Słoneczny Stan, Floryda, staje się nieco przystępniejszą destynacją dla turystów z Polski. Od 10 grudnia począwszy, loty na Florydę powracają do siatki lotów PLL LOT. Polski przewoźnik narodowy wznawia połączenia bezpośrednie na trasie Warszawa – Miami. „Wznawia”, bo były one już wykonywane w czasach przed pandemią koronawirusa.

Loty Warszawa – Miami wznowione

10 grudnia LOT przywraca połączenie bezpośrednie z Warszawy do Miami.

Floryda przewodnik

Bezpośrednie loty na Florydę ponownie dostępne są w ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rejsy do Miami przywrócone zostają po ogłoszeniu przez Biały Dom informacji o złagodzeniu obostrzeń w podróżach do USA. Od 8 listopada granice tego kraju otworzą się ponownie dla turystów, jednak tylko tych zaszczepionych.

Czytaj także: USA otwiera granice dla turystów z Polski.

Loty bezpośrednie do Miami – kiedy i za ile?

Połączenia bezpośrednie do Miami w zimowym grafiku LOTu realizowane będą 3 razy w tygodniu. Wyloty z Lotniska Chopina w Warszawie będą mieć miejsce w poniedziałki, środy i piątki wczesnym popołudniem. Na trasie powrotnej, loty dostępne będą w te same dni, w godzinach wieczornych.

Czas loty bezpośredniego z Warszawy do Miami to około 11h40min.

W chwili powstawania tego artykułu bilety na grudniowe loty do Miami kosztowały od PLN2700 (w obie strony, w klasie ekonomicznej). Ceny spadały nieznacznie w styczniu i lutym – warto jest planować podróż z wyprzedzeniem!

Sprawdź ceny połączeń LOT do Miami.

Osoby, którym nie zależy na locie bezpośrednim, oraz wszyscy, dla których początkiem podróży nie jest Lotnisko Chopina, skorzystać mogą z szerokie oferty lotów z przesiadką – LOTu, lecz także innych przewoźników. Zajmą one więcej czasu, ceny jednak okazać się mogą w wielu przypadkach konkurencyjne.

Czytaj także:

Tanie loty Miami – porównaj ceny i rezerwuj online z Momondo

Krótki przewodnik po Miami

Hotele w Miami – gdzie się zatrzymać?

Wycieczki do Miami – zarezerwuj z biurem podróży.

Więcej połączeń do USA

Bezpośrednie loty na Florydę to nie jedyna zmiana w bieżącej siatce połączeń LOT. W reakcji na zapowiedz władz USA o długo wyczekiwanym otwarciu granic dla turystów, przewoźnik narodowy zdecydował się na zwiększenie częstotliwości lotów na najpopularniejszych trasach do Stanów Zjednoczonych. Choć nie zawieszone, odbywały się one w bardzo ograniczonym zakresie.

Liczba połączeń z Warszawy do Chicago wzrosła do 6 tygodniowo, na Lotnisko Newark zaś do 3 tygodniowo. Połączenia z Warszawy na Lotnisko JFK w Nowym Jorku dostępne stało się codziennie.

Obecnie, LOT oferuje następujące połączenia bezpośrednie do USA:

  • z Lotniska Warszawa-Chopin: Chicago-O’Hare, Newark, Nowy Jork-JFK oraz Miami (od 10 grudnia) i Los Angeles (od 27 marca 2022)
  • z Lotniska Kraków: Chicago-O’Hare, Nowy Jork-JFK (połączenie sezonowe, letnie)
  • z Lotniska Rzeszów: Newark (połączenie sezonowe, letnie)

Loty na Florydę – tylko dla zaszczepionych

Zgodnie z wytycznymi amerykańskiej administracji, granice USA otworzą się 8 listopada jedynie dla podróżnych w pełni zaszczepionych. Oprócz dowodu szczepienia, okazać będą oni musieli także negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego nie wczaśniej niż w dniu poprzedzającym podróż oraz wypełnić formularz lokalizacyjny. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) sprecyzowało także listę preparatów do szczepień uprawniających do przekroczenia granicy.

Czytaj także:

Szczepionki przy wjeździe do USA – CDC ogłasza listę dopuszczonych preparatów

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 14. października, 2022