Atrakcje turystyczne Maui, Hawaje

Druga pod względem powierzchni wyspa Archipelagu Hawajskiego, Maui, oferuje odwiedzający ją turystom oszałamiający wachlarz atrakcji.

Wycieczki na Hawaje – znajdź aktualnie dostępne oferty na Wakacje.pl.

Bogactwo fauny i flory, lasy tropikalne, rafa koralowa, doskonałe warunki do uprawiania rozlicznych sportów wodnych w połączeniu z doskonałym klimatem, pięknymi plażami oraz świetnie rozwiniętą infrastrukturą hotelową czynią z Maui destynację, do której chce się powracać.

Maui

Doskonałe plaże to nie jedyna atrakcja Maui.

Poznaj największe atrakcje turystyczne Maui.

Hotel w Maui – porównaj oferty i zarezerwuj.

Park Narodowy Haleakala

Noszące przydomek The Valley Isle, czyli Wyspa Doliny, Maui tworzą sąsiadujące ze sobą dwa wulkany: nadal czynny choć uśpiony Haleakala i Mauna Kahawai. Wspomniana dolina to istniejące pomiędzy nimi, porośnięte bujną roślinnością obniżenie terenu.

Maui jest rajem dla wielbicieli pieszych wycieczek w niebanalnej i zróżnicowanej scenerii.  Wiele z najpopularniejszych tras trekkingowych na Maui przebiega na terenie Parku Narodowego Haleakala.

Znajdujący się na wysokości 3056 m n.p.m. krater Haleakala jest popularną destynacją na wyspie. Choc dotarcie do niego wymaga nieco kondycji fizycznej, wysiłek odpłacą niezwykłe, „księżycowe” krajobrazy.

atrakcje turystyczne Maui

Szczególnych doznań dostarczy wyprawa na Haleakala o wschodzi e słońca.

Droga do Hana

Wzdłuż północno wschodniego wybrzeża Maui wiedzie jedna z najpiękniejszych tras widokowych nie tylko Hawajów.

Nawet jeśli wynajem samochodu na Maui nie był w Twoich planach, warto jest rozważyć tą opcję, nawet jeśli tylko na jeden dzień, aby pokonać 100 kilometrowej odległości trasę pomiędzy Kahului, w centralnej części wyspy i Hana, na jej wschodnim krańcu. Znajduje się wzdłuż niej ponad 600 zakrętów, 59 mostów i 18 wodospadów tryskających w malowniczej scenerii lasu tropikalnego.

Pokonanie trasy w jedną stronę zajmuje około 2.5 godziny, do tego czasu doliczyć jednak należy liczne przystanki – nie tylko w punktach widokowych, czy przy wodospadach, ale także w okolicy tras pieszych wycieczek.

Najpopularniejsze przystanki wzdłuż Road to Hana.

Waianapanapa State Park

Nieopodal Hana warto odwiedzić jest także park Waianapanapa, w którym szczególnie ewidentna jest wulkaniczna geneza archipelagu. Z soczystą zielenią lasu tropikalnego kontrastuję tu czarny piasek plaż oraz specyficzne wyrzeźbione przez strumienie lawy formacje skalne.

czarna plaża Maui

Jedna z „czarnych”plaż Maui.

Dolina Iao i Iao Needle

Dolina, od której pochodzi przydomek Maui, jest szczególnym miejscem. Ukształtowanie terenu oraz często występujące tu zachmurzenie nadają jej nieco tajemniczy charakter. W przeszłości zresztą była ona miejscem pochówku lokalnych wodzów.

Charakterystycznym elementem doliny jest iglica skalna, znana jako Iao Needle.

Iao Needle

Iao Needle, jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu Maui.

Odwiedzając Dolinę Iao, nie przegap także Heritage Gardens, ogrodów oddających hołd wielokulturowemu dziedzictwu Maui. W otoczeniu pięknie utrzymanej roślinności wzniesiono tu miniatury budowli charakterystycznych dla wszystkich kultur, które odegrały role w historii Hawajów.

Molokini – zatopiony krater wulkanu

Choć niepołożone bezpośrednio na wyspie, The Sanctuary of Molokini zaliczane jest do atrakcji Maui. Wycieczka łodzią do tego częściowo zatopionego krateru wygasłego wulkanu zajmuje około godziny i zachwyci amatorów nurkowania z butlą oraz snorkelingu. Bogactwo fauny i flory morskiej w akwenie oddzielonym od wód Pacyfiku naturalną barierą krateru wynurzającego się ponad powierzchnię w kształcie półksiężyca jest olbrzymia. Zamieszkuje go ponad 250 gatunków ryb!

Hawaje Molokini

Molokini, sanktuarium przyrody na Hawajach.

Natura okazała się szczodra także dla lądowej część Molokini. Ta, niezamieszkała, wyspa stała się domem dla dziesiątków gatunków ptaków.

Obserwacja wielorybów na Maui

Ciepłe i spokojne wody okalające Maui upodobały sobie także wieloryby humbaki, które uciekają tu przed niskimi temperaturami północnego Pacyfiku w okresie zimowym, a także, aby urodzić i odchować młode.

Obserwacja wielorybów jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Maui. Wielogodzinne wycieczki łodzią, lub katamaranem, pozwalają obcować z tymi olbrzymimi, choć łagodnymi ssakami z bliskiej odległości, podziwiać ich typowe zachowania, uderzenia ogona, wystrzeliwanie fontanny wody a nawet posłuchać „rozmów”, jakie ze sobą prowadzą.

 

Wieloryby zimują na Hawajach pomiędzy listopadem i majem, najwięcej okazji do ich obserwacji jednak dostarczają miesiące od stycznia do marca.

Lahaina Luau

Tradycyjna hawajska „impreza” – wystawna uczta połączona z pokazem tańca hula to najlepszy sposób by, nie tylko spędzić miło czas, ale także zapoznać się z lokalną kulturą. Luau, na większą lub mniejszą skalę organizowane są w wielu miejscach na wyspie, a także przez poszczególne hotele. Szczególny wymiar przybierają one jednak w największym ośrodku miejskim wyspy, Lahaina.

Maui luau

Old Lahaina Luau odbywa się w pięknej scenerii z widokiem na ocean.

Old Lahaina Luau uchodzi za najbardziej autentyczny pokaz hawajskiej kultury i gastronomii na Maui. Jego trwający wiele godzin program obejmuje między innymi lekcje tańca hula, pokazy gastronomiczne, w tym przygotowanie głównego dania wieczoru – pieczonego prosiaka oraz przeciągającą się do późnych godzin wieczornych kolację w formie bufetu, której towarzyszą pokazy tancerek i tancerzy oraz muzyka na żywo.

Czytaj także:

Wynajem samochodów na Lotnisku Kahuluj – porównaj oferty rent a car Maui

Zarezerwuj atrakcje Maui ze zniżką: