Zimowe atrakcje Chicago – co robić w Wietrznym Mieście zimą?

Ponowne otwarcie przez USA granic dla turystów w listopadzie tego roku rozbudziło gwałtowne zainteresowanie tym kierunkiem. Po ponad półtorarocznym zakazie wjazdu do Stanów Zjednoczonych wiele osób już planuje podróż za ocean.

Jeśli myślisz o odwiedzeniu stanu Illinois jeszcze w tym roku, poznaj nasze sugestie najpopularniejszych zimowych atrakcji Chicago.

zimowe atrakcje Chicago

Lodowisko w parku Maggie Daley jest częścią zimowego krajobrazu Chicago.

Srogie, momentami, zimy w tej części USA zachęcają do zwiedzania trakcji „pod dachem”, w tym światowej klasy muzeów w Chicago. Warto jest jednak zadbać o ciepłe okrycie i nacieszyć się szczególną atmosferą miasta odczuwalną na jego ulicach także w chłodniejsze miesiące. The Windy City szczególnie efektownie prezentuje się pod śnieżną pierzynką.

Zwiedzaj Chicago zimą – zarezerwuj wycieczki w dobrej cenie z Get Your Guide.

Lodowiska Chicago

Nadejście sezonu zimowego mieszkańcom Chicago ogłasza otwarcie lodowiska w parku Maggie Daley. Z racji na kształt – nie owalny, lecz w formie liczącego około 400 metrów długości krętego toru – nosi ona nazwę ice skating ribbon (ribbon to po angielsku wstążka).

Lodowisko, z którego komfortowo korzystać może 700 osób jednocześnie, po raz pierwszy zainaugurowane zostało w 2014 roku, szybko stając się zimowym symbolem Chicago. Otwarte jest pomiędzy listopadem a marcem (o ile zezwoli na to pogoda), codziennie. Sprawdź dokładne godziny otwarcia Chicago Ice Skating Ribbon.

Wynajem łyżew kosztuje $16 ($20 w okresie świątecznym oraz w święta państwowe). Goście ślizgawki przynoszący własne łyżwy nadal uiścić będą musieli opłatę w wysokości $5.

Po zakończeniu sezonu zimowego zajmowany przez lodowisko teren przekształcany jest w tor do jazdy na rolkach, biegania, czy spacerów.

Tuż nieopodal Ice Skating Ribbon, na łyżwach pojeździć można także na lodowisku w Millennium Park.

Łyżwy wynająć w tu można w cenie $13-15, w weekendowe poranki zaś można wziąć udział w nieodpłatnych lekcjach jazdy.

W Millennium Park w sezonie zimowym panuje szczególnie świąteczna atmosfera – tu właśnie, wznosi się oficjalna choinka Chicago.

lodowisko w Chicago

Zimowe atrakcje Chicago – choinka i lodowisko w Millennium Park.

Na sanki w Chicago – wzgórze przy Soldier Field

Choc większość Wietrznego Miasta położona jest na stosunkowo płaskim terenie, nie oznacza to, iż nie znajdzie się tu zimą okazji do pozjeżdżania na sankach. „Wtajemniczeni” wiedzą, że w okresie opadów śniegu, w Chicago często niezwykle obfitych, z sankami wybrać się warto w okolice stadionu Soldier Field. Tu, niedaleko od centrum miasta, mieści się stwarzające doskonałe warunki do tej zimowej zabawy wzgórze.

Soldier Field Sled Hill, bo o nim mowa, wyposażone jest nawet w armatki śniegowe, uruchamiane, gdy zawiedzie natura.

na sanki w Chicago

Jazda na sankach z widokiem na stadion Soldier Field.

Festiwal świateł w Lincoln Park Zoo

Ogród zoologiczny w Chicago jest popularną atrakcją sam w sobie. Zima nabiera szczególnego uroku podczas dorocznego eventu – Lincoln Park ZooLights Festival. Fantazyjne dekoracje i instalacje świetlne świetlne wprawiają w zachwyt zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Lincoln Park Zoo festiwal świateł

Festiwal Świateł w Chicago.

Zimowe rooftops Chicago

Bary i resturacje na ostatnich piętrach budynków to rewelacyjny miejsce, aby nacieszyc oczy architekturą Chicago – podczas posiłku, czy sącząc drinka.

Wiele z nich oferuje warunki by podjąc klientów nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie – dzięki wydajnym, ale też stwarzającym przytulną atmosferę piecykom gazowym a nawet mini ogniskom, jak równiż szklanej obudowie lokalu, lub wykonanym z przezroczystego materiału kopułom, rozpościeranym nad stolikami przy niesprzyjającej pogodzie.

rooftops Chicago zima

Bar IO Godfrey na szczycie The Godfrey Hotel.

Wczuwając się w zimowy nastrój, niektóre z tego rodzaju przybytków oferują swoim gościom możliwośc zagrania w curling – sport rozrywany na tafli lodu.

Do najpopularniejszych rooftops w Chicago, podejmujących kilentów także w sezonie zimowym należą:

  • Kennedy Rooftop – na szczycie hotelu Hyatt Place Chicago/Wicker Park
  • The Woodlawn
  • Whiskey Business – tu właśnie spróbować można swoich sił w curlingu.
  • Aba’s Fulton Market Rooftop – taras położonej na dachu wyspecjalizowanej w kuchni bliskowschodniej restauracji Aba zimą zamienia się w niezwykle przytule miejsce dzięki przypominającym mini szklarnie konstrukcjom chroniącym gości przed chłodem.
  • Joy District Chicago – wznosi się nad popularnym klubem nocnym o tej samej nazwie.
  • The Gwen – w położonym na szczycie chicagowskiego hotelu The Gwen barze na otwartym powietrzu także można spróboac swoich sił w curlingu.

Gwent Chicago rooftop

The Gwen Rooftop Chicago – stanowisko do curlingu.

Szklarnie w Lincoln Park i Garfield Park

Turyści, których zmęczyły zimno, śnieg oraz silny wiatr często odczuwany w Chicago, nieco wytchnienia od złej pogody znajdą w szklarniach ogrodów botanicznych w Lincoln i Garfield Park.

Bujna roślinnośc charakterystyczna dla różnych stref klimatycznych, barwne, torpikalne kwiaty, oczka wodne oraz ciekawe ekspozycje pozwolą miło spędzic czas i odpocząc od zgiełku wielkiego miasta.

ogród botaniczny Chicago

Ogród botaniczny Garfield Park Conservatory jest jednym z największych w Stanach Zjednoczonych. Znaczna jego częśc mieści się w szklarniach.

Zobacz także: