Nowy Jork w filmie – odwiedź miejsca znane z kina i telewizji

Wśród miast, które wydają nam się w pewnym stopniu znane, nawet, jeśli nigdy nie było nam dane ich odwiedzić, Nowy Jork zajmuje z pewnością szczególną pozycję.

Połączenia LOT do Nowego Jorku – porównaj i zarezerwuj.

Dzieje się tak, w znacznej mierze, dzięki częstotliwości, z jaką nowojorskie ulice, wieżowce, restauracje, hotele, czy parki miejskie pojawiają się w znanych produkcjach filmowych, zarówno wielkiego ekranu, jak i serialach. Szacuje się, iż sam Central Park pojawia się w ponad 530 filmach. Reżyserowie i scenarzyści upodobali sobie także emblematyczne budynki, jak Empire State Building, stacja Grand Central, czy też plac Times Square, które oglądać było na małych i dużych ekranach niezliczoną ilość razy.

Nowy Jork w filmie

King Kong na Empire State Building wspinał się, oczywiście tylko w kinie, już w 1933 roku.

Nie dziwi więc, iż znane z ekranu miejsca urastają czasem do rangi atrakcji turystycznych. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich. Większość położona jest na terenie Manhattanu, inne zawiodą Cię w mniej uczęszczane zakątki Nowego Jorku.

Hotel w Nowym Jorku – zarezerwuj z Trivago. 

Tiffany & Co. / Breakfast at Tiffany’s

Film Breakfast at Tiffany’s z 1961 roku, z młodziutką Audrey Hepburn w roli głównej zalicza się do klasyków amerykańskiej kinematografii, podobnie, jak klasykiem jest już marka jubilerska Tiffany’s. Jej sklep firmowy z elegancką granitową fasadą, znaną z filmu, wznosi się przy prestiżowej Piątej Alei, pod numerem 610, od 1940 roku.

Tiffanys NY

Tej samej witrynie, rozsławionej przez Breakfast at Tiffany’s, klientki przyglądają się od ponad 80 lat.

American Museum of Natural History / Night at the Museum

Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku  reklamy nie potrzebuje – zalicza się do najpopularniejszych atrakcji miasta.

Zwiedzaj atrakcje Nowego Jorku taniej dzięki CityPASS New York.

Odwiedzający je kinomani będą mieli także okazję zobaczyć z bliska miejsce, w którym, na wielkim ekranie rozgrywały się niektóre z najbardziej emblematycznych scen kinowego hitu Night at the Museum.

Noc w Muzeum Nowy Jork

Tu postać odgrywana przez Bena Stillera ścigał szkielet T-Rexa.

National Museum of Natural History położonej jest przy zachodnich obrzeżach Central Parku (200 Central Park West).

Magnolia Bakery / Sex and the City

Fanom serialu Sex and the City dobrze znana jest cukiernia Magnolia Bakery, w której Carrie Bradshaw z przyjaciółkami zajadała się babeczkami.

Magnolia Bakery Nowy Jork

Nowojorska cukiernia rozsławiona przez serial Sex w wielkim mieście.

Magnolia Bakery jest siecią cukierni i posiada kilka punktów na terenie Nowego Jorku i, choć wybór oferowanych przysmaków jest we wszystkich bardzo zbliżony, turyści szczególnie upodobali sobie lokal pojawiający się w serialu. Mieści się on na rogu Bleecker St i W 11th St w West Village.

FDNY Ladder 8 / Ghostbusters

Bawiły Cię przygody pogromców duchów z pamiętnego hitu kinowego późnych lat 80-tych? Remiza strażacka, w której kręcono wiele ze scen nadal stoi, pozostając w pełni funkcjonującą remizą, w związku z czym niemożliwe jest jej zwiedzanie. Możliwość zrobienia sobie zdjęcia z dobrze znanym z filmów budynkiem ucieszy jednak wielu fanów Ghostbusters.

Posiadający walory historyczne, bo wzniesiony w 1903 roku i utrzymany w stylu Beaux Arts budynek prezentuje się szczególnie atrakcyjnie dzięki renowacji, jakiej została poddana jego fasada w ostatnich latach.

Tak wizytę przy FDNY Firehouse, Hook & Ladder 8, w skrócie Ladder 8, przeżywał fan Ghostbusters.

Budynek Ladder 8 mieści się w Tribeca, na skrzyżowaniu North Moore Street z Varick Street.

Central Park / When Harry Met Sally

Położony w sercu Manhattanu park to pojawia się w olbrzymiej ilości amerykańskich produkcji filmowych. Wymienić wśród nich można, między innymi: Leon: The Professional, Home Alone 2, Ghost Busters, czy Wall Street.

To w Central Parku właśnie spacerują także, rozmawiają o życiu i zakochują się w sobie bohaterowie romantycznej komedii When Harry Met Sally.

Central Park znane filmy

Meg Ryan i Billy Crystal, jako Sally i Harry.

Schody Jokera / Joker

Położona na północ od Manhattanu dzielnica Bronx nie należy do najbardziej atrakcyjnych, ani szczególnie poszukiwanych destynacji w Nowym Jorku. Przyciąga czasem turystów pragnących poznać bardziej autentyczną twarz tygla kulturowego, jakim jest te miasto.

Dzięki filmowi Joker z 2019 roku Bronx chętnie zaglądają tu także fani kunsztu aktorskiego Joaquina Phoenixa. Tu właśnie sfilmowana została słynna scena na schodach.

Schody Jokera Bronx

Nowy Jork w filmie: słynne schody z filmu Joker znajdują się w Bronxie.

“Schody Jokera” znajdują się w rejonie Highbridge i łączą położone na różnych poziomach Shakespeare Avenue i Anderson Avenue. Regularnie pojawiają się tu wielbiciele postaci Jokera, często w stosownym przebraniu, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Nowy Jork szlakami sławnych filmów i inne wycieczki – zarezerwuj: