Summit One Vanderbilt Nowy Jork

Emblematyczną architekturę Nowego Jorku najlepiej podziwiać z punktów widokowych, których akurat w mieście nie brak.

Z powszechnie znanymi platformami widokowymi One World Observatory i The Edge, konkurować zaczyna nowa atrakcja „na wysokościach”, uruchomiony niedawno taras Summit One Vanderbilt.

One Vanderbilt Nowy Jork

Widok na Manhattan ze szczytu wieżowca One Vanderbilt.

Taras zajmuje trzy piętra – od 91 po 93 jednego z najnowszych, bo oddanych do użytku we wrześniu 2020 roku, wieżowców Nowego Jorku, One Vanderbilt.

Położony tuż nieopodal stacji Grand Central Terminal budynek wznosi się na wysokość 397 metrów (z iglicą aż 427!), co gwarantuje doskonałe, panoramiczne widoki nie tylko Manhattanu, ale też innych boroughs Nowego Jorku.

Szybko rosnąca popularność Summit One Vaderbilt nie dziwi: nowy taras widokowy zdecydowanie wyróżnia się pośród innych atrakcji tego typu w Nowym Joru. Bardziej, niż platformą widokową, jest on swego rodzaju instalacją artystyczną stymulującą zmysły odwiedzających go gości na wiele sposobów.

Zobacz, jakich wrażeń spodziewać się można w Summit One Vanderbilt.

Summit One Vanderbilt wykorzystuje zarówno nowatorskie rozwiązania architektoniczne, jak i najnowsze technologie dostarczając odwiedzającym jedynych w swoim rodzaju wrażeń.

Summit One Vanderbilt – atrakcje

Przygoda z tarasem obserwacyjnym One Vanderbilt ma wiele etapów i rozpoczyna się już w windzie wiodącej wzdłuż ściany wieżowca na 91 piętro, w której emitowane są mechaniczne dźwięki. Następnie, oświetlony n pomarańczowo korytarz zabiera zwiedzających do pomieszczenia, którego podłoga i sufit wyłożone są lustrami, w których odbija się panorama miasta, nabierając w ten sposób niezwykłej głębi. Ma się w nim wrażenie „zawieszenia” na Manhattanem.

Kolejne pomieszczenia stymulują inne zmysły, w tym także dotyku: jedno z nich wypełnione jest setkami srebrnych, wypełnionych helem kul, które można swobodnie odbijać, na podobieństwo balonów.

Summit One Vanderbilt

Taras widokowy Summit One Vanderbilt pozwoli znów poczuć się dzieckiem.

Jedną z największych atrakcji tarasu jest „balkon” ze szklaną podłogą, stwarzającą wrażenie lewitowania nad przebiegającą 300 metrów poniżej Madison Avenue – przeżycie ekscytujące dla jednych, okaże się sporym wyzwaniem dla osób cierpiących na lęk wysokości.

Na najwyższym piętrze usytuowany jest bar, w którym drinka, czy napój orzeźwiający wypić można kontemplując jeden z najlepszych widoków Nowego Jorku. Tu także mieści się jedyna części tarasu na świeżym powietrzu.

Taras cieszy się popularnością zarówno za dnia, jak i po zmroku, kiedy to nabiera szczególnego uroku, dzięki widowiskowemu oświetleniu.

Summit One Vanderbilt – bilety

Ceny biletów na taras widokowy wieżowca One Vanderbilt zaczynają się od:

Summit Experience (sam dostęp na taras)

  • $39 – osoba dorosła (od 13 roku życia)
  • $33 – dziecko (6-12 lat)

Summit Ascent (wjazd specjalną, przeszkloną windą + wstęp na taras)

  • $59 – osoba dorosła
  • $53 – dziecko

Ceny wskazane powyżej obowiązują w godzinach dziennych. Późnym popołudniem i wieczorem rosną o 10 dolarów. Zdaniem wielu, najlepsza porą na odwiedzenie tarasu Summit One Vanderbilt to około na godzinę przed zachodem słońca. Dzięki temu będziemy mogli nacieszyć oczy spektakularnymi widokami Nowego Jorku zarówno za dnia, jak i o zachodzie słońca i po zmroku.

Uwaga: odwiedzając Summit One Vanderbilt, przemyśl ubiór – lustrzane podłogi sprawiają, iż krótkie sukienki są niepraktyczne, a wręcz niewskazane. Pamiętaj także, iż buty na obcasie, mogące zniszczyć szklaną podłogę, są zabronione. Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych: szczególnie w słoneczne dni, odbijane przez tysiące luster promienie słoneczne szybko zmęczą wzrok.

Znajdź więcej informacji na temat biletów i wstępu na taras widokowy Summit One Vanderbilt.

Zobacz także: