrać się mogą na spływ wzburzonymi wodami rzeki Niagara na pokładzie specjalnie do tego przeznaczonych łodzi, zaś tych, preferujących spokojniejsze zajęcia, zainteresować może motylarnia – wypełniona bujną, tropikalną roślinnością oraz barwnymi owadami szklarnia, oddalona o około 10 km od samych wodospadów.

Get Your Guide oferuje także jednodniowe oraz dwudniowe wycieczki autobusowe z Nowego Jorku, w cenach od około USD200/osoba.

Zarezerwuj wycieczki do Niagara Falls z Get Your Guide.

Zobacz także:

Oficjalna strona internetowa Niagara Falls National Heritage Area.

Dowiedz się więcej na temat Niagara Falls.