Nowy Jork lot helikopterem

Najbardziej emblematyczne miasto wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, Nowy Jork, corocznie odwiedza, a przynajmniej działo się tak w czasach przed pandemią, ponad 66 milionów turystów.

Przyciągają ich tu legendarne już atrakcje: Statua Wolności, Times Square, 9/11 Memorial, Empire State Building i inne słynne wieżowce, jak również sama atmosfera metropolii znanej z rozlicznych produkcji filmowych, dzienników telewizyjnych, czy wydarzeń kulturalnych.

Nowy Jork zwiedzać można na wiele sposobów: pieszo, rowerem, a nawet dorożką (zwłaszcza na terenie Central Parku), czy też z odwiedzając położone na wysokościach tarasy widokowe.

Oryginalną perspektywę Big Apple zapewni lot nad miastem.

Nowy Jork lot helikopterem

Nowy Jork lot helikopterem – wycieczki helikopterowe znajdują się w ofercie wielu operatorów turystycznych.

Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem, choć nie należą do najtańszych atrakcji, cieszą się sporym zainteresowaniem. Pozwalają w pełni podziwiać architekturę miejskiej dżungli Manhattanu; dopiero z lotu ptaka widać, jak gęsta jest zabudowa najsłynniejszego dystryktu Nowego Jorku, z charakterystycznym zielonym prostokątem Central Parku. Z pokładu helikoptera podziwiać można wszystkie znane nowojorskie wieżowce, a także linię brzegową Manhattanu, rzekę Hudson, Statuę Wolności, czy słynny Most Brookliński.

Wycieczki helikopterem nad Nowym Jorkiem dostępne są w różnych opcjach, od krótkich, trwających około 15-20 minut lotów, po bardziej rozbudowane programy, podczas których przewodnik (lub płynące ze słuchawek nagranie) przytacza ciekawostki i mało znane fakty na temat mijanych miejsc.

Dostępne są także, między innymi, loty z otwartymi drzwiami kabiny, co dostarczy dodatkowych wrażeń, loty da zakochanych oraz loty wieczorne, pozwalające podziwiać zachód słońca oraz efektowne oświetlone miasto nocą.

Niektórzy operatorzy oferują także możliwość wypróbowania sił za sterami helikoptera, oczywiście pod ścisłym nadzorem doświadczonego pilota.

Na lot helikopterem nad Nowym Jorkiem wybrać się może cała rodzin, lub grupa znajomych, osoby podróżujący samotnie zaś, przyłączyć się mogą do grupy innych turystów w podobnej sytuacji.

Ceny takiej formy „zwiedzania” Nowego Joru zaczynają się zazwyczaj od około USD 200 od osoby, choć okazjonalnie dostępne są promocyjne oferty. W przypadku najbardziej wyszukanych, romantycznych, programów, jak na przykład prywatnego czarteru helikoptera z szampanem na pokładzie, czy zaręczyn (!) na wysokościach, liczyć się należy z kosztami nawet USD 2000 od pary.

Zarezerwuj lot helikopterem w Nowym Jorku.

Zobacz także: