Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku

W czołówce najczęściej odwiedzanych muzeów Nowego Jorku pozostaje niezmiennie Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej.

Jego kolekcja, na którą składa się ponad 30 milionów eksponatów, zainteresuje publiczność w każdym wieku; hitem wśród najmłodszych tradycyjnie już jest ekspozycja poświęcona dinozaurom.

American Museum of Natural History

Znany z sukcesu kinowego „Noc w Muzeum” hall American Museum of Natural History w Nowym Jorku.

Położone na obrzeżach Central Parku (od zachodniej strony) muzeum znajduje się na trasie wielu wycieczek po Manhattanie.

Na kompleks muzealny American Museum of Natural History w Nowym Jorku składa się aż 26 połączonych ze sobą budynków, planetarium oraz biblioteka. Muzeum gości 45 stałych ekspozycji, z dziedzin takich, jak między innymi paleontologia, zoologia, botanika, mineralogia czy wiedzy o kosmosie, jak również szereg ekspozycji czasowych.

Z racji na ogrom jego kolekcji, a także olbrzymią popularność, warto jest wizytę w nim zaplanować starannie, przeznaczając na nią odpowiednią ilość czasu.

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej – bilety ze zniżką.

Wycieczki do Nowego Jorku – zarezerwuj z biurem podróży.

Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku – podstawowe informacje

Ufundowane w 1869 roku muzeum mieściło się początkowo w budynku Arsenału na terenie Central Parku. Do obecnej siedziby, wzniesionej specjalnie na jego użytek, przeniosło się w 1936 roku.

Muzeum Historii Naturalnej NY

Fasada Muzeum Historii Naturalnej utrzymana w stylu Beaux-Arts.

Oficjalny adres muzeum to: 200 Central Park West, NY 10024. Najbliższe stacja metra położone są przy 72nd Street i przy 81st Street, o około 10 minut spacerem od muzeum. Tuż przy samym jego budynku zatrzymuje się autobus M79.

Muzeum czynne jest od środy do niedzieli, w godzinach 10:00 – 17.30.

Sprawdź aktualne godziny otwarcia American Museum of Natural History.

Cena biletu zwykłego w kasie wynosi $23 dla osoby dorosłej, $13 dla dziecka w wieku 3-12 lat oraz seniorów, powyżej $60 lat. Upoważnia on do zwiedzania stałej ekspozycji muzeum. Wstęp na ekspozycje czasowe płatny jest dodatkowo.

Uwaga: mieszkańcy stanów Nowy Jork, New Jersey i Connecticut za wstęp do muzeum płacą „wedle uznania”.

Sprawdź aktualny program oraz ceny wystaw czasowych w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku.

Wszystkich gości muzeum przed wejściem czeka kontrola bezpieczeństwa. Na jego teren nie można wnieść, między innymi:

  • jedzenia i picia (dozwolone są jedynie butelki z wodą)
  • dużych torb lub walizek
  • profesjonalnego sprzętu do robienia zdjęć (w tym statywów, lamp błyskowych, etc.)
  • oraz oczywiście, broni, ostrych przedmiotów, substancji wybuchowych i łatwopalnych.

W muzeum dozwolone są wózki dziecięce.

Zwiedzanie American Museum of Natural History – praktyczne wskazówki

Tłumów w przypadku tak popularnej atrakcji turystycznej, jaką jest Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku uniknąć jest trudno. Warto w tym celu wybrać się do muzeum w ciągu tygodnia – nie w weekend, oraz z samego rana.

Wskazane jest kupienie biletu z wyprzedzeniem. Pozwoli ono nie tylko ominąć kolejki do kas, ale także skorzystać z często dostępnych online zniżek.

Znajdź promocyjne oferty wstępu do American Museum of Natural History dzięki Undercover Tourist.

Zapoznaj się uprzednio z programem muzeum i zdecyduj, które z jego ekspozycji interesują Cię najbardziej. Pozwoli to zaoszczędzić czas oraz uniknąć frustracji próbując dokonać wyboru na miejscu. Możesz także przyłączyć się do nieodpłatnych wycieczek tematycznych z przewodnikiem. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • Dinosaur Tour
  • Whale Tour
  • Earth and Space Tour
  • Night at the Museum Tour.

Wycieczka „Night at the Museum” wiedzie szlakiem eksponatów, które pojawiły się w filmie.

Pobierz nieodpłatną aplikację muzeum – Explorer, dostępną w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, lub portugalskim. Pomoże Ci ona poruszać się po muzeum, sprawdzić, jaki ekspozycje dostępne są w każdej jego części, wskaże najbliższe wyjścia, toalety, kawiarnie, etc. Dzięki funkcji augmented reality, a także materiałom video i quizzom, przekaże ona także sporo wiedzy na temat kolekcji muzeum.

Zwiedzanie muzeum, choć stymulujące intelektualnie, może okazać się bardzo męczące fizycznie. Połącz przyjemne z pożytecznym zatrzymując się na krótki odpoczynek w kinie 3D/IMAX. Większość seansów 3D trwa około 40 minut.

O ile to możliwe, zjedz posiłek przed wejściem do muzeum. Na jego terenie dostępnych jest sporo opcji gastronomicznych, jednak w dosyć wyśrubowanych cenach i niemal zawsze wiążących się z koniecznością stania w kolejce. W bezpośrednim sąsiedztwie muzeum, po przeciwnej stronie ulicy, szybką przekąską, oraz atrakcją turystyczną samą w sobie, są tradycyjne nowojorskie hot dogi z budki na kółkach.

Zobacz także:

Metropolitan Museum of Art Nowy Jork – zwiedzanie, bilety, przydatne informacje

Zarezerwuj inne atrakcje Nowego Jorku ze zniżką: