Car Wizard – podpowie ci, co zobaczyć na trasie Route 66

Potrzebujesz opinii i porad, co zobaczyć na słynnej Drodze-Matce, czyli Route 66? Youtuber Car Wizard wybrał się na przejażdżkę trasą uznawaną za pierwszą amerykańska autostradę i chętnie dzieli się spostrzeżeniami i praktycznymi uwagami na temat jej odcinka przebiegającego w Oklahomie, Teksasie i Nowym Meksyku.

Znajdź więcej informacji na temat Route 66.

Car Wizard podpowie Ci co warto zobaczyć na trasie Route 66..

Oryginalna trasa 66 powstała na początku lat 20-tych XIX wieku łącząc Chicago i Santa Monica w Kalifornii, będąc pierwszym, tak długim odcinkiem drogi w Stanach Zjednoczonych. Jej budowę wymusiła fala emigrantów, uciekających w poszukiwaniu lepszego życia na Zachodnie Wybrzeże w czasach Wielkiego Kryzysu, oraz Dust Bowl, czyli suszy, która dotknęła centralną część USA.

Car Wizard pokazuje oryginalny odcinek Route 66, dziś wyglądający wyjątkowo mało imponująco, jak zwykła asfaltowa i niezbyt szeroka ścieżka; zatrzymuje się w położonych po drodze miejscach, jak na przykład sklep „z dziwnymy rzeczami” w Erick, Oklahoma, emblematycznej kawiarni U-Drop Inn w Shamrock, Teksas, krzywą wieżę wodną w Groom, także w Teksasie, na „ranchach” Volkswagenów Beetle (Slug Bug Ranch) i Cadillaców (Cadillac Ranch) w Conway w tymże samy stanie, przypominających raczej osobliwe cmentarzyska samochodów, do połowy zakopanych w ziemie i ekstrawagancko udekorowanych farbą w sprayu.

Dalej Car Wizard zatrzymuje się w restauracji Big Texan na przedmieściach Amarillo, słynącej z 2-kilogramowego steka oraz w Glen Rio, opuszczonej obecnie, jak wiele innych miejscowości wzdłuż pierwotnej trasy Route 66 która popadła w zapomnienie, kiedy do użytku oddany została pokrywająca się z nią, z grubsza, nowoczesna autostrada Interstate 40.

Youtuber swoją przejażdżkę Route 66 kończy w miejscowości Tucumcari w stanie Nowy Meksyk. Położona jest ona mniej więcej w połowie drogi z Chicago do Santa Monica i słynie z ikonicznych hoteli, zwracających uwagę, szczególnie po zmroku, dzięki neonowym znakom, w tym Blue Swallow, Safari Motel, czy Route 66 Hotel.

The Mother Road

Route 66, a raczej fala migracji, której symbol ta trasa stanowiła w swoim czasie, stały się inspiracją do napisania powieści „Grona Gniewu” dla Johna Steinbecka, laureata Literackiej Nagrody Nobla.

Opowiada ona historię rodziny z Oklahomy, która z powodów ekonomicznych zmuszona została do porzucenia swojego majątku i – nagle bezużytecznych  – terenów rolniczych i niełatwej podróży, Trasą 66 właśnie, do Kalifornii.

John Steinbeck – “głos Ameryki”.

W „Gronach Gniewu” Steinbeck często określa Route 66 mianem Drogi-Matki (The Mother Road) – to określenie przyjęło się i pozostaje w użyciu w odniesieniu do tej trasy, zwłaszcza w kontekście kulturowym.

Trasa liczy sobie w całości około 3940 km (2448 mil) i przebiega w stanach: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Teksas, Nowy Meksyk, Arizona i Kalifornia.

co zobaczyć na trasie Route 66 mapa

Mapa Route 66 – wyświetl w pełnym rozmiarze.

Kim jest Car Wizard?

Rośnie w siłę społeczność youtuberów zainteresowanych interesujących się i w całości poświęcających swoja działalność online motoryzacji. Szczególna popularnością, i w jak najbardziej zasłużony sposób, cieszą się może niezbyt „medialnie” wyglądający pasjonaci samochodów, jednak znający się na rzeczy i potrafiący dostarczyć rzetelnych, sprawdzonych informacji.

Zalicza się do nich David Long, znany w sieci jako Car Wizard. Jest on właścicielem Omega Auto Clinic, warsztatu położonego w Newton, Kansas. Specjalizuje się on w samochodach europejskich, w tym luksusowych autach sportowych.

Wiedza pozyskana w warsztacie, pozwoliła mu uzyskać status eksperta w tym segmencie oraz, stopniowo, stworzyć na swojej youtuberskiej działalności prawdziwe imperium. Składa się na nie już nie tylko rosnący w followersów kanał YT, ale także własny merchandising.

Car Wizard współpracuje ściśle z inną motoryzacyjną osobowością internetową, Tylerem Hoovie, prowadzącym kanał Hoovies Garage.

Pomimo rosnącej popularności – kanał Car Wizard posiada ponad 360 tysięcy subskrybentów – sława nie „przewróciła w głowie” jej twórcy; David Long zyskuje sobie sympatię nie tylko solidną wiedzą, jaką wykazuje w poruszanych tematach, ale także ujmującą, twardo stąpającą po ziemi osobowością.

Przejdź do kanału YouTube Channel Wizard.

Czytaj także: