Pogoda w Nowym Jorku – klimat Big Apple

Planujesz podróż do Nowego Jorku? Sprawdź, jakiej pogody oczekiwać w tym mieście o każdej porze roku.

wiosna w Nowym Jorku

Wiosna w Nowym Jorku – cherry blossom, czyli kwitnące czereśnie na Roosevelt Island, na wschód od Manhattanu.

Położony na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Nowy Jork znajduje się w strefie klimatu kontynentalnego, charakteryzującego się upalnym i latami i mroźnymi zimami. Nowojorskie cztery pory roku zbliżone są w swej charakterystyce do tych znanych z Polski. Najbardziej wyrazistą różnicą jest znacznie większa, z racji sąsiedztwa Oceanu Atlantyckiego, wilgotność, odczuwalna szczególnie w miesiącach zimowych. Sprawia ona iż temperatury postrzegane są, jako znacznie niższe.

Najwyższa temperatura zarejestrowana w Nowym Jorku wyniosła 41⁰C, najniższa zaś, -26⁰C.

Sprawdź prognozę pogody w Nowym Jorku na najbliższe dni.

Wycieczki do Nowego Jorku – zarezerwuj z biurem podróży.

Klimat Nowego Jorku wiosną

Wiosna w Nowym Jorku, zwłaszcza w marcu i pierwszej połowie kwietnia, charakteryzuje się dużą zmiennością pogody. Chłodne dni, nawet z opadami śniegu, przeplatające się dniami o temperaturze sięgającej nawet 20⁰C są normą w marcu. Pogoda stabilizuje się nieco od połowy kwietnia poczynając, jednak nadal, odwiedzając Nowy Jork w tym czasie, pakując walizkę, gotowym trzeba być kaprysy przyrody i temperatury wahające się, nie przesadzając, od 2 do 22⁰C.

Pod koniec kwietnia oraz w maju liczyć można już na cieplejsze, a przede wszystkim suche dni.

Zdaniem wielu turystów często odwiedzających Wschodnie Wybrzeże USA późna wiosna, a zwłaszcza maj, jest najlepszą por roku na odwiedzenie Nowego Jorku. Miasto wygląda wówczas szczególnie urokliwie także dzięki kwitnącym w odcieniu bladego różu drzewom wiśniowy. Cherry blossom jest atrakcją turystyczną w wielu miastach, w szczególności w amerykańskiej stolicy, Waszyngtonie, który swego czasu otrzymał tysiące drzew wiśniowych jako prezent od Japonii. W Nowym Jorku kwitnące wiśnie podziwiać można między innymi w Central Parku, w nowojorskim ogrodzie botanicznym, na wyspie Roosevelt Island oraz w Sakura Park.

Lato w Nowym Jorku

Odwiedzając Nowy Jork latem, liczyć się należy z upalnymi dniami, o temperaturach przekraczających 30⁰C, przeplatanych z chłodniejszymi, a nawet deszczowymi dniami. W rejonach miasta położonych nad wodą, nawet ciepłe, słoneczne dni, ochładzają się gwałtownie po zachodzie słońca. Jeśli planujesz całodzienne zwiedzanie, zabierz ze sobą okrycie wierzchnie z długim rękawem!

Upalne letnie popołudnia w Nowym Jorku często znajdują zwieńczenie w gwałtownych, jednak krótkotrwałych burzach.

Fale upałów, z temperaturami sięgającymi 35-38⁰C za dnia i przekraczającymi 20⁰C nocą są dosyć częste w lipcu i sierpniu w Nowym Jorku.

upał w Nowym Jorku

Dzieci szukające ochłody w miejskiej fontannie podczas fali upałów w Nowym Jorku.

Nowy Jork – pogoda jesienią

Wrzesień to kolejny popularny miesiąc na odwiedzenie Nowego Jorku. Temperatury, zwłaszcza w jego drugiej połowie są o wiele bardziej komfortowe, niż podczas uciążliwych letnich upałów, pogoda zaś najbardziej chyba stabilna, w porównaniu z resztą roku.

Pierwsze chodne dni w Nowym Jorku odczuwane są zazwyczaj od drugiej połowy października poczynając. W listopadzie nierzadkie są już przymrozki oraz pierwsze opady śniegu, przeplatane z opadami śniegu, jak również porywisty wiatr o prędkości przekraczającej czasem nawet 120 km/h.

Jesień jest szczególnie atrakcyjnym czasem w Nowym Jorku dzięki zmieniającym się kolorom liści. Barwny spektakl w różnych odcieniach żółci, złota i czerwieni podziwiać można w pełni w Central Parku.

Nowy Jork jesienią

Takie widoki w Nowym Jorku tylko jesienią.

Nowy Jork zimą

Zima w Nowym Jorku ma chyba wśród turystów tylu zwolenników, co przeciwników. O ile obfitość dekoracji, gigantyczna choinka i lodowisko przy Rockefeller Center oraz przykryty śnieżną pierzynką Central Park kuszą urokliwą atmosferą srogie mrozy, często tu odczuwane nie pomagają w cieszeniu się świątecznym wypadem do Nowego Jorku.

O ile, pomiędzy grudniem i lutym, średnia temperatura w ciągu dnia utrzymuje się w okolicach 0⁰C, silne podmuchy wiatru sprawiają, iż odczuwana jest, jako znacznie chłodniejsza.

pogoda w Nowym Jorku zimą

Zimowy urok Nowego Jorku.

Śnieg jest częstym zjawiskiem zimą w Nowym Jorku, nie utrzymuje się jednak zazwyczaj długo. Plucha i kałuże topniejącego śniegu utrudniają poruszanie się po mieście.

W okresie przedświątecznym liczyć się należy także z większymi, niż zazwyczaj tłumami zarówno miejscach publicznych, jak i w sklepach i domach towarowych. Pomimo wyzwania, jakie stanowi zimowa pogoda, Nowy Jork przyciąga na przełomie grudnia i stycznia wielu turystów, co przekłada się także na wysokie ceny lotów oraz zakwaterowania.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje Nowego Jorku: