Las Vegas dla par – romantyczny wypad do „stolicy hazardu”

Stany Zjednoczone to prawdziwa kopalnia pomysłów na romantyczne wakacje we dwoje. Od wypadów do emblematycznych metropolii, poprzez wypoczynek na plażach Florydy, czy Kalifornii, po wyprawy do zapierającej dech w piersiach urody parki narodowe – każdy znajdzie tu cos dla siebie.

znak Las Vegas

Atrakcje Las Vegas – nie tylko kasyna.

Szeroki wachlarz atrakcji dla par oferuje Las Vegas. Choć ta wzniesiona na pustyni w Nevadzie światowa stolica hazardu kojarzy się głównie z kasynami oraz kaplicami, w których niemal „od ręki” zawrzeć można małżeństwo podczas ceremonii celebrowanej przez sobowtóra Elvisa Presleya, czy innej amerykańskiej sławy, w rzeczywistości zakochani mogą tu spędzić czas na wiele sposobów.

Poniżej, prezentujemy zaledwie kilka z nich, dostępnych na portalu turystycznym GetYourGuide, współpracującym z olbrzymią ilością lokalnych touroperatorów.

Zarezerwuj atrakcje Las Vegas z GetYourGuide.

Dolina Śmierci, obserwacja gwiazd i wine tasting

Pustynne okolice Las Vegas, wbrew pozorom, wcale nie muszą być monotonne, zwłaszcza, jeśli wybierzemy się tam z dobrze znającym teren przewodnikiem.

Wśród wycieczek oferowanych przez GetYourGuide znajduje się, między innymi wyprawa na Pustynię Mojave zakończona obserwacją rozgwieżdżonego nieba, po równie spektakularnym wizualnie zachodzie słońca (poziom romantyzmu: wysoki!).

Na trasie wycieczki znajdują się niektóre z najlepszych punktów widokowych Mojave, przewidziany jest także przystanek na degustację lokalnie produkowanych win.

Las Vegas dla par

Las Vegas dla par: romantyczny wypad na pustynię Mojave.

Uczestnikom towarzyszy profesjonalny fotograf, który zrobi będące pamiątką na całe życie zdjęcia.

Nocna wycieczka kajakiem

Romantycznie, a jednocześnie z dreszczykiem emocji, wieczór spędzić można także podczas nocnych rejsów kajakiem po wodach Czarnego Kanionu, położonego przy Zatoce Hoovera. Wycieczka rozpoczyna się tuz przed zmierzchem, co pozwala podziwiać zachód słońca nad wodami majestatycznego kanionu. Efektownie oświetlone kajaki sprawiają niezwykłe wrażenie po zapadnięciu całkowitych ciemności.

nocne wycieczki kajakiem Las Vegas

Black Canyon nocą – oryginalny sposób na wieczór we dwoje.

Zwieńczeniem wieczoru jest ognisko z przekąską i drinkami.

Ślub w Vegas? Minimum formalności

Choć składanie przysięgi małżeńskiej w jednej z wielu kaplic ślubnych Las Vegas kojarzy się ze spontaniczną, często nieprzemyślaną decyzją (a także kiczem..), w rzeczywistości wiele osób decyduje się na taką formę wejścia w związek małżeński w pełni świadomie, często z dużym wyprzedzeniem i z sentymentu do instytucji, jaką ślub w Vegas stał się w popkulturze amerykańskiej. Jego niekwestionowalną zaletą jest ograniczenie wszelkich formalności i biurokracji do absolutnego minimum: jedyne wymogi umożliwiające zawarcie małżeństwa to uzyskanie licencji ślubnej w stosownym urzędzie Las Vegas – Clark County Marriage License Bureau (bezpośrednio, lub online) oraz wniesienie opłaty w wysokości $102.

Dalsze koszty to oczywiście cena samej ceremonii, uzależniona od wybranych opcji. W chwili powstawania tego artykułu, cena wesela tematycznego inspirowanego legendą Króla Rock’n’rolla, Elvisa Presleya, wynosiła $549 od pary.

ślub w Las Vegas

Ślub udzielony przez „Elvisa Presleya” to jedyna w swoim rodzaju pamiątka z Las Vegas.

Czy ślub zawarty w Vegas ważny jest w Polsce? Tak, jego uznanie jednak wymaga transkrypcji dokumentu stanu cywilnego z USA. Wniosek o to złożyć należy w Urzędzie Gminy w miejscu zamieszkania, przedstawiając jednocześnie oryginalny akt ślubu wydany w Nevadzie.

Zobacz także: