Turtle Canyon Oahu – snorkeling z żółwiami na Hawajach

Wśród nieprzebranej ilości atrakcji turystycznych oferowanych przez hawajską wyspę Oahu znajduje się możliwość bliskiego kontaktu z niebanalną przyrodą tego skrawka „raju na ziemi”.

Odsłona naturalna Oahu to nie tylko piękne plaże i bujna, tropikalna roślinność interioru wyspy, ale też fascynująca fauna. Jednym z jej najsympatyczniejszych przedstawicieli na Hawajach są żółwie morskie; okoliczne wody zamieszkuje aż 5 różnych ich gatunków. Najczęściej występującym z nich jest tu zielony żółw morski, lokalnie nazywany „honu”. Szczególnie znany z ich licznej populacji jest obszar rafy koralowej położony na południowym wybrzeżu Oahu, przy plaży Waikiki, znany, jako Turtle Canyon.

snorkeling z żółwiami na Oahu

Turtle Canyon – snorkeling z żółwiami jest jedną z atrakcji Oahu.

Osiągającym nawet metr długości żółwiom przyglądać można się z pokładu łodzi wycieczkowych. Gościom wyspy dobrze czujący się w wodzie szczególnych wrażeń dostarczy jednak bliska interakcja z tymi, liczącym sobie 150 milionów lat gatunkiem, możliwa podczas wypraw snorkelingowych, lub nurkowych.

Snorkeling z żółwiami na Hawaje – zarezerwuj wycieczkę z GetYourGuide:

Wycieczki i snorkeling z żółwiami na Oahu – znajdź ofertę dla siebie

Oferta wycieczek, których inspiracją i motywem przewodnim są żółwie morskie jest na Oahu olbrzymią. Wykupić je można oczywiście bezpośrednio na miejscu jednak, tradycyjnie już, polecamy usługi naszego partnera, platformy rezerwacyjnej GetYourGuide, współpracującej z wieloma lokalnymi touroperatorami.

Olbrzymią zaletą korzystania z usług Get Your Guide jest możliwość rezygnacji z wykupionej imprezy na 24 godziny przed jej planowanym rozpoczęciem, z całkowitym zwrotem kosztów.

Oferta GetYourGuide obejmuje zarówno około godziny wycieczki łodzią ze szklanym dnem, pozwalające morskiej faunie i florze przyglądać się „na sucho”, jak i 2-3 godzinne wyprawy snorkelingowe. Ich uczestnicy zabierani są łodzią w miejsca, w których szanse na spotkanie z żółwiami jest największe. Towarzyszący w nich przewodnik dzieli się wiedzą na temat podwodnego świata oraz czuwa nad bezpieczeństwem uczestników. Cały niezbędny sprzęt: płetwy, maski, rurki oraz kamizelki ratunkowe zapewniany jest przez organizatorów. Wycieczki te połączone mogą być z lunchem.

Bliskie spotkania z żółwiami morskimi podczas wycieczki do Turtle Canyon.

Czego oczekiwać nurkując z żółwiami? Gatunek ten jest dosyć obojętny na ludzką obecność, zwierzęta te łatwo jest jednak przestraszyć, zwłaszcza starając się je dotknąć, jest to zdecydowanie odradzane. Podobnie zresztą, jak robienie im zdjęć z flashem. Unikając gwałtownych gestów, żółwiom można jednak przyglądać się z bliskiej odległości, podczas gdy odpoczywają na morskim dnie, poszukują pożywienia, lub wynurzających się na powierzchnię w celu zaczerpnięcia powietrza.

Zobacz także: