Wycieczki z przewodnikiem Nowy Orlean – sprawdź ofertę GetYourGuide

Nowy Orlean jedno z najbardziej malowniczych miast amerykańskiego Południa to prawdziwa kopalnia atrakcji turystycznych: większość z nich jest na wyciągnięcie ręki.

Wystarczy krótki spacer, aby poczuć atmosferę emblematycznej, wiecznie tętniącej życiem Francuskiej Dzielnicy, odwiedzić kluby jazzowe, z bliska przyjrzeć się zabytkowej architekturze w stylu kolonialnym, czy móc spróbować specjałów kreolskiej kuchni.

wycieczki z przewodnikiem Nowy Orlean

Wycieczki z przewodnikiem Nowy Orlean – doskonały sposób na zwiedzanie miasta.

Jeśli jednak Twój czas w New Orleans na to zezwala, warto jest zboczyć z najbardziej oczywistych i przetartych turystycznych szlaków i zobaczyć miasto z innej perspektywy. Idealnym sposobem na to są wycieczki z przewodnikiem. Tak, sporo z nich posiada dosyć sztampowy i skupiony na największych atrakcjach program (choć nawet w tym przypadku obecność dobrego przewodnika okazać się może nieoceniona), wiele jednak pokazuje miasto i jego okolice od zupełnie odmiennej strony.

Poniżej, podajemy przykłady niektórych z wycieczek oferowanych przez GetYourGuide, jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie internetowych biur podróży. Wycieczki o których mowa dostępne były w chwili powstawania tego artykułu – ich oferta może ulec zmianie.

Wycieczki z przewodnikiem Nowy Orlean – sprawdź aktualnie dostępne oferty Get Your Guide.

Jazz na łodzi – rejsy w Nowym Orleanie

Rejsy tradycyjnymi parostatkami rzeką Missisipi zaliczają się do najpopularniejszych wycieczek w Nowym Orleanie. Często połączone są one z kolacją, złożoną oczywiście z tradycyjnych południowych dań oraz z inną nowoorleańską specjalnością – koncertami jazzowymi.

Cmentarze Nowego Orleanu

Choć miejsca pochówku nie należą do typowych atrakcji turystycznych, w Nowym Orleanie zdecydowanie warte są uwagi, zarówno ze względu na specyficzną architekturę – w podmokłej Luizjanie, by uniknąć wypłukiwania trumien przez wody gruntowe, grobowce wznoszą się dość wysoko nad ziemią – ale także na urokliwą atmosferę.

Przewodnik wycieczki nie tylko oprowadzi po zabytkowych grobowcach, czy należących do sławnych osobistości mauzoleach, ale także podzieli się mało znanymi faktami, czy anegdotami z historii Nowego Orleanu.

Wycieczki po cmentarzach Nowego Orleanu dostępne są w wielu wersjach: od zwykłego zajmującego około godziny spaceru, po znacznie dłuższe i o bardziej rozbudowanym programie wycieczki po zmroku, śladami mitów i legend.

Nawiedzone miejsca Nowego Orleanu

Ważną rolę w kulturze Luizjany odgrywają wierzenia karaibskie i afrykańskie, które przybyły tu wraz z niewolnikami. Więcej o nich, a także o lokalnych mitach, legendach, czy zjawiskach paranormalnych dowiedzieć się można z różnego rodzaju wycieczek tematycznych inspirowanych duchami, wampirami, czy voodoo.

nawiedzone wycieczki Nowy Orlean

Wycieczka śladami duchów, wampirów i czarnej magii w Nowym Orleanie w ofercie GetYourGuide.

Gastronomia, degustacje i lekcje gotowania w Nowym Orleanie

Jedzenie odgrywa olbrzymią rolę w kulturze amerykańskiego Południa. Kuchnia kreolska, ze swoimi emblematycznymi daniami, jak gumbo, jambalaya, gotowanymi rakami, czy też słynnymi nowoorleańskimi pączkami beignet, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w tyglu kulturowym, jakim są Stany Zjednoczone.

Wycieczki kulinarne, czyli skupione właśnie na lokalnych przysmakach cieszą się dużą popularnością w Nowym Orleanie. Wśród dostępnych programów są zarówno degustacje w znanych nowoorleańskich restauracjach, jak i lekcje gotowania.

Plantacje Nowego Orleanu – wycieczki

Historia Luizjany ściśle związana jest z historią niewolnictwa. Żyzne gleby stanu idealnie nadawały się do uprawy bawełny, tytoniu i trzciny cukrowej, sprzyjała temu także łatwość pozyskiwania siły roboczej: niewolników.

W bezpośrednich okolicach Nowego Orleanu zachowało się wiele zabytkowych plantacji, obrazujących, często bolesny kontrast pomiędzy eleganckimi rezydencjami bogatych plantatorów i szokującymi warunkami, w jakich przyszło żyć i umierać niewolnikom.

wycieczki po plantacjach

Jedną z najczęściej odwiedzanych plantacji Nowego Orleanu jest Oak Valley Plantation. Wycieczki do niej znajdują się w ofercie Get Your Guide.

Zobacz także: