Doskonała nowina dla osób poszukujących bardziej ekonomicznych opcji podróży do USA.

Nowy przewoźnik low-cost z Islandii, Fly Play, w skrócie Play, już wkrótce uruchomi pierwsze tanie połączenia do Stanów Zjednoczonych.

Fly Play tanie loty do USA

Play – nowa islandzka linia low-cost zapowiada tanie loty do USA.

Po otwarciu się granic USA dla turystów, zamkniętych przez ponad półtora roku w związku z paraliżującą cały świat pandemią koronawirusa, powraca, ze zdwojoną siłą, zainteresowanie podróżami za Atlantyk. Spragnieni dalekich wojaży, czy też po prostu stęsknieni za rodziną i przyjaciółmi Polacy latać do USA mogą od listopada ubiegłego roku.

Jest to świetny moment dla nowych linii lotniczych oferujących połączenia do Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza, tych w atrakcyjnych cenach.

Trasy Play do USA

Dokąd w USA polecieć będzie można low-cost z Islandii? Wszystkie zapowiedziane trasy startują z głównego portu lotniczego kraju, Lotniska Reykjavik-Keflavik (KEF) i kierują się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Destynacje i przewidziany początek operacji Play z Reykjaviku to:

  • Baltimore/Washington International Airport (BWI) – od 20 kwietnia 2022
  • Boston Logan International Airport (BOS) – od 11 maja 2022
  • New York Stewart International Airport (STW) – od 9 czerwca 2022
  • Orlando International Airport (MCO) – początek października, dokładna data nie została sprecyzowana.

Islandzka linia konkurować będzie z innym skandynawskim, wywodzącym się z Norwegii przewoźnikiem próbującym zająć pozycję na rynku transatlantyckich lotów low-cost, Fly Norse, który przygotowuje się do uruchomienia połączeń do Los Angeles, Nowego Jorku i Fort Lauderdale.

Czytaj także: Loty do USA wznowione.

Skąd wzięła się linia Play?

Powstała w lipcu 2019 roku linia lotnicza Fly Play, na rynko znana jako Play, jest, częściowo, spadkobierczynią innego islandzkiego przewoźnika, WOW Air, działającego w latach 2012-2019. WOW posiadał w swej siatce lotów interesującą ofertę połączeń low cost z Islandii do USA, a także Azji. Założycielami Fly Play są dwaj islandzcy przedsiębiorcy, którzy uprzednio stali na czele WOW Air.

Play zainaugurowała działalność 24 czerwca 2021 roku na trasie z Lotniska Reykjavik-Keflavik do Londynu-Stansted. W chwili powstawania artykułu oferowała ze swej bazy na Lotnisku Keflavik także połączenia do Kopenhagi, Paryża-CDG, Berlina-Brandenburg, Teneryfy Południowej oraz sezonowe połączenia do Alicante i Barcelony-El Prat. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną także trasy do Salzburga i Gran Canaria.

Nowa linia operuje flotą 3 Airbusów A321neo, zabierających na pokład 192 pasażerów w jednej klasie – ekonomicznej.

Czytaj także:

Nowe połączenia low-cost do USA – Norse Atlantic Airways (Fly Norse)

Sprawdź ofertę połączeń Fly Play.

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 28. lutego, 2022