8 listopada, po raz pierwszy od ponad półtora roku, podróżni z Polski polecieć mogli do Stanów Zjednoczonych. Loty do Chicago cieszyły się największą popularnością.

Pandemia skłoniła USA do zamknięcia granic dla turystów już w marcu 2020. Od tego czasu podróże do tego kraju możliwe były jedynie na ściśle określonych warunkach, w tym dla rezydentów oraz osób podróżujących w udokumentowanych celach służbowych lub naukowych.

loty do Chicago

Loty do Chicago okazały się najatrakcyjniejsze dla turystów wybierających się do USA tuż po ponownym otwarciu granic.

Już na wieść o złagodzeniu restrykcji w ruchu turystycznym, jeszcze pod koniec września, linie lotnicze zanotowały gwałtowny wzrost, bo aż o 20 procent, zainteresowania rejsami do USA.

W miarę zbliżania się daty otwarcia amerykańskich granic, a także stopniowego definiowania warunków wjazdu, chętnych na rejsy do USA przybywało. W pierwszych dniach po otwarciu amerykańskiej granicy, wiadomo już, iż największą popularnością cieszyły się loty do Chicago.

Skusili się na nie nie tylko turyści, ale turyści, ale także osoby wyczekujące od niemal dwóch możliwości spotkania się z rodziną zamieszkującą w Illinois.

Po Chicago, największą popularnością cieszyły się połączenia do Nowego Jorku, a w następnej kolejności, pozostałe trasy bezpośrednie LOT do USA – Los Angeles i Miami. To ostatnie dostępne będzie od 10 grudnia.

Czytaj także: Loty na Florydę – LOT wznawia połączenie do Miami.

Do USA w celach turystycznych udać się mogą obecnie jedynie w pełni zaszczepione osoby, posiadające negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż w dniu poprzedzającym podróż.

Loty do Chicago – z Warszawy i Krakowa

Połączenia bezpośrednie z Polski na Lotnisko Chicago O’Hare, wykonywane są przez przewoźnika narodowego PLL LOT z Lotniska Chopina w Warszawie oraz Lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie.

Loty bezpośrednie na trasie Warszawa (WAW) – Chicago (ORD) dostępne są 6 razy w tygodniu, od wtorku do niedzieli. Wyloty odbywają się w godzinach popołudniowych; lot trwa 10h10min.

Rejsy z Krakowa (KRK) do Chicago dostępne są, jak na razie, jedynie raz w tygodniu, w poniedziałki, także w godzinach popołudniowych.

Połączenia do Chicago, z przesiadką w Warszawie, popularne były jednak także wśród pasażerów rozpoczynających podróż w Gdańsku i Wrocławiu.

Ceny połączeń bezpośrednich z Warszawy do Chicago do końca bieżącego roku zaczynały się od około PLN 3000 za bilet powrotny, nieco lepsze oferty dostępne były już po Nowym Roku. Tradycyjnie, niezbyt opłacalny okazywał się lot w jedną stronę; w wielu przypadkach jego cena przekraczała koszt podróży w obie strony.

Na podróży do USA zaoszczędzić, w stosunku do cen przewoźnika narodowego, mogły osoby, którym niestraszny lot z przesiadką.

Internetowe wyszukiwarki lotów pozwalały znaleźć bilety w niższych, czasem nawet o połowę cenach. Te najtańsze jednak zawsze wiązały się z długim czasem oczekiwania na kolejne połączenie.

Znajdź loty do USA w dobrej cenie.

Niewykluczone, iż w przyszłości, w miarę stabilizacji warunków podróży transatlantyckich z Europy, linie lotnicze zwiększą ofertę i częstotliwość połączeń, co przyczynić się może do obniżenia cen biletów.

Zobacz także:

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 7. grudnia, 2021