Hotel w Nowym Jorku – gdzie i za ile?

Nowy Jork pozostaje niezmiennie w czołówce najczęściej odwiedzanych miast świata. Na potrzeby około 60 milionów turystów rocznie, którzy odwiedzali Wietrzne Miasto w czasach przed pandemią stworzona została niezwykle rozbudowana baza hotelowa obejmująca ponad 700 obiektów.

Hotel New Yorker

Hotel Wyndham New Yorker, przy Penn Station.

Nowy Jork zdecydowanie nie zalicza się do tanich destynacji, jednak zróżnicowany standard dostępnego zakwaterowania sprawia, iż coś dla siebie znajdą tu turyści o różnej zasobności portfela. Opcje zakwaterowania obejmują zarówno hotele, jak i hostele, pensjonaty typu bed&breakfast jak i nieustająco popularne zakwaterowanie AirBnB. Dla „backpackersów” lub osób o wyjątkowo ograniczonym budżecie nie zabraknie także ofert popularnego szczególnie wśród młodszych turystów couchsurfingu.

Jeśli wieżyc zapewnieniom popularnych portali informacyjnych, średnia cena doby hotelowej w Nowym Jorku wynosi około $130 od osoby, w pokoju jednoosobowym. Wydaje się to sporą kwotą, możliwe jest jednak znalezienie bardziej ekonomicznych opcji. Na koszt zakwaterowania w Nowym Jorku wpływa szereg czynników; oprócz standardu hotelu, także jego lokalizacja oraz pora roku, jaką wybraliśmy na odwiedzenie Wielkiego Jabłka.

Hotel w Nowym Jorku – zarezerwuj w najlepszej cenie.

W sercu Nowego Jorku – hotele na Manhattanie

Zdecydowanie najwygodniejszą lokalizacją dla turystów w Nowym Jorku jest Manhattan, a zwłaszcza jego centralnie położona dzielnica, Midtown.

Zatrzymujący się w niej turyści znajdą się w bezpośrednim sąsiedztwie najbardziej emblematycznych atrakcji i zabytków miasta. Pozwoli to zaoszczędzić czas oraz środki, które przeznaczyć trzeba byłoby w innym przypadku na transport, ale także poczuć tętno miasta.

Tu, na każdym niemal rogu znaleźć można coś ciekawego, w tym Times Square, Empire State Building, Rockefeller Center, budynek dworca Grand Central, kompleks teatrów położonych wśród ulicy Broadway, czy też muzeum sztuki nowoczesnej MoMA. Krótki spacer dzieli Midtown od południowego krańca Central Parku.

W Midtown znajdują się niektóre z najbardziej ekskluzywnych hoteli Nowego Jorku, jak na przykład The Peninsula New York, Ritz-Carlton Central Park, czy Park Hyatt New York.

Peninsula New York

The Peninsula New York, jeden z najbardziej luksusowych hoteli Nowego Jorku położony jest na rogu 5th Avenue i 55th Street.

Ceny noclegów w tych prestiżowych hotelach przyprawić mogą o zawrót głowy; niezwykle rzadko spadają poniżej $500, zazwyczaj plasując się w przedziale $700-1000 za noc!

Solidny standard w bardziej już umiarkowanych cenach w Midtown oferują hotele znanych sieci Hilton, Radisson, czy Moxy (należącej do grupy Marriott).  Zatrzymać się w nich można zazwyczaj za około $150-200/noc.

Pośród najtańszych hoteli w tej części Manhattan dużą popularnością cieszą się Pod 51 i Pod Hotel. Jak sugeruje nazwa (‘pod’ przetłumaczyć można jako ‘kapsuła’) nie należy oczekiwać w nich oszałamiającej przestrzeni. Zagospodarowany jest każdy jej metr kwadratowy, pokoje są niewielkie, jednak nowoczesne i oferujące względnie komfortowy nocleg w cenie często już około $70 za noc.

Niezależnie od standardu zakwaterowania na Manhattanie na jaki się zdecydujesz, w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert zawsze przydatne okażą się internetowe wyszukiwarki hoteli. Pozwalają zaoszczędzi nie tylko czas, wyświetlając oferty z wielu hoteli we wskazanej lokalizacji jednocześnie, lecz także pieniądze, oferując ceny w wielu przypadkach atrakcyjniejsze, niż wynajem bezpośrednio w recepcji.

Hotele Manhattan – porównaj oferty.

Hotel w Nowym Jorku – dobra jakość w niższej cenie

Nowy Jork to jednak nie tylko Manhattan. Turyści, którym nie zależy na byciu w centrum wydarzeń, znajdą ciekawe oferty zakwaterowania, w przystępniejszych cenach w innych dzielnicach miasta. Dobrze rozwinięty system komunikacji miejskiej, a zwłaszcza metra, pozwoli im stosunkowo łatwo przemieszczać się pomiędzy centrum i bardziej odległymi rejonami.

Szczególnie popularną alternatywą dla zakwaterowania na Manhattanie jest sąsiadująca z nim od południowej strony malownicza dzielnica Brooklyn. Na Manhattan dostać się można z niej pieszo Mostem Brooklińskim, będącym atrakcją turystyczną samą w sobie.

Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge, jedna z ikon Nowego Jorku.

Turystów na Brooklynie przyciągają także liczne tereny rekreacyjne w tym Prospect Park, Brooklyn Botanic Garden oraz Coney Island, położona na jego południowym krańcu tętniąca życiem plaża. Wielu chętnie zatrzymuje się tu dla specyficznej atmosfery. Brooklyn, w przeszłości przemysłowe zaplecze Nowego Jorku, przeżywa w ostatnich czasach prawdziwy Renesans. Jego oryginalna, poddana gruntownej renowacji zabudowa przekształcona została w atrakcyjne loftowe rezydencje, hipsterskie kafejki, modne restauracje i galerie sztuki.

Ceny hoteli na Brooklynie są nieco bardziej zrównoważone niż na sąsiednim Manhattanie, nie należy jednak oczekiwać dramatycznie dużej różnicy, zwłaszcza w przypadku zakwaterowania w wysokim standardzie. Do najlepszych hoteli na Brooklynie zaliczają się The Williamsburg Hotel, The William Vale i Hotel Brooklyn Bridge, oferujący spektakularny widok Manhattanu (wszystkie w standardzie 5-gwiazdkowym).

Hotel Brooklyn Bridge

Pobyt w Hotel Brooklyn Bridge to prawdziwa gratka dla miłośników architektury, zarówno, jeśli chodzi o wystrój wnętrz, jak i widoki.

Większa przystępności cenowa Brooklynu, w porównaniu z Manhattanem widoczna jest w standardzie średnim. Pokój w dobrej klasy 3- a nawet 4-gwiazdkowym hotelu (np. Sheraton Brooklyn Bridge, Holiday Inn Express Brooklyn, Holiday Inn Brooklyn Downtown, czy Comfort Inn Prospect Park Brooklyn) wynając można często w cenach od $80-$110 za dobę.

Znajdź zakwaterowanie na Brooklynie.

Turystów, dla których priorytetem jest tanie zakwaterowanie w Nowym Jorku, zainteresuje z pewnością oferta hotelowa Queens. Na Manhattan dostać się z niej można za pomocą metra w 15-20 minut.

Zakwaterowanie w przyzwoitym standardzie znaleźc można tu już w cenach od $60-70 za dobę.

Queens to jednak nie tylko „sypialnia” Nowego Jorku. Dzielnica posiada ciekawą ofertę turystyczną, w której skład wchodzą muzea (MoMA PS1 – jedno z największych muzeów sztuki współczesnej USA, The Noguchi Museum, Queens Museum, New York Hall of Science), parki i tereny rekreacyjne (park Flushing Meadows, Queens Botanical Gardens, Queens Zoo & Aquarium ) oraz stadion legendarnej drużyny baseballowej New York Mets – Citi Field.

Tak Queens zabiega o turystów.

W Queens także położone są dwa z lotnisk Nowego Jorku: JFK i LaGuardia. Jeśli po wielogodzinnym locie do Nowego Jorku, chcesz jak najszybciej dostać się do hotelu, rozważ zakwaterowanie w Queens.

Porównaj ceny hoteli w Queens.

Zdecydowanie mniejszą popularnością, jako miejsce zakwaterowania w Nowym Jorku cieszy się Bronx, dzielnica posiadająca reputację najniebezpieczniejszej w Nowym Jorku.

Z innych powodów turyści unikają też Staten Island. Położona na wyspie dzielnica stwarza największe wyzwanie logistyczne, jeśli chodzi o połączenie z Manhattanem: wymaga ono zajmującej około pół godziny podróży promem.

Hostele Nowy Jork

Kojarzone powszechnie ze zbiorowymi sypialniami, piętrowymi łóżkami i dzieloną łazienką w korytarzu oraz wątpliwymi standardami higieny hostele coraz częściej odchodzą o tej estetyki na rzecz nowoczesności, wygody i optymalnej relacji ceny do jakości. Wiele z nich oferuje już także pokoje indywidualne, lub, tzw. rodzinne, z prywatną łazienką. Niezmienny pozostaje ich charakter jako miejsc ułatwiających nawiązywanie nowych znajomości; hostele posiadają zazwyczaj przestrzeń wspólną, w której ich goście, często przybywający z odległych zakątków świata chętnie spędzają wspólnie czas.

Nowoczesne hostele, jako alternatywa dla drogiego zakwaterowania, stają się także coraz popularniejsze w Nowym Jorku.

Wśród najpopularniejszych wymienić warto:

Ceny noclegów w hostelach Nowego Jorku zaczynają się często już od $30-40 za noc.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje Nowego Jorku: