Wycieczki do USA – zwiedzaj Stany Zjednoczone z Wakacje.pl

Po ponad półtorarocznej przerwie Stany Zjednoczone otwarły ponownie swoje granice dla turystów. Sama zapowiedź złagodzenia obostrzeń, na razie tylko dla osób zaszczepionych, wywołała gwałtowny wzrost zainteresowania podróżami za ocean.

panorama Nowego Jorku

Stany Zjednoczone ponownie witają turystów.

W końcu rzeczywistością stać się mogą od dawna planowane wycieczki do USA, zwiedzanie amerykańskich metropolii, parków narodowych i innych pomników przyrody czy wypoczynek na plażach Florydy, Kalifornii, czy Hawajów. Stałą pozycją w ofercie operatorów turystycznych są także rejsy.

O ile wiele osób nadal preferuje organizowanie podróży we własnym zakresie, dynamiczna sytuacja pandemiczna oraz brak pewności, czy szerzący się nadal koronawirus nie stanie na drodze do realizacji wakacyjnych planów sprawiają, iż wiele osób poczuje się bezpiecznie decydując się na wyjazd zorganizowany. Wykupując pakiet turystyczny u sprawdzonego operatora turystycznego, oprócz zaoszczędzenia czasu na planowaniu podróży, uzyskają one także wsparcie w przedarciu się przez gąszcz nowych i często zmieniających się wymagań, co do testów Covid-19.

Szeroki wybór ofert podróży do USA przygotował dla polskich turystów znany serwis Wakacje.pl.

Zarezerwuj wycieczki do USA z Wakacje.pl.

Wycieczki do USA

Jednym z najpopularniejszych produktów dla klientów biur podróży, którzy zobaczyć chcą jak najwięcej, są wycieczki objazdowe. Olbrzymi kraj, jakim są Stany Zjednoczone, stwarza biurom podróży olbrzymie pole do popisy. Wycieczki do USA koncentrować się mogą na jednym obszarze geograficznym, obejmować zasięgiem kilka stanów, a nawet przeciwległe wybrzeża. Z myślą o klientach o specyficznych zainteresowaniach, biura podróży prześcigają się w pomysłach na wycieczki tematyczne: historyczne, kulturalne, muzyczne, czy też po parkach narodowych i innych zabytkach przyrody, których w Stanach Zjednoczonych nie brak.

Poniżej kilka zaledwie przykładów wycieczek oferowanych przez serwis Wakacje.pl w momencie powstawania tego artykułu:

„USA – Oto Ameryka” – jeden z najpopularniejszych produktów wśród turystów odwiedzających Stany Zjednoczone po raz pierwszy; w ciągu 11 dni zawiedzie ich do Nowego Jorku, Las Vegas, Doliny Śmierci, Sacramento, San Francisco, Doliny Krzemowej i Las Vegas. Program realizowany jest przez biuro podróży Rainbow.

„Od Nowego Jorku po Los Angeles” – bardzo zbliżony charakter posiada też program biura EccoTravel pozwalający w ciągu 10 dni zwiedzić dość starannie Nowy Jork, a następnie już na zachodzie USA, San Francisco, Park Narodowy Yosemite, malownicze jeziora Mammoth Lakes, Dolinę Śmierci, Las Vegas i Los Angeles.

„Kalifornia i Arizona – Wild Wild West” – jak sugeruje nazwa, program tej 12-dniowej wycieczki objazdowej biura Rainbow, koncentruje się na Zachodnim Wybrzeżu. Obejmuje zarówno atrakcje miejskie, jak i pomniki przyrody, w tym: Los Angeles, Beverly Hills, Hollywood, San Diego, Flagstaff na kultowej trasie Route 66, Wielki Kanion, Monument Valley, Kanion Antylopy, Dolinę Śmierci, Park Yosemite, San Francisco i Dolinę Krzemową.

wycieczki do USA

Wycieczki do USA z Wakacje.pl to spora dawka wiedzy geograficznej, ale też historycznej (oferta dostępna w chwili powstawania artykułu).

„Floryda – Żar Tropików” – ten, nieco krótszy, bo 7-dniowy program, także realizowany przez Rainbow, pozwoli zapoznać się z najbardziej emblematycznymi miejscami na Florydzie, tym Miami, Tampa, przylądkiem Canaveral i Kennedy Space Center, Parkiem Narodowym Everglades oraz Epcot, jednym z wielu składowych parku rozrywki Disneya.

„Przeminęło z Wiatrem” – inspirowany kinowym hitem, 15-dniowy program wycieczki nie tylko dostarcza sporo wiedzy na temat powieści Margaret Mitchell i filmu, który ją rozsławił, obejmuje także zwiedzanie najbardziej emblematycznych miejsc amerykańskiego Południa, od Atlanty, poprzez, między innymi, Savannah, Tallahassee, Pensacola, Nowy Orlean, Baton Rouge, aż po Nashville i Memphis. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które odwiedzają Stany Zjednoczone i zapoznały się już z najbardziej „oczywistymi” amerykańskimi destynacjami, jak Nowy Jork, czy San Francisco.

”Jazz, Country & Rock’n’roll” – ten program przygotowany został specjalnie z myślą o miłośnikach muzyki. 8-dniowa wycieczka poprowadzi przez najważniejsze dla rozwoju różnych gatunków muzyki rejony USA, od Nowego Orleanu – kolebki jazzu, poprzez Nashville, uznawanego za stolicę amerykańskiej muzyki country, aż po Memphis, gdzie obowiązkowym przystankiem jest Graceland, rezydencja Króla Rocka, Elvisa Presleya.

We wszystkich powyższych programach uwzględnione było zakwaterowanie, wyżywienie (pełne lub częściowe), transport klimatyzowanym busem, ubezpieczenie, opiekę polskiego pilota oraz, oczywiście, bilety lotnicze.

Jest to zaledwie ułamek bogatej i wszechstronnej oferty Wakacje.pl: Wycieczki do USA – znajdź najlepszą ofertę dla siebie.

Wczasy w USA

Na Wakacje.pl coś dla siebie znajdą także turyści preferujący bardziej stacjonarną formę wypoczynku. Na tradycyjne wczasy na plaży użytkownicy serwisu wybrać się mogą, między innymi, na Florydę, do Kalifornii, czy też na Hawaje.

wczasy na Florydzie

Wczasy na Florydzie – przykładowa oferta (w chwili powstawania tego artykułu).

Dostępne pakiety zawierały zazwyczaj połączenia lotnicze i hotel (z lub bez wyżywienia). Opcjonalnie dostępny był na przykład parking na lotnisku w Polsce, ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji oraz ubezpieczenie kosztów leczenia Covid-19.

O Wakacje.pl

Na rynku od ponad 20 lat, serwis Wakacje.pl jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w segmencie Online Travel Agency (OTA) w Polsce.

Dzięki współpracy z wieloma znanymi agencjami podróży – w tym Rainbow, Ecco Travel, Grecos, Itaka, czy EXIM Tours – jest w stanie zaoferować wycieczki i pakiety turystyczne do najpopularniejszych destynacji na całym świecie i o każdej porze roku.

biuro podróży Wakacje.pl

Wakcje.pl to serwis internetowy, ale także biura stacjonarne.

Oprócz serwisu online, Wakacje.pl to także siec salonów stacjonarnych, w których klienci skorzystać mogą z pomocy doświadczonych doradców podróży.

Czytaj także:

USA otwiera granice dla turystów z Polski 8 listopada 2021