Najtańszy wynajem kamperów w USA  – wynajmij  samochód kempingowy prywatnie

Wakacje w kamperze to oryginalny i przyjemny sposób poznawania wspaniałych plenerów USA. Podróże samochodem kempingowym popularne są zwłaszcza wśród osób ceniących sobie możliwość improwizacji podczas urlopu i nie zawsze trzymanie się sztywno wytyczonego wcześniej planu.

Nie bez znaczenia dla rosnącego zainteresowania kamperami jest także fakt, iż w czasach epidemii koronawirusa pozwalają one unikać tłumów, zarówno jeśli chodzi o podróż, jak i noclegi.

RVshare

Tani wynajem kamperów w USA w RVshare – znajdź wszystkie rozmiary samochodów kempingowych.

Każdy, kto miał okazję wynająć kampera w Stanach Zjednoczonych wie już z pewnością, iż z racji na koszt tej usługi, taka forma podróży niekoniecznie okaże się tańsza w porównaniu z wynajmem zwykłego samochodu osobowego i znalezieniem najtańszych nawet noclegów.

Przewodnik USA jednak, podpowiada jak zaoszczędzić na wynajmie samochodu kempingowego w USA korzystając z wyszukiwarki RVshare. Skupia ona oferty prywatnych właścicieli kamperów / przyczep kempingowych, w cenach często bardziej konkurencyjnych, niż te, dostępne w tradycyjnych wypożyczalniach kamperów.

Więcej na temat cen poniżej.

Wyszukiwarka RVshare pozwala osobom zainteresowanym wynajmem samochodów kempingowych skontaktować się z właścicielami tego typu pojazdów, pragnącym zamortyzować koszty ich utrzymania.

Jak znaleźć najtańszy wynajem samochodów kempingowych USA

Skorzystaj z wyszukiwarki RVshare, aby znaleźć aktualnie dostępne oferty wynajmu kamperów w interesującej Cię mieście w USA. W tym celu:

  • Wskaż obszar/miasto oraz daty wynajmu
  • Kliknij na poszczególne oferty z wyświetlonej listy, aby poznać szczegóły pojazdu i warunki wynajmu
  • Aby dokonać rezerwacji i skontaktować się z właścicielem kampera musisz być zarejestrowany/zarejestrowana, jako użytkownik RVshare – wybierz opcję „Sign up” w prawym górnym rogu ekranu.
  • Pod dokonaniu rejestracji możesz złożyć rezerwację, lub wysłać wiadomość do wynajmującego pojazd.
  • Natychmiastowa rezerwacja możliwa jest w przypadku ofert z oznaczeniem „Instant Book”.
  • Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi od wynajmującego, możesz dokonać bezpiecznej płatności za pośrednictwem RVshare.

Ubezpieczenie wynajmu samochodów kempingowych USA

Platforma RVshare oferuje swoim klientom możliwość ubezpieczenia wynajętego kampera.  W niektórych ofertach ubezpieczenie wliczone będzie w cenę i wyszczególnione w „Podsumowaniu płatności” dla każdej oferty. Udział własny waha się zazwyczaj od $500 do $2000, w zależności od wartości kampera. Usługa RVshare Rental Insurance nie obejmuje jednak pojazdów starszych niż 15 letnich.

W przypadku właścicieli kamperów, których pojazdy objęte są innym ubezpieczeniem, może być one również wliczone w cenę wynajmu i ujęte w „Podsumowaniu płatności”.

W przypadku, gdy w ofercie nie jest wspomniane nic na temat ubezpieczenia, przed dokonaniem rezerwacji należy skontaktować się z właścicielem i wyjaśnić z nim bezpośrednio kwestie ubezpieczenia.

Pomoc drogowa w wynajmie RVshare

Wszystkie kampery wynajęte poprzez RVshare objęte są usługą pomocy drogowej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jest ona usługą odrębną od wspomnianego ubezpieczenia i obejmuje wymianę przebitej opony oraz holowanie pojazdu do warsztatu.

Uzyskaj oferty od innych właścicieli kamperów w okolicy

Po wysłaniu zapytania do właściciela dotyczącego konkretnej oferty, z klientem skontaktować się mogą bezpośrednio inni właściciele kamperów ogłaszający się na RVshare i operujący w danym obszarze. Zezwala na to funkcja SmartMatch. Jeśli nie chcesz, by inni ogłoszeniodawcy kontaktowali się z Tobą bezpośrednio, możesz ją wyłączyć w swoim profilu (Account/Notifications).

Przebieg i wyposażenie wliczone w cenę wynajmu!

Jedną ze znaczących różnic pomiędzy prywatnym wynajmem kampera, a wynajmem z tradycyjnej wypożyczalni jest fakt iż w wypożyczalni niemal zawsze dodatkowo płacic musisz za przebieg (cw USA – mileage) oraz za wyposażenie, takie jak pościel, ręczniki, sprzęt kuchenny, krzesła i stół ogrodowy, etc. W przypadku wynajmu prywatnego, zarówno mile, jak i wyposażenie wliczone są w cenę wynajmu.

Wpływa to korzystnie na ostateczny koszt wynajmu. W wypożyczalniach, pakiet 500 mil kosztować może od $130 do $300, nie wspominając od płatnych dodatkowo opcjach wyposażenia w różnym standardzie.

Wynajem kamperów w jedną stronę

Część z właścicieli kamperów ogłaszających się na RVshare oferują opcję wynajmu w jedną stronę lub, ewentualnie, możliwość dostarczenia pojazdu w uzgodnione miejsce. Z zapytaniem o dostępność i koszt tej usługi zwracać się należy bezpośrednio wynajmującego.

Nasza rada: porównaj ceny RVshare z ofertą wypożyczalni

Choć koszt wynajmu kamperów od osób prywatnych jest zdecydowanie konkurencyjny w stosunku do dostępnych opcji, nie należy zapominać, o okazjonalnych kampaniach promocyjnych prowadzonych przez tradycyjne wypożyczalnie.

Dowiedz się więcej na temat wypożyczalni kamperów w USA.

Przed dokonaniem rezerwacji, warto jest sprawdzić, co mają one aktualnie do zaoferowanie!

Poznaj opinię klientów RVshare

Wyszukiwarka RVshare udostępnia opinie klientów na temat wynajętych przez nich pojazdów, jak również właścicieli i jakości oferowanej przez nich usługi. Znaleźć je można w dolnej części strony dla każdej oferty. Jak w przypadku wszystkich internetowych recenzji, mogą one stanowić pomoc w wyborze oferty, choć nie zawsze brać je należy zbyt dosłownie.

Najtańszy wynajem kamperów w USA – przykładowe ceny

najtańszy wynajem kamperów w USA

Kamper w klasie C, 5-osobowy, rocznik 2018.

Odbiór i zwrot w Los Angeles.

Cena całkowita (z 1 tydzień wynajmu we wrześniu 2021 roku): $1,980

Cena obejmuje ubezpieczenie, podatki, sprzątanie, przebieg 100 mil dziennie (700 mil podczas całego wynajmu), całe wyposażenie, np. naczynia kuchenne, pościel, ręczniki, a także podstawowe środki higieniczne.

Prywatny wynajem kamperów w USA – porównaj oferty.

Poszukując optymalnej oferty wynajmu samochodu kempingowego w USA, nie kieruj się jedynie ceną. Porównaj także warunki wynajmu, sprawdź, co dokładnie wliczone jest w cenę (ubezpieczenie, przebieg, wyposażenie, etc.) oraz zapoznaj się z opiniami poprzednich klientów na temat pojazdu.

Czytaj także: