Pick-up Stany Zjednoczone – wynajem pickupa w USA

Rozważasz wynajem pojazdu typu pickup podczas podróży po USA?  Być może nie jest to tak szalony pomysł, jaki na pierwszy rzut oka się wydaje. Choć ze względu na swą utylitarną funkcję, pickupy nie są zazwyczaj samochodem najczęściej wybieranym przez turystów, jakie inne auto zapewni równie „amerykańskie” doznania na drodze?

wynajem pickupa w USA

Ford F-150 – ulubiony pickup Amerykanów.

Pickup świetnie sprawdzi się podczas roadtripu Highway 1, Route 66, czy inną popularną trasą wycieczek samochodowych w USA, zwłaszcza, jeśli podróżujesz z wielkobarytowym bagażem, lub ekwipunkiem sportowym, który przewozić można w skrzyni bagażowej. Owszem, pochłonie więcej paliwa, niż zwykłe auto pasażerskie, jednak warto pamiętać, iż ceny benzyny w Stanach Zjednoczonych są znacznie niższe, niż w kraju.

Wszystkie większe amerykańskie lotniska międzynarodowe (może poza portami lotniczymi Nowego Jorku) posiadają w swoje ofercie samochody typu pickup.

Porównaj oferty rent a car w USA.

Problematyczny może okazać się w przypadku pickupa transport walizek, jako że tradycyjnego bagażnika pojazdy te nie posiadają. W przypadku, gdy podróżują maksymalnie dwie osoby, do wykorzystania pozostaje dość szczodra przestrzeń z tyłu kabiny.

Najpopularniejsze rodzaje pickupów do wynajęcia w USA

Na potrzeby wypożyczalni samochodów przeznaczane są zazwyczaj modele typu double cab, czyli z podwójna, 4-drzwiową kabiną, oferującą miejsce dla 4 do nawet 6 osób w dwóch rzędach siedzeń.

Ukochanym przez Amerykanów modelem pick-up jest bijący od lat rekordy sprzedaży Ford F-150.

Do innych popularnych modeli na amerykańskim rynku zaliczają się, między innymi:

 • Chevrolet Silverado 1500
 • GMC Sierra 1500 (niewiele różniący się od Silverado)
 • Nissan Titan
 • RAM 1500
 • Toyota Tundra

Najpopularniejsze pickupy w Stanach Zjednoczonych – porównanie.

W kategorii full size pick up polecamy wynajem Forda F-150, dostępnego we flocie praktycznie wszystkich wypożyczalni. Oprócz wspomnianych powyżej modeli, na amerykańskich drogach spotkać można także znacznie większe, masywniejsze modele z kategorii heavy duty, w tym na przykład Ford F-250 Super Duty , RAM 2500 czy Chevrolet Silverado 2500HD. Ich ponadstandardowe parametry performance, między innymi zwiększona moc holownika, sprawiają, iż niewiele tego typu pojazdów trafia do flot rent a car.

Pickup double cab – co to?

Pickupy występują w wersji z pojedynczą kabiną (single cab), lub podwójną (double cab).

W pierwszej, 2-drzwiowa kabina wyposażona jest w jeden rząd siedzeń, oferujących miejsce dla dwóch lub trzech osób. W drugim przypadku, dwa rzędy siedzeń pomieszczą do nawet 6 osób (w zależności od modelu). Dostęp do nich umożliwiają dwie pary drzwi.

Mniejsze pickup w USA są… również duże

Klienci wypożyczalni onieśmieleni rozmiarem amerykańskich pickupów w klasie full size, zdecydować się mogą na wybór pojazdów w segmencie midsize, określanych także, jako light truck. Tu także jednak oczekiwać należy zazwyczaj auta o długości co najmniej 5 metrów.

W tej grupie najpopularniejsze modele to:

 • Chevrolet Colorado
 • Ford Explorer Sport Trac
 • Ford Ranger
 • GMC Canyon
 • Honda Ridgeline
 • Jeep Gladiator (polecany przez Przewodnik USA)
 • Nissan Frontier (wcześniej znany jako Nissan Navara)
 • Toyota Tacoma

Cena rynkowa nawet najmniejszych pickupów w USA zazwyczaj zaczyna się od około $25.

Najlepszy pickup dla aktywnych, Jeep Gladiator.

W klasie mid-size, najbardziej godny polecenia jest naszym zdaniem Jeep Gladiator (test modelu dostępny tutaj), zarówno, jeśli chodzi o performance, jak i o wyposażenie.

Ile kosztuje wynajem pickupa w USA?

Ceny wynajmu mniejszych pickupów w Stanach Zjednoczonych zaczynają się zazwyczaj od około PLN 1300 za tydzień. Okazjonalnie, w ramach ofert promocyjnych, możliwy jest wynajem pickupa w segmencie mid-size, już od około PLN1000 za tydzień. W klasie full-size realistycznie oczekiwać należy cen od około PLN1500 za tydzień. Praktycznie zawsze cena obejmuje nieograniczony przebieg (bez limitu kilometrów); polityka paliwowa to pełny do pełnego, co oznacza, iż samochód wydawany jest z pełnym bakiem i w takim samym stanie należy go zwrócic).

Znajdź najlepsze ceny wynajmu pojazdów typu pickup w USA

Czytaj także: