Parki rozrywki na Hawajach

Na brak atrakcji na Hawajach trudno jest narzekać. Porośnięty tropikalna roślinności a archipelag, skąpany w ciepłych, turkusowych wodach Pacyfiku, choć stworzony do relaksu na plaży, do zaoferowania ma jednocześnie wiele możliwości aktywnego wypoczynku, fascynującą kulturę oraz gastronomię.

Wycieczki na Hawaje – zarezerwuj na Wakacje.pl.

Znalazło się tu także miejsce dla kilku parków rozrywki, które urozmaicą dodatkowo pobyt na Hawajach, zwłaszcza młodszym (oraz młodym duchem) gościom archipelagu.

Wet And Wild Hawaii

Parki rozrywki na Hawajach: Wet’N’Wild na Oahu jest największym quaparkiem archipelagu.

Wysokie ceny gruntów na Hawajach sprawiają, iż tutejsze parki stworzone zostały na znacznie mniejszą skalę, niż w kontynentalne części USA. Dla jednych to wada, dal innych – zaleta. Hawajskie parki są z pewnością bardziej kameralne i mniej przytłaczające, niż podobnego typu przybytki i innych miejscach.

Wet’N’Wild, Oahu

Popularna siec parków wodnych Wet’N’Wild na swoją lokalizację na Hawajach wybrała wyspę Oahu.

Czytaj więcej na temat atrakcji Oahu.

Uznawany za jedną z najlepszych atrakcji rodzinnych Hawajów park położony jest w Kapolei, około 35 km na zachód od Honolulu.

Wet’N’Wild Hawaii oferuje inspirowane wodą atrakcje stworzone z myślą o różnych grupach wiekowych, od brodzików i wodnych placów zabaw dla najmłodszych, po gwarantujące solidną dawkę adrenaliny zjeżdżalnie wodne.

Do najbardziej ekstremalnych atrakcji Wet’N’Wild na Oahu zalicza się zjeżdżalnia Tornado. 40 metrowej długości tor, o dużym spadku i pełen zakrętów pokonywany jest 4-osobowymi pontonami.

Wiele emocji dostarczy także Volcano Express, klasyczna zjeżdżalnia o wysokości 12 metrów i długości toru przekraczającej 70 metrów. Jej 4 przebiegające równolegle tory pozwalają ścigać się z pozostałymi je użytkownikami. Shaka, z kolei to rampa o niemal wertykalnych, ponad 10-metrowej wysokości ścianach, po których ślizga się, siedząc na boi, aż do wytracenia prędkości.

W Wet’N’Wild dużą popularnością cieszy się także basen ze sztucznymi falami oraz „leniwa rzeka” o sztucznym nurcie.

W parku regularnie organizowane są także różnego rodzaju imprezy, jak na przykład konkursy na jedzenie pizzy, czy projekcje filmów.

Specjalną atrakcją jest jednak luau, tradycyjna hawajska uczta, której towarzyszą pokazy tańca hula oraz żonglerki płonącymi pochodniami.

parki rozrywki na Hawajach

Luau w Wet’N’Wild.

Sea Life Park, Oahu

Zupełnie innego typu emocje oczekują na gości Sea Life Park, także na wyspie Oahu. Jak sugeruje nazwa, dedykowany jest on faunie morskiej, a w szczególności dużym ssakom oceanicznym. Pozwala z bliska przyjrzeć się delfinom, rekinom i lwom morskim, a także innym gatunkom zamieszkującym oceany. Sea Life Park to także sanktuarium ptaków tropikalnych.

Park kładzie olbrzymi nacisk na działalność edukacyjną. Nie znajdzie się w nim typowo lunaparkowych atrakcji, liczyć można za to na sporą dawkę wiedzy przekazaną we wciągający sposób. Gości parku, zwłaszcza tych najmłodszych, zainteresuje z pewnością możliwość interakcji nie tylko z delfinami, ale także z rekinami, żółwiami, płaszczkami oraz innymi mieszkańcami rafy koralowej.

W Sea Life Park można także wziąć udział w luau.

Pak położony jest przy Waimanalo Beach, na wschodnim krańcu wyspy, w odległości około 25 km od Honolulu.

Kup bilety do Sea Life Park ze zniżką.

Polynesian Cultural Center – Oahu

Inspirowane kulturą i tradycjami regionu Polinezji, Polynesian Cultural Center, choć nie jest typowym parkiem rozrywki, zalicza się do jednej z najpopularniejszych atrakcji Oahu.

W siedmiu strefach tematycznych – starannie zrekonstruowanych wioskach, reprezentujących różna polinezyjskie nacje, poznać można te, jakże egzotyczne dla Europejczyków kultury, ich zwyczaje, stroje, rzemiosła, tańce, gry oraz gastronomie.

Tak wygląda dzień w Polynesian Cultural Center.

Polynesian Cultural Center zainteresuje gości w różnym wieku, także dzieci. Dowiedzą się tu oni jak rozpalić ogień bez zapałek, jak złowic rybę bez wędki, lub sieci, czy też jak przygotować poke, tradycyjne hawajskie danie. Lekcje tańca hula, lub maoryskiego tańca wojny haka, rzutu oszczepem, czy otwierania orzecha kokosowego, spływ łodzią canoe – atrakcje parku wymieniać można w nieskończoność.

Regularnie organizowane są tu także pokazy tańca oraz szczególnie imponującej żonglerki płonącymi pochodniami, a także, tradycyjnie już, luau.

Bilety do Polynesian Cultural Center taniej.

Czytaj także:

Atrakcje turystyczne Maui.

Zrezerwuj inne atrakcje Oahu: