Hostele w Nowym Jorku

Pomimo, iż wybór ofert zakwaterowania w Nowym Jorku jest olbrzymi, segment hostelowy jest tu bardzo słabo rozbudowany, jak na tak popularną destynację turystyczną. Wynika to z niejasnego w tej kwestii prawodawstwa stanowego obowiązującego od 2010 roku.

Jako że hostele w Nowym Jorku, a zwłaszcza dobre i dogodnie położone, są rzadkością warto jest rezerwować je ze sporym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli do Big Apple wybieramy się w sezonie letnim, lub podczas świąt Bożego Narodzenia.

Hostele w Nowym Jorku

Hostel to nie tylko tanie zakwaterowanie ale także możliwość poznania ludzi z różnych zakątków świata; powyżej, patio HI NYC Hostel.

Wczesna rezerwacja zalecana jest także podczas weekendowych wypadów do Nowego Jorku; w weekendy o najtańsze miejsca noclegowe konkurować przychodzi nie tylko z innymi turystami zza granicy, lecz także samymi Amerykanami.

Jeśli zależy Ci na niskim koszcie zakwaterowania, rozważ zatrzymanie się w mniej prestiżowych dzielnicach Nowego Jorku; Manhattan jest pod tym względem bardzo kosztowną lokalizacją, na Brooklynie czy w Queens znajdziesz znacznie przystępniejsze cenowo alternatywy.

Turystów podróżujących w większych grupach zainteresować mogą pokoje prywatne. Znajdują się one w ofercie praktycznie wszystkich już hoteli i choć znacznie droższe, niż nocleg w sypialni zbiorowej, po rozłożeniu kosztów na kilka osób okazac się mogą wygodniejszym rozwiązaniem.

Jeśli hostel nie jest dla Ciebie, znajdź najlepsze oferty hoteli w Nowym Jorku.

Poniżej, nasze sugestie hosteli w Nowym Jorku.

Hostele na Manhattanie

American Dream Hostel
168 E 24th Street, New York, NY 10010

Centralnie położony, niemal w samym centrum Manhattanu, American Dream Bed & Breakfast jest dobrą opcją dla turystów, którym zależy na byciu „w centrum wydarzeń”. W zasięgu 15-minutowego spaceru znajdują się między innymi Flatiron Building i Empire State Building.

American Dream Hostel

Strefa kuchenna/jadalna hostelu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych hosteli, American Dream nie posiada dużych zbiorowych sypialni; pokoje są maksymalnie do 3 osób, do dyspozycji gości są dzielone łazienki.

Ceny noclegów są dość wysokie, jak na hostel, od około $120/noc za pokój 2-osobowy, obejmują jednak śniadanie i przekąski.

HI NYC Hostel
891 Amsterdam Avenue, New York, NY 10025

Należący do sieci International Hostelling HI NYC Hostel mieści się w historycznym wiktoriańskim budynku w dzielnicy Upper West Side, nieopodal Central Parku. Oferuje dużą liczbę miejsc noclegowych we wspólnych sypialniach, prywatne pokoje 4-osobowe, dużą kuchnię, pokój dzienny oraz cieszące się powodzeniem w ciepłe letnie wieczory patio, na którym chętnie gromadzą się goście.

Ceny już od $38/noc w sypialni 10-osobowej (damskiej, męskiej lub koedukacyjnej).

HI NYC Hostel

Lobby HI NYC Hostel.

Hostele w Nowym Jorku – Queens i Brooklyn

The Local NYC
13-02 44th Avenue, Queens, NY 11101

Dojazd metrem z położonego w dzielnicy Queens hostelu do centrum Manhattanu zajmuje zaledwie 15 minut, co czyni z niego dobrą bazę wypadową do zwiedzania nie tylko centrum Nowego Jorku, ale także też położonej tuż nieopodal dzielnicy Bróoklyn. The Local NYC jest jednym z najnowocześniejszych hosteli w mieście. Słynie z wygodnych materacy oraz wysokiego standardu higieny. Każda z sypialni – zbiorowych, czy też pokoi prywatnych, 4- i 2-osobowych – posiada własną łazienkę.

The Local NYC Hostel

Pokój prywatny w The Local NYC.

Do dyspozycji gości jest także bar oraz taras oferujący doskonały widok na Manhattan.

Ceny noclegów zaczynają się od $55/doba.

NY Moore Hostel
179 Moore St, Brooklyn, NY 11206

Utrzymany w loftowym stylu hostel wyróżnia się eleganckimi, jak na ten typ zakwaterowania, wnętrzami, zarówno w sypialniach, jak i częściach wspólnych. Rzadko spotkać tu można typowe dla hosteli łóżka piętrowe; zastępują je indywidualne łóżka, przy każdym z których znalazło się miejsce na szafkę nocną i stwarzającą domową atmosferę lamkę. Mieści się w pobliżu Williamsburg, coraz modniejszej, hipsterskiej części Brooklynu i o zaledwie około 20 minut podróży metrem od centrum Manhattanu.

NYC Moore Hostel

Przytulna sypialnia w NY Moore Hostel.

Ceny od $45/noc.

Q4 Hotel NY
29-09 Queens Plaza N, Long Island City, NY 11101

W Queens także położony jest Q4 Hotel. Pomimo nazwy, oferuje on także opcję noclegu w dzielonych sypialniach, w bardzo przystępnych cenach, już od $35/noc.

Q4 Hostel

Sypialnie Q4 Hotel.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrakcje Nowego Jorku: