Atrakcje Waikiki Beach

Najsłynniejsza plaża Hawajów, mekka turystów i raj dla amatorów surfu położona jest na wyspie Oahu, nieopodal centrum Honolulu, w dzielnicy Waikiki.

Waikiki

Wieżowce Honolulu wzdłuż Waikiki Beach.

Waikiki Beach turystów przyciąga zarówno dzięki bliskości największego miasta archipelagu, jak i ogromowi oferowanych atrakcji. Choc, zdaniem wielu, na Oahu znaleźć można całkiem sporo piękniejszych, a przed wszystkim, mniej tłocznych plaż, żadna z nich nie może się równać z Waikiki Beach jeśli chodzi o pomysły na spędzanie wolnego czasu.

Wycieczki na Hawaje – zarezerwuj na Wakacje.pl.

Sporty wodne, czy koszykówka plażowa to oferta dla aktywnych, dostępna bezpośrednio na plaży. Wiele innego rodzaju atrakcji oczekuje na turystów także w jej najbliższym sąsiedztwie, w tym niektóre z najbardziej emblematycznych miejsc na wyspie: wygasły wulkan Diamond Head, była baza wojskowa amerykańskiej marynarki wojenne, a obecnie miejsce pamięci – Pearl Harbor oraz cieszące się szczególnym powodzeniem wśród najmłodszych Waikiki Aquarium.

Dzielnica Waikiki była pierwszym kurortem wypoczynkowym na Hawajach (więcej o jej historii poniżej) i do dziś pozostaje symbolem hawajskiej gościnności. Można w niej znaleźć niektóre z najlepszych hoteli na wyspie; biegnąca wzdłuż plaży reprezentacyjna aleja Kalakaua Avenue zaś kusi sklepami, restauracjami, barami i klubami – w zasięgu krótkiego spaceru od plaży.

Uwaga: Wybrzeże Waikiki, w przeszłości ciągłe, obecnie podzielone jest na kilka pomniejszych plaż. Oprócz właściwej Waikiki Beach, są to także, ze wschodu na zachód: Kaimana Beach, Sans Souci Beach, Kapiolani Park Beach, Queen’s Beach, Grays Beach, Fort DeRussy Beach i Duke Kahanamoku Beach.

Wycieczki z Waikiki Beach

Waikiki jest także punktem startowym wielu zorganizowanych programów turystycznych na Oahu. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się:

 • wycieczki łodzią o zachodzie słońca
 • wycieczki snorkelingowe – pozwalają z bliska przyjrzeć się fascynującej podwodnej faunie i florze Hawajów, w tym żółwiom morskim
 • obserwacja delfinów
 • wycieczki łodzią podwodną
 • wycieczki objazdowe po najbardziej „fotogenicznych” miejscach na wyspie
 • wycieczki na Diamond Head

i wiele, wiele innych.

Atrakcje Waikiki Beach, Oahu – zarezerwuj ze zniżką.

Krótka historia Waikiki

Obfitujące w strumienie tereny na południowo-wschodnim wybrzeżu Oahu zasiedlone były od stuleci, zarówno dzięki żyznej glebie, jak i atrakcyjnej linii brzegowej.

Po utworzeniu niepodległego Królestwa Hawajów w 1795 roku Waikiki stało się jego pierwszą stolicą. Choć szybko utraciło tą funkcję na rzecz Honolulu, pozostało ulubionym miejscem wypoczynku hawajskiej rodziny królewskiej, której członkowie tu właśnie praktykowali surf, sport, który wkrótce podbić miał cały świat.

Pierwsze pensjonaty i hotele otwarte zostały tu już w latach 80-tych XIX wieku, przyciągając turystów głównie ze Stanów Zjednoczonych, ale coraz częściej także z całego świata.

Lata 50-te XX wieku oraz oficjalne ustanowienie Hawajów amerykańskim stanem w 1959 roku, przyciągnęły do Waikiki znane sieci hoteli w tym Hilton, Sheraton, Marriott czy Hyatt, których wieżowce górują obecnie nad plażą.

Ciekawostka:  Choć na Oahu nie brak jest naturalnie powstałych plaż, nieco ironicznie, najsłynniejsza plaża na wyspie, w stanie, w jakim znajduje się obecnie, niemal w całości stworzona została przez człowieka. Postępująca erozja, a zwłaszcza występujące tu kilka razy do roku niezwykle silne odpływy, przyczyniły się do stopniowego wymywania piasku. Degradacja tej części wybrzeża Oahu posunęła się tak daleko, iż w drugiej dekadzie XX wieku zdecydowano się sztucznie uzupełniać piasek sprowadzając go droga morską z Kalifornii.

Nie tylko surf – sporty wodne na Waikiki Beach

Z Waikiki Beach związana jest postać Duka’a Kahanamoku, uznawanego za ojca surfu. Ten członek hawajskiej szlachty, a jednocześnie 5-krotny medalista olimpijski w pływaniu rozsławił surfing trenując właśnie w zapewniających doskonałe warunki do uprawiania tego sportu wodach Waikiki. Na jego cześć nazwano zachodni fragment wybrzeża Waikiki, jego posąg zaś jest jedną z atrakcji Waikiki Beach.

Waikiki Duke posąg

Duke Kahanamoku – prekursor surfingu na Hawajach.

Na plażach Waikiki funkcjonuje wiele szkółek surfingowych oraz wypożyczalni sprzętu, warunki zaś sprzyjają zarówno początkującym, jak i zaawansowanym surferom.

Surf, choć wiodący, to jednak nie jedyny sport, jaki można tu uprawiac. Do innych, popularnych form aktywności na Waikiki Beach zaliczają się także:

 • snorkeling
 • scuba diving
 • kajaki
 • body boarding
 • parasailing
 • skutery wodne

Na Waikiki Beach wykupić można także przejażdżkę łodziami różnego typu, na przykład tzw. glass bottom boats, czy też katamaranem.

Czytaj także:

Nurkowanie z rekinami na Oahu.

Poznaj inne atrakcje Oahu – zarezerwuj w promocyjnej cenie: