Boże Narodzenie w Las Vegas

Jeśli przyjdzie Ci odwiedzić Las Vegas w grudniu, podpowiadamy na jakie „zimowe” atrakcje miasta na wzniesionego na pustyni Mojave warto zwrócić uwagę. Znajdź poniżej kilka wskazówek, jak spędzieć Boże Narodzenie w Las Vegas.

Glittering Lights – świąteczny pokaz drive-thru

Około 45 km na północny wschód od centrum „Miasta Grzechu” położony jest tor wyścigowy Las Vegas Motor Speedway. Co roku, w sezonie zimowym, gości on jedną z największych atrakcji bożonarodzeniowych w Newadzie – pokaz światła Glittering Lights.

Boże Narodzenie w Las Vegas

Boże Narodzenie w Las Vegas.

Amerykanie kochają świątecznie oświetlenie; bożonarodzeniową dekorację wynieśli niemal do rangi sztuki. Świątecznymi lampkami przystraja się zarówno przestrzeń publiczna, sklepy, jak i fasady domów prywatnych. W Newadzie podziwiać je można z wnętrza samochodu, przemierzając ponad 4-kilometrowej długości trasę ekspozycji przygotowanej z iście amerykańskim rozmachem, przy dźwiękach świątecznej muzyki oraz popijając ciepłą czekoladę.

Na pokaz Glittering Lights składa się ponad 400 różnych, często ruchomych elementów/atrakcji, do stworzenie których wykorzystano tysiące migających, kolorowych lampek LED.

Twórcy ekspozycji co roku wykazują się olbrzymią fantazją: oprócz tradycyjnych Świętych Mikołajów i reniferów, czy bałwanów, z bożonarodzeniowych światełek stworzono tu także wszelkiego rodzaju zwierzęta, statki i samochody (nie mogłoby ich przecież zabraknąć na torze wyścigowym). Wielu wrażeń dostarcza szczególnie przejażdżka tunelem światła.

Glittering Lights

Glittering Lights Las Vegas.

Po zakupie biletu w kasie, odwiedzający pouczenie są, by wyłączyć światłą samochodu i dostroić samochodowe radio do wskazanej częstotliwości, na której nadawana jest wyłącznie muzyka świąteczna: kolędy, ale także popularne popowe piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Trasę pokonuje się w wolnym tempie; istnieją także rozliczne okazje do zatrzymania się na dłużej przy danej atrakcji, na przykład, aby zrobić zdjęcia.

Glittering Lights to największy tego typu pokaz w Newadzie. Organizowany jest już od 20 lat i przyciąga nawet 30 tysięcy gości rocznie, zazwyczaj od końca listopada do pierwszego tygodnia stycznia. Znaczny odsetek przychodów z pokazu przekazywany jest na cele charytatywne. Znajdź więcej informacji na temat godzin otwarcia oraz cen biletów Glittering Lights Las Vegas.

Magiczny Las w Opportunity Village

Las Vegas to nie tylko atrakcje dla dorosłych. Miasto zadbało o to, aby uprzyjemnić czas także najmłodszym przybywającym tu wraz z rodzicami. W listopadzie i grudniu odwiedzić będą mieli oni okazję Magiczny Las / Magical Forrest, czyli zimowe miasteczko stworzone z inicjatywy Opportunity Village, działającej od 1954 roku organizacji obejmującej opieką i podejmującej działania w celu wykształcenia oraz integracji społecznej osób upośledzonych. Wizyta w Magical Forest to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, ale także wsparcie słusznej sprawy. Cała obsługa Magicznego Lasu to woluntariusze, zaś przychód z biletów w całości przekazywany jest na wsparcie działalności Opportunity Village.

Magiczny Las oferuje prawdziwie świąteczną atmosferę: sztuczny śnieg, choinki, chatki z piernika oraz, oczywiście, obecność Świętego Mikołaja przypadną do gustu najmłodszym (oraz sentymentalnym dorosłym).

Magiczny Las Las Vegas

Magical Forrest w Opportunity Village.

Wiele atrakcji Magicznego Lasu, w tym karuzele, gry, czy mini golf, pozwolą gościom parku spożytkować nadmiar energii. Będą tu mieli oni także okazję przejechać się ciuchcią oraz skosztować wielu sezonowych przysmaków – pierników, gorącej czekolady czy placka dyniowego.

Fontanna Bellagio

Gigantyczna fontanna przed hotelem (i kasynem) Bellagio przyciąga turystów przez cały rok dzięki pokazom wody, światła i dźwięku organizowanym tu przez cały rok po zmroku. Szczególnego uroku nabiera jednak w sezonie świątecznym, dzięki pokazom utrzymanym w stylistyce bożonarodzeniowej.

Świąteczny pokaz fontann przed kasynem Bellagio.

Lodowisko w Las Vegas – odwiedź Cosmopolitan

Pomimo nieznacznego ochłodzenia w miesiącach zimowych, ciepły klimat Las Vegas sprawia, iż opad śniegu tu nie występują. Świąteczną atmosferę przybliża jednak lodowisko, które co roku otwiera emblematyczny hotel-kasyno, Cosmopolitan, przekształcając w ślizgawkę jeden ze swoich basenów.

lodowisko w Las Vegas

Na łyżwy w Las Vegas: hotel Cosmopolitan.

Czytaj także:

Atrakcje Las Vegas – zarezerwuj ze zniżką!