Restauracja Big Texan w Amarillo, na trasie Route 66

Jeśli na trasie Route 66 podczas roadtripa w USA doświadczyć chcesz prawdziwie amerykańskich przeżyć, rozważ przystanek w Amarillo, w najbardziej na północ wysuniętej części Teksasu. Na obrzeżach miasta znajduje się tu słynąca sławą wśród amatorów amerykańskiej kuchni restauracja i motel Big Texan.

Big Texan restauracja

Reastauracja Big Texan Steak Ranch na trasie Route 66 w Amarillo.

Liczące sobie około 200 tyś. mieszkańców miasto Amarillio położone jest na przy Interstate 40, pokrywającej się z teksańskim odcinkiem Route 66, przecinającej Stany Zjednoczone od Chicago po Los Angeles.

Interstate 40 łączy Barstow w Kalifornii, z Wilmington w Północnej Karolinie; nie powinno być mylone z US Highway 40 w północnej części USA.

Restauracja Big Texan otwarta została w 1960 roku na trasie oryginalnej Route 66, później jednak przeniesiona została w okolice przyciągającej więcej kierowców, nowoczesnej Interstate 40.

Big Texan – restauracja i browar

Steak house Big Texan w pełni wpisuje się w ukochaną przez Amerykanów konwencję Old West, czyli dawnego Dzikiego Zachodu, z osobliwymi i często kiczowatymi dodatkami nowoczesności. Do restauracji zaprasza.. dinozaur w kowbojskich butach, gigantyczna figura krowy – w końcu stek jest tu gwiazdą karty dań – także w takim samy obuwiu i, aby dobitniej podkreślić stylistykę, przed wejściem umieszczona jest także olbrzymia makieta, tak, kowbojskiego buta.

Big Texan nie jest miejscem dla osób na diecie.

Karta dań Big Texas zawiera niemal wszystkie klasyczne pozycje amerykańskiej kuchni, od hamburgerów, żeberek i smażonego kurczaka, poprzez klasyczne przystawki, jak mac and cheese, tater tots, aż po mleczne szejki, lody, czy ciasto czekoladowe. Najważniejszym daniem jest tu jednak oczywiście stek.

Zobacz kartę dań Big Texan.

Restauracja oferuje także szeroki wybór piw warzonych we własnym browarze.

Food challenge – zjedz mega stek za darmo

Przeciętny posiłek w Big Texan porazić może ilością kalorii. Dla prawdziwych śmiałków (i osób o turbo przemianie materii) restauracja przygotowała jednak nie lada wyzwanie: ponad 2-kilogramowy stek. Nagrodą z zjedzenie go, wraz z przystawkami, w tym pieczonym ziemniakiem, krewetkami, sałatką i bułeczką, w czasie mniejszym niż 60 minut jest anulowanie rachunku za posiłek.

Wyzwanie to nosi nazwę Free Steak Dinner.

Zobacz z czym musi się zmierzyć chętny na darmowy obiad w Big Texan.

Przystanek na trasie Route 66 – motel Big Texan

Jak już wspomnieliśmy, posiłek w Big Texan urozmaicić można lokalnie produkowanym piwem. Jeśli zdarzy Ci się wypić go odrobinę za dużo, na szczęście przy restauracji funkcjonuje motel o tej samej nazwie, w którym można zatrzymać się do następnego dni. Ceny zakwaterowania są w nim niewygórowane, jednak największe oszczędności poczynić można oczywiście rezerwując pokój z wyprzedzeniem.

Big Texan Motel – porównaj ceny i zarezerwuj online.

Big Texan dba o rozrywkę swoich gości: nieopodal motelu znajduje się kolejka tyrolska / zip line, która za jedyne $25 dostarczy wielu emocji gotowych z niej skorzystać śmiałkom.

Zip line przy motelu Big Texan.

Dla nieco mnie odważnych, motel ma do zaoferowania labirynt: Amaze’n Big Texan Maze.

Ciekawostka: Zip line, przebiegający w znacznie bardziej interesującej scenerii znaleźć można także kanionie Palo Duro, położonym około 45 km na południowy wschód od Amarillo.

Znajdź więcej informacji na temat Palo Duro Zip Line Adventrue Park.

Zakwaterowanie dostępne jest także w pobliskim hotelu Holiday Inn Amarillo East. Ciekawostka: hotel posiada stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych Tesla.

RV Ranch – parking dla kamperów w pobliżu Amarillo

Turyści, którzy na roadtrip Route 66 wybrali się kamperem, znajdą nieopodal Big Texan wygody i nowoczesny parking dla kamperów.

Parking kamperów Big Texan

Big Texan RV Ranch.

Oddalony jest on o kilkaset metrów od restauracji i motelu, z którymi oferuje połączenie autobusem shuttle. Goście parkingu, oprócz infrastruktury do obsługi kamperów, maja do swojej dyspozycji także parking oraz podstawowe punkty usługowe.

Znajdź więcej informacji na temat Big Texan RV Ranch.

Artykuły powiązane: