Road to Hana – wycieczki najpiękniejszą trasą widokową Hawajów

Hana Highway, liczący niecałe 100 km odcinek wiodącej wśród północno-wschodniego wybrzeża Maui drogi to jedna z najpopularniejszych tras widokowych, nie tylko archipelagu Hawajów, ale i całych Stanów Zjednoczonych.

Road to Hana wycieczki

Zorganizowane wycieczki Road to Hana to jedna z atrakcji Maui.

Ponad 600 zakrętów oraz 59 mostów, jakie spotkamy na trasie Road to Hana, bo tak powszechnie jest zwana, sprawiają, iż na jej pokonanie przeznaczyć trzeba 2.5-3 godziny. W tym czasie, gwarantowane są spektakularne widoki, zarówno oceanu, jak i bujnej, okolicznej zieleni, a także wiele atrakcji po drodze: wodospady, ogrody botaniczne, starożytne świątynie.

droga do Hana

Kręta droga w otoczeniu tropikalnego lasu wiedzie pomiędzy miejscowościami Kahului na zachodzie i Kaupo na wschodzie.

Road to Hana – wycieczki Get YourGuide

Road to Hana nie jest trasą technicznie trudną. Każdy kierowca, który zdecyduje się na wynajem samochodu na Maui pokona ją bez trudu, przy odrobinie uwagi.

Jeśli jednak wolisz zdać się na zorganizowaną wycieczkę, platforma GetYourGuide, współpracująca z wieloma lokalnymi touroperatorami, oferuje bardzo szeroki ich wybór.

Całodniowe zazwyczaj wycieczki dostępne są zarówno dla grup, jak i turystów indywidualnych i obejmują przejazd trasą, z przystankami przy najpopularniejszych atrakcjach oraz często także posiłki. Ceny zaczynają się od około $200 od osoby.

Nieco innych doznań dostarczy lot helikopterem wzdłuż Road to Hana. W tym przypadku, za około 75-minutowy lot zapłacić trzeba będzie od $350/os.

Uwaga: Wycieczki Road to Hana wykupione za pośrednictwem GetYourGuide można odwołać na 24 godziny przed ich planowanym rozpoczęciem uzyskując całkowity zwrot poniesionych kosztów!

Warte polecenia przystanki wzdłuż Road to Hana

Atrakcji na trasie Road to Hana jest co niemiara. Poniżej, wymieniamy zaledwie niektóre z nich:

Twin Falls – to tylko jedne z wielu malowniczych wodospadów na trasie Road to Hana. Usytuowane są na północnym wybrzeżu wyspy, około 18 km na wschód od Paia (znacznik milowy). Dostanie się do nich możliwe jest tylko na piechotę. Wycieczka ta, od parkingu przy trasie głównej zajmuje około godziny, po drodze zaś podziwiać można szczęść innych, nieco mniejszych, jednak równie urokliwych wodospadów.

Twin Falls Maui

Wodospad Twin Falls – jedna z atrakcji Road to Hana.

Maui Garden of Eden – ogród botaniczny i arboretum, położone około 30 km na wschód od Paia (znacznik milowy 10) to ponad 10 hektarów iście rajskich pejzaży: bujnej zieleni, barwnych tropikalnych kwiatów oraz spektakularnych widoków na ocean. Stąd, między innymi, rozpościera się widok na fragment wybrzeża Maui znany z początkowej sceny Parku Jurajskiego.

Gardens of Eden

Garden of Eden.

Wai’anapanapa State Park – położony na wschodnim wybrzeżu Maui, około 10 km od Hana park (znacznik milowy 32) przyciąga pokrytą czarnym piaskiem plażą oraz charakterystycznymi formacjami wulkanicznymi: wyrzeźbionymi przez przepływającą lawę tunelami, które można zwiedzać, czy też tzw. blowholes – wystrzeliwującymi wysoko w powietrze morskimi fontannami, powstającymi, gdy fale wtłaczają wodę z dużą siłą w szczeliny wytworzone także przez lawę w nadbrzeżnych skałach.

czarna plaża Maui

“Czarna” plaża w Wai’anapanapa State Park – wybierz się tu wcześnie rano, aby uniknąć tłumów.

Park Wai’anapanapa to także dziewicza dżungla i wiodące przez nią dziesiątki szlaków pieszych wycieczek oraz starożytne świątynie wzniesione przez rdzennych mieszkańców wyspy.

Zobacz także: