Bilety na atrakcje w USA – gdzie kupić taniej?

Stany Zjednoczone to prawdziwa kopalnia atrakcji turystycznych. Koszt wstępu do niektórych z nich poważnie obciążyć może turystyczny budżet i nie da się go, niestety, w zupełności wyeliminować. Przy odrobinie planowania jednak, bilety na atrakcje w USA kupić można w bardziej przyjaznych portfelowi cenach.

Zniżki na atrakcje w USA – znajdź online

Na stronach internetowych parków rozrywki, muzeów, tarasów widokowych, parków narodowych, organizatorów wycieczek, etc. często dostępne są niewielkie upusty dla klientów rezerwujących z wyprzedzeniem.

Spore oszczędności poczynić też można korzystając z programów zniżkowych typu CityPASS oferujących wstęp do największych atrakcji Nowego Jorku, Chicago, czy San Francisco za jednorazową opłatą.

Jednym z nieodzownych narzędzi w planowaniu podróży stały się także w ostatnich czasach internetowe portale agregujące oferty wielu operatorów i organizatorów turystyki jednocześnie.

Tańsze bilety na atrakcje i wycieczki przez pośrednika

W niedalekiej przeszłości jeszcze, oferta tego rodzaju pośredników, bo tym w większości przypadków agencje turystyczne online są, wzbudzała nieufność niektórych użytkowników. Obawiali się oni zawyżonych cen ze względu na prowizję dla rzeczonego pośrednika, czy też problemów ze zwrotem środków, lub ustaleniem odpowiedzialności, gdy coś pójdzie nie tak i zajdzie konieczność zareklamowania usługi.

Popularność bazującej na recenzjach i opiniach rzeczywistych użytkowników usług turystycznych platformy TripAdvisor, sprawiła jednak, iż z coraz większym zaufaniem podchodzimy do informacji i ofert dostępnych online.

Tak, jak przyzwyczailiśmy się już do rezerwowania lotów, czy hoteli, za pomocą internetowych wyszukiwarek, tak coraz częściej korzystamy z nich także by znaleźć tańsze bilet na koncerty, wydarzenia sportowe i atrakcje turystyczne.  Na korzyść wszelakiego rodzaju portali agregujących oferty przemawia nie tylko szeroki wybór, korzystne ceny i warunki rezerwacji, ale przede wszystkim wygoda. Eliminują one konieczność niekończącego się klikania, na kilku czy kilkunastu innych stronach internetowych, zaś stale ulepszany algorytm, oprócz pierwotnie interesującej nas oferty, przedstawia także inne, potencjalnie warte zainteresowania alternatywy, wychodzące naprzeciw naszych zainteresowaniom.

Bilety na atrakcje w USA, wycieczki z przewodnikiem – gdzie rezerwować?

Stron internetowych oferujących bilety na atrakcje turystyczne, wycieczki, lub wszelkiego rodzaju doświadczenia, od escape room’ów po skoki na linie bungee jest sporo. Jedno proste „googlowanie” sprawi jednak, iż dość szybko dostrzeżemy, które aktualnie wiodą prym w tego typu usługach.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najpopularniejszych, i naszym zdaniem, najbardziej pomocnych w rezerwacji biletów na atrakcje turystyczne i wycieczki z przewodnikiem na całym świecie platform internetowych. Niektóre z nich polecamy na Przewodnik-USA w ramach umów afiliacyjnych (za każdą rezerwację wykonaną przez naszych czytelników, otrzymujemy niewielką prowizję). Warto zauważyć, iż działają one na bardzo zbliżonych zasadach, wykorzystując najnowsze technologie informatyczne, by połączyć potencjalnych klientów z dostawcami usług turystycznych.

Get Your Guide (GetYourGuide)

Jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie internetowych biur podróży to prawdziwa kopalnia pomysłów na niebanalne wakacje. Współpracująca z przewodnikami i touroperatorami w ponad 150 krajach na całym świecie platforma posiada w swoim programie ponad 60 tysięcy programów: wycieczki, rejsy, wszelkiego rodzaju aktywności typu outdoors. Ważnym segmentem jej oferty są bilety wstępu do parków rozrywki, muzeów, platform widokowych, etc.

Wśród konkurencji, Get Your Guide wyróżnia się bogatą ofertą wersji językowych. Witryna dostępna jest w ponad 20 językach, w tym także w języku polskim. Możliwość dokładnego zapoznania się z opisem oferty i warunkami rezerwacji dla wielu użytkowników jest dużym plusem.

Get Your Guide Miami

Szukasz pomysłów na to, co robić na Florydzie? Get Your Guide może Ci zaproponować, między innymi, lot paralotnią w Miami.

Olbrzymią, naszym zdaniem, zaletą Get Your Guide jest możliwość rezygnacji z rezerwacji, z pełnym zwrotem środków, do 24 godzin przed planowanym rozpoczęciem zwiedzania/wycieczki. Ważne jest to szczególnie w przypadku biletów – często kosztownych – do parków rozrywki, z których wiele nie oferuje w ogóle opcji zwrotu pieniędzy, w przypadku, gdy z zakupionych wcześniej biletów nie będziemy mogli jednak z jakiegoś powodu skorzystać.

Get Your Guide posiada także rozbudowaną sekcję opinii i recenzji klientów, zawsze przydatną w procesie decyzyjnym.

Platforma, jak również aplikacja na telefon, są przejrzyste, intuicyjne, proste w obsłudze, zaś sam proces rezerwacji odbywa się sprawnie.

Bilety na atrakcje i wycieczki w USA – zarezerwuj z Get Your Guide.

Tiqets – bilety na spektakle, koncerty i do muzeów

Jak sugeruje nazwa, platforma Tiqets skupia się na sprzedaży biletów, zarówno na przedstawienia i koncerty, jak i na popularne atrakcje turystyczne. Olbrzymią zaletą tej strony jest jej wymiar informacyjny: każda atrakcja jest nie tylko szczegółowo opisana, wiele wiedzy zaczerpnąć można także z innych sugestii zwiedzania.

Tiqets bilety na musicale

Gdzie kupić bilety na musical na Broadwayu? Sprawdź ofertę Tiqets.

Decydując się na skorzystanie z ofert sprzedaży wiązanej – na więcej, niż jedną atrakcję – można nieco zaoszczędzić.

Przy zakupie każdego biletu oferowana jest – płatna dodatkowo – opcja anulowania. Aby otrzymać zwrot kosztów, bilet anulować należy do godziny 23:59 dnia poprzedzającego wizytę w danej atrakcji.

Witryna oraz aplikacja Tiquts są niezwykle przyjazne użytkownikowi i przejrzyste. Opinie użytkowników pomagają podjąć decyzję, co do wyboru atrakcji.

Wśród minusów, wymienić należy brak polskiej wersji językowej.

Viator, marca TripAdvisor

Szybko rozwijająca się internetowa agencja podróży Viator, w 2014 roku wykupiona została za niebanalną kwotę 200 milionów dolarów przez giganta TripAdvisor. Dziś, korzysta z doświadczenia, technologii oraz szerokiej sieci dostawców usług spółki-matki, co czyni z niej jedną z najbardziej globalnych platform rezerwacyjnych. Swoim klientom Viator zaoferować może ponad 350 tysięcy atrakcji na całym świecie.

Podobnie, jak Get Your Guide, Viator umożliwia w pełni refundowane anulowanie wykupionych biletów/wycieczek, pod warunkiem, iż nastąpi to do góra 24 godzin przez planowanym rozpoczęciem programu.

Wada: Viator nadal nie oferuje polskiej wersji językowej.

Undercover Tourist – tanie bilety do parków rozrywki

Undercover Tourist to amerykańska firma specjalizująca się w sprzedaży biletów do Walt Disney World, Universal Studios Hollywood, Universal Orlando, SeaWorld (Orlando i San Diego) i LEGOLAND w cenie konkurencyjne w stosunku zakupu bezpośrednio w parkach – w kasach, lub online.

bilety do parków rozrywki

Gdzie kupić bilety do parków rozrywki ze zniżką? Sprawdź ofertę Undercover Tourist.

Dodatkowo, Undercover Tourist oferuje hotele oraz wynajem samochodów, także ze zniżką, w okolicach parków tematycznych.

Platforma zezwala na anulowanie rezerwacji i zwrot biletów (z wyłączeniem niektórych ofert – zawsze zapoznaj się dokładnie z warunkami zakupu), nalicza jednak opłatę w wysokości 5% kosztu anulowanych biletów.

Civitatis – wycieczki z przewodnikiem i nie tylko

Interesują Cię wycieczki z przewodnikiem po największych światowych metropoliach i popularnych destynacjach? Sprawdź ofertę Civitatis. Ta hiszpańska platforma wyspecjalizowała się w ofercie miejskiej, służąc, jako link pomiędzy turystami, a przewodnikami na całym świecie.

W zawierającej ponad 40 tysięcy pozycji ofercie Civitatis, oprócz wycieczek miejskich, znajdują się także dłuższe, jednodniowe wypady oraz, coraz częściej, także bilety na atrakcje.

Uwaga: platforma oferuje także możliwość zarezerwowania darmowych wycieczek.

Civitatis

Free walking tours to spora część oferty Civitatis.

W przypadku wielu wycieczek i atrakcji możliwa jest rezygnacja w terminie do 24 godzin.

Civitatis nie oferuje, jak na razie, polskiej wersji językowej.

Zobacz także: