DreamWorks Water Park New Jersey – największy kryty aquapark w USA

Wraz z poprawą koronawirusowej sytuacji epidemiologicznej, do łask powracają parki rozrywki, w tym te pod dachem.

Na mapie miejsc wartych uwagi miłośników parków wodnych w USA pojawia się właśnie nowa, ciekawa lokalizacja: inspirowany postaciami ze świata słynnej wytwórni filmowej, DreamWorks Water Park reklamowany jest, jako największy kryty park w Stanach Zjednoczonych.

Mieści się na terenie centrum handlowego American Dream, w East Rutheford, w stanie New Jersey. Z centralnego Manhattanu dostać się do niego można w pół godziny samochodem i około 45 minut środkami transportu miejskiego.

DreamWorks aquapark

Nowy aquapark w sąsiedztwie Nowego Jorku.

Inauguracja DreamWorks Water Park, planowana na wrzesień 2019 roku opóźniła się, częściowo w związku z pandemią, o ponad 2 lata. Nowy aquapark oddany został do użytku dopiero w październiku 2021 roku.

Zarezerwuj hotel w Nowym Jorku. 

DreamWorks Water Park – atrakcje

Atrakcji na terenie zajmującego powierzchnię ponad 3 hektarów parku nie brak. Jego centralnym elementem jest wave pool, gigantyczny basen ze sztucznymi falami, który dostarczy radości gościom w każdym wieku. Najmłodsi korzystać muszą jednak z kamizelek ratunkowych gwarantowanych przez park.

basen ze sztucznymi falami DreamWorks

Wave pool w DreamWorks Water Park.

Z myślą o dzieciach, a także o młodych duchem, stworzono w parku kilka stref inspirowanych filmami animowanymi wyprodukowanymi przez DreamWorks.

Znaleźć tu można między innymi:

  • Shrek’s Soggy Swamp – czyli „bagno” Shreka, a w nim lazy river, sztuczna rzeka, którą pokonać można na olbrzymich dmuchanych bojach.
  • Madagaskar Rain Forest – wieżę z kilkunastoma zjeżdżalniami
  • Plac zabaw Kung-Fu Panda
  • Bar Króla Juliana
  • Wodny rollercoaster Toothless Trickling Torpedo czerpiący inspiracje z filmu „Jak wytresowac smoka”

Mierząca aż 490 metrów długości zjeżdżalnia Toothless Trickling Torpedo to najdłuższa na świecie tego typu atrakcja.

W parku, ku uciesze najmłodszych, pojawiają się także kilka razy dziennie postacie ze znanych filmów: Shrek i Osioł, Kot w Butach, czy też Alex i Marty z Madagaskaru.

Unikalną atrakcją parku jest niewielki basen do nauki i trenowania surfu. Specjalny system generowania fal o różnym charakterze i sile pozwala spróbować sił na desce, pod okiem instruktora, osobom zarówno początkującym, jak i doświadczonym surferom.

Goście parku odpocząć mogą na licznych leżakach usytuowanych wokół głównego basenu. Dla tych, którzy cenią sobie prywatność przygotowano specjalne, oddzielnie płatne strefy – wydzielone zasłonami cabanas i pokoje prywatne skybox suites, na uboczu strefy publicznej. Cabanas pomieścić mogą do 4 osób, skybox suites zaś, od 8 do 16. Te drugie, oprócz nowoczesnego wystroju oferują także strefę jadalną, wypoczynkową, z wygodnymi kanapami i telewizorem, przebieralnię oraz napoje orzeźwiające.

skybox DreamWorks

Jeden z luksusowych pokojów wypoczynkowych, skybox suite, jakie wynająć można w aquaparku DreamWorks.

Na terenie aquaparku kupić można lekkie przekąski, kanapki, czipsy i napoje. Zabronione jest wnoszenie własnych produktów spożywczych (poza posiłkami dla niemowląt).

Nabyć tu można także, w razie potrzeby, ręczniki, kostiumy kąpielowe, okulary do pływania, czy klapki – wszystkie oczywiście w estetyce DreamWorks.

Bilety do Dreamworks Water Park – ile kosztują

Ceny biletów do aquaparku zależą od dnia tygodnia oraz wieku gości.

Od poniedziałku do czwartku (non-peak time), koszt wstępu dla osób powyżej 10 roku życia zaczyna się od $59/dzień; dla dzieci w wieku 3-9 lat od $54/dzień.

Kup bilet do Dreamworks Water Park:

W piątki, soboty i niedziele (peak time), cena biletu wynosi od $69 do $99 dla gości powyżej 10 roku życia oraz $64 do $94 dla dzieci w wieku 3-9 lat.

Sprawdź aktualne ceny biletów do DreamWorks Water Park.

Dzieci do 2 roku życia na teren aquaparku wchodzą bezpłatnie, jednak pamiętać trzeba, iż z większości atrakcji z powodów bezpieczeństwa nie będą mogły korzystać.

Sporo zapłacić będzie trzeba za usługi dodatkowe, w tym wspomniane już prywatne strefy wypoczynkowe. O ile wydzielone zasłonami cabanas z widokiem na basem kosztują od $100 (non-peak) do $300 (peak), luksusowe pokoje prywatne, skybox suites oznaczają już znaczny wydatek: od $500 po $1200 za największy, w zależności od rozmiaru i dnia tygodnia.

Czytaj także:

Legoland New York – nowy park rozrywki nieopodal Nowego Jorku

Atrakcje Nowego Jorku – zarezerwuj: