Od 8 maja wiadomo już, komu udało się zdobyć losowo przyznawane Green Card, bilet wstępu do nowego życia w Stanach Zjednoczonych.

Wyniki loterii wizowej do USA dostępne są do wglądu online.

wyniki loterii wizowej

Znane są już wyniki loterii wizowej do USA.

Amerykańska Green Card Lottery, znana także, jako Diversity Visa Program organizowana jest corocznie od 1990 w celu promowania legalnej emigracji do USA. W każdej z jej edycji przyznawane jest od 50 do 55 tysięcy Zielnych Kart, zezwalających na pobyt i pracę w Stanach Zjednoczonych.

Dla wielu osób zainteresowanych wyjazdem za ocean, którym trudno byłoby spełnić wszystkie kryteria stawiane przez amerykańskie władze dla osób aplikujących o przyznanie wizy poprzez tradycyjne procedury, jest to jedyny sposób na spełnienie marzeń o przeprowadzce do USA.

Jak sprawdzić wyniki loterii wizowej do USA?

Podobnie, jak proces aplikowania o Zieloną Kartę w ramach loterii wizowej odbywa się w całości online, z jej wynikami także zapoznać się można jedynie przez internet. W tym celu odwiedzić należy stronę internetową Diversity Visa Program Departamentu Stanu USA.

Aby sprawdzić status naszej aplikacji, podać należy numer potwierdzenia (Confirmation Number), nadany po prawidłowym wypełnieniu zgłoszenia do loterii, imię i nazwisko oraz datę urodzenia.

Lista wyników obecnej edycji loterii udostępniona zastała 8 maja roku i pozostanie do wzglądu do 30 września bieżącego roku.

W tej edycji loterii wizowej do USA o Zieloną Kartę ubiegało się w sumie 27.8 tyś kandydatów z Polski.

Czym jest Green Card?

Zielona Karta jest zezwoleniem na pobyt stały oraz pracę w Stanach Zjednoczonych dla osób niebędących obywatelami tego kraju. Green Card wydawana jest na okres 10 lat, po którym wymaga odnowienia.

Osoby posiadające Zieloną Kartę nie mogą opuszczać terytorium USA na dłużej, niż 12 miesięcy. Zobowiązane są także do płacenia podatków w Stanach Zjednoczonych.

Uwaga na pośredników!

Biorąc udział w amerykańskiej loterii wizowej unikaj wszelkiego rodzaju internetowych pośredników oferujących pomoc w złożeniu wniosku z dodatkową opłatą (podobnie jak w przypadku wniosku o preautoryzację ESTA).

Zgłoszenie do loterii wizowej składać należy samodzielnie, bezpośrednio na stronie Departamentu Stanu USA poświęconej Diversity Visas.

Wnioski składać można zazwyczaj w okresie pomiędzy październikiem i listopadem (dokładne daty definiowane są indywidualnie w każdym roku.

Czytaj także:

Loteria Wizowa do USA – wygraj Zieloną Kartę.

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 14. maja, 2022