Top of The Rock – taras widokowy w Nowym Jorku

Emblematyczna architektura Manhattanu sama w sobie uznawana jest za atrakcję turystyczną Nowego Jorku.

Jednym z najlepszych miejsc do podziwiania panoramy miasta jest taras widokowy Top of The Rock.

Taras mieści się na 70 piętrze wieżowca będącego centralną częścią słynnego kompleksu Rockefeller Center.

Top of The Rock

Takie widoki oczekują na gości Top of The Rock.

Położone w sercu Manhattanu Rockefeller Center jest popularnym przystankiem dla turystów w Nowym Jorku. Oprócz samego tarasu, w sezonie zimowym przyciąga ich tu także słynne lodowisko, przez cały rok zaś, otwarte dla zwiedzających studia telewizyjne kanału NBC, hala koncertowa Radio City Music Hall oraz eleganckie wnętrza wieżowca noszącego przydomek „30 Rock”, co jest skrótem od pełnego adresu całego kompleksu, „30 Rockefeller Plaza”.

Owiedź Top of The Rock w Nowym Jorku:

Znajdź więcej informacji na temat Rockefeller Center w Nowym Jorku.

Top of The Rock jest jedną z atrakcji objętych programem zniżkowym CityPASS New York.

Zwiedzaj Nowy Jork taniej – kup kartę CityPASS New York. 

Top of The Rock – Nowy Jork z 260 metrów

Położony jest pomiędzy 67 a ostatnim, 70 piętrem wieżowca, taras widokowy wznosi się na maksymalną wysokość 260 metrów n.p.m. Rozlega się z niego widok 360-stopniowa panorama Nowego Jorku: Manhattanu i nie tylko.

Oprócz najbardziej rozpoznawalnych punktów w centrum miasta, w tym Empire State Building, Times Square, czy Central Parku, przy sprzyjającej pogodzie z tarasu doskonale widać także Statuę Wolności, Most Brookliński i Rzekę Hudson.

Niekwestionowaną zaletą tego punktu widokowego jest to, iż posiada zarówno taras na otwartym powietrzu, jak i część zamkniętą, z przeszklonymi ścianami. Dzięki temu, nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie, silnym wietrze, mrozie, czy deszczu, wizyta w Top of The Rock nie okaże się czasem straconym. Bardzo popularny jest on także po zmroku, kiedy to rozświetlona milionami świateł metropolia nabiera zupełnie odmiennego oblicza.

Top of The Rock po zmroku.

Taras otwarty mieści się najwyżej, na 70 piętrze, to tu właśnie każdy zrobić chce sobie zdjęcie. Zwiedzanie Top of The Rock zaczyna się jednak już 3 piętra niżej. Spore wrażenie robi też podróż windą – Sky Shuttle, która na wysokość 260 metrów wznosi się w niecałą minutę.

Pomiędzy 67 piętrem, a tarasem na 70 piętrze znalazło się miejsce dla przeszklonych galerii okalających cały budynek, wystawy dokumentującej historię powstawania Rockefeller Center oraz interaktywnej ekspozycji zainspirowanej słynnym zdjęciem”Lunch Atop A Skyscaper”.

budowa Empire State Building

„Lunch na szczycie wieżowca” – Top of The Rock pozwala wczuć się w rolę pracowników budowy, którzy w latach 30-stych ubiegłego stulecia wznosili wieżowiec o niespotykanej w tamtych czasach wysokości.

Nosząca nazwę Beam Walk atrakcja zachęca do spaceru po replice belki ze zdjęcia, poniżej której projektowane są widoki Manhattanu z lotu ptaka.

Duże wrażenie robi także sygnowana przez markę Swarovski instalacja artystyczna pod nazwą Radiance Wall. Ta dekoracyjna ściana powstała ze szklanych paneli, kryształów oraz światłowodów.

14 tysięcy kryształów Swarovskiego tworzy także inną atrakcję Top of The Rock – imponujących rozmiarów żyrandol w kształcie odwróconego do góry nogami wieżowca.

Ile kosztuje bilet do Top of The Rock?

Wizyta na szczycie wieżowca Rockefeller Center nie jest tania, zwłaszcza, jeśli decyduje się na nią np., cała rodzina. Cena biletu wstępu do Top of The Rock wynosi:

  • $40 dla osoby dorosłej (już od 13 roku życia!)
  • $34 dla dziecka w wieku 5-12 lat
  • $38 dla seniora (powyżej 62 roku życia)$38.

Dzieci poniżej 5 roku życia wchodzą za darmo.

Za dodatkową opłatą dostępny są także bilet VIP-owski, oferujący, między innymi 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem oraz przejazd prywatną windą. Cena Top of The Rock VIP Pass to $95 od osoby. Express Pass w cenie $75 z kolei, pozwala na ominięcie kolejek i skorzystanie z 20% zniżki w sklepie z pamiątkami.

Sporo zaoszczędzic na wstępie do największych atrakcji Nowego Jorku można dzięki karcie CityPASS New York. Za jednorazową opłatą – $129 od osoby dorosłej i $109 od dziecka (6-17 lat), odwiedzić można aż 5 z popularnych atrakcji Wielkiego Jabłka. Top of The Rock jest jedną z nich.

Znajdź więcej informacji na temat CityPASS New Jork i kup online.

Zobacz także:

Zwiedzaj Nowy Jork ze zniżką: