Tanie hotele Nowy Jork – gdzie szukać tanich noclegów w NYC?

Koszt zakwaterowania jest jednym z czynników najbardziej obciążającym budżet podczas podróży, zwłaszcza, w najpopularniejszych destynacjach.

Jedną z nich jest, niewątpliwie Nowy Jork, miasto, które w czasach sprzed pandemii, odwiedzało ponad 60 milionów turystów rocznie.

Tanie hotele Nowy Jork

Tani hotel w Nowym Jorku – czy to możliwe?

Największe miasto Wschodniego Wybrzeża USA oraz najbardziej emblematyczna z amerykańskich metropolii nie jest tanim celem turystycznym.

Pomimo gigantycznej oferty zakwaterowania, na którą składa się ponad 120 tyś. pokoi hotelowych w różnym standardzie, jak również zakwaterowanie typu Airbnb, nocleg w Big Apple często oznaczać będzie znaczny wydatek. Szczególnie, gdy zależy nam na chociaż średniej jakości świadczonej usługi oraz wygodnej lokalizacji. Tanie hotele w Nowym Jorku często wiążą się z szokująco niskim standardem oraz znaczną odległością od serca miasta, Manhattanu.

Oferty LOT do Nowego Jorku – porównaj i zarezerwuj.

Ile kosztuje hotel w Nowym Jorku?

Według różnych źródeł, średni koszt noclegu w Nowym Jorku, waha się pomiędzy 130 i 270 dolarów. Tak dużej różnicy w szacunkach, wynikającej z różnych kryteriów branych pod uwagę ( w szczególności, tego, czy kalkulowana jest jako koszt pokoju jednoosobowego, czy też koszt noclegu jednej osoby w pokoju dwuosobowym) jasne jest jedno: na prawdziwie niskie ceny nie ma co liczyć.

Hotel Nowy Jork – porównaj ceny.

Nie oznacza to jednak, iż nie warto jest zainwestować nieco czasu w poszukiwanie optymalnej oferty zakwaterowania w Nowym Jorku. Tani nie będzie, może być jednak bliżej, wygodniej i w wyższym standardzie.

Poniżej podpowiadamy, jak znaleźć nocleg w Nowym Jorku w dobrej cenie.

Wyszukiwarki hoteli

Internetowe wyszukiwarki, czy, jak kto woli, porównywarki ofert stały się podstawowym narzędziem w planowaniu podróży. Pozwalają dostrzec najkorzystniejsze oferty połączeń lotniczych, wynajmu samochodów, a także zakwaterowania, w cenach często o wiele bardziej atrakcyjnych, niż te dostępne bezpośrednio u wykonawcy danej usługi.

Wybór wyszukiwarek zakwaterowania jest olbrzymi, podobnie zresztą, jak ilość współpracujących z nimi hoteli.

Najpopularniejsze z nich, i koncentrujące się stricte na ofercie hotelowej to:

Od nich zazwyczaj zaczynamy poszukiwania noclegu. Nawet, jeśli nie zdecydujemy się na rezerwacje natychmiast, zaledwie jedno wyszukiwanie pozwoli nam zorientować się w cenach.

Wyszukiwarki ofert hotelowych działają też w ramach zintegrowanych systemów pozwalających zarezerwować jednocześnie połączenie lotnicze, wynajem samochodu, czy też wycieczki i wstęp do popularnych atrakcji w danej destynacji. Tu wymienić można, między innymi:

  • Momondo
  • Kayak
  • Skyscanner

Dzięki wyszukiwarkom nie tylko szybko znajdziesz aktualne promocje na hotele w Nowym Jorku, ale także, dzięki opcji filtrów, sprecyzujesz kryteria wyszukiwania według lokalizacji, standardu, wyposażenia (np. z parkingiem, z basenem, z wi-fi lub śniadaniem wliczonym w cenę, etc.)/

hotel Nowy Jork oferta

Nowy Jork hotel tanio

Walentynki w Nowym Jorku? Atrakcyjne oferty hotelu na Manhattanie dla rezerwujących z wyprzedzeniem.

Znalazwszy ciekawą ofertę, warto jest ją zarezerwować, nawet, jeśli nie masz 100% pewności, co do wyboru hotelu. Większość wyszukiwarek hoteli zezwala na nieodpłatne anulowanie na krótko przed planowanym pobytem, zawsze zapoznaj się jednak z dokładnymi warunkami rezygnacji z rezerwacji.

W poszukiwaniu korzystnych ofert zakwaterowania w Nowym Jorku przydatne okaże się także serwis Tripadvisor, jak również fora internetowe oraz poświęcone podróżom profile w mediach społecznościowych, których użytkownicy chętnie dzielą się doświadczeniami „z pierwszej ręki”.

Tani nocleg w Nowym Jorku? Zrezygnuj z Manhattanu

Większość turystów zmierzających do Nowego Jorku myśli o tym by zatrzymać się w sercu miasta. Ceny zakwaterowania na Manhattanie sprawić mogą, iż szybko zrewidują oni swoje plany.

Plaza Hotel New York

Plaza Hotel New York – jeden z najdroższych hoteli w Nowym Jorku. Ceny najtańszych pokoi zaczynają się tu od $600/noc.

O ile bliskość najbardziej emblematycznych zabytków miasta oraz możliwość chłonięcia jego atmosfery o każdej porze dnia są nieocenione, wymierny koszt takiej przyjemności jest nie dla każdego.

Z tego powodu nie tylko sami nowojorczycy, ale także turyści coraz częściej zwracają się w kierunku sąsiadujących z Manhattanem dzielnic.  Przystępniejsze ceny kompensują niedogodności związane z dojazdem.

Najpopularniejszą alternatywą dla Manhattanu jest klimatyczny Brooklyn, jednak Queens i Bronx cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Doceniana jest szczególnie autentyczność oraz specyficzny, odzwierciedlający różnorodność etniczną Nowego Jorku klimat tych dzielnic.

tani hotel Brooklyn

Pod Brooklyn – prostota, funkcjonalność, przystępne ceny oraz wygodny dojazd na Manhattan cechują ten „mikrohotel” na Brooklynie.

Najmniej popularną dzielnicą wśród turystów, którzy dobrze chcieliby poznać Manhattan jest Staten Island. Choć jest to spokojna i elegancka okolica, posiadająca atrakcyjną cenowo ofertę hotelową, długi, ponad godzinny czas dojazdu na Manhattan (wymaga podróży promem), zniechęca wielu podróżnych.

Tanie hotele Nowy Jork – kiedy jechać, żeby płacić mniej?

Nowy Jork jest destynacją całoroczną, choć najwięcej turystów odwiedza miasto oczywiście latem oraz w okresie świątecznym, a także podczas weekendów przedłużonych z okazji amerykańskich świąt. Jeśli zależy nam na tanim zakwaterowaniu, te pory roku najlepiej jest, w miarę możliwości omijać: mniejszy popyt przełoży się na przystępniejsze ceny.

Czytaj także: Święta w USA.

Sporo zaoszczędzić na noclegach w Nowym Jorku można także rezerwując noclegi w dni powszednie. W weekendy, oprócz turystów zza granicy, do miasta ściągają chętnie także sami Amerykanie.

Zakwaterowanie w Nowym Jorku – nie tylko hotel

Turyści w Nowym Jorku dysponujący nieco skromniejszym budżetem nie są, na szczęście zdani jedynie na hotele. Olbrzymim zainteresowaniem wśród odwiedzających te miasto cieszą się oferty zakwaterowania typu bed&breakfast, a wśród młodszych podróżnych, także hostele. O tych ostatnich powiedzieć można, iż przezywają one wręcz okres świetności. Korzystnie usytuowane, nowoczesne i wygodne, oferują nie tylko przystępne ceny (nocleg w nowojorskich hostelach możliwy jest często już od $35-40 za dobę), ale także ciekawą atmosferę sprzyjającą zawieraniu nowych znajomości.

Czytaj także: Hostele w Nowym Jorku.

Dużą popularnością w Nowym Jorku cieszy się także krótkoterminowy wynajem noclegu od osób prywatnych, czyli Airbnb, ale także amerykański VRBO. Vacation Rentals by Owner działa na bardzo zbliżonej do Airbnb zasadzie, łącząc turystów poszukujących noclegu z właścicielami kwater. Na obydwu platformach wynająć można zarówno pokój, jak i całe mieszkanie, a nawet dom.

Airbnb Nowy Jork

Airbnb pozostaje najpopularniejszą alternatywą dla hoteli w Nowym Jorku.

Dla najbardziej zdeterminowanych globtroterów, rozwiązaniem na tani, a w zasadzie darmowy nocleg w Nowym Jorku mogą być couchsurfing https://www.couchsurfing.com/, lub house-sitting. W pierwszym przypadku, zweryfikowani członkowie platformy poszukujący noclegu otrzymują zaproszenie do prywatnych domów, odwdzięczając się gospodarzom towarzystwem, ciekawą rozmową, czy też pomocą w pracach domowych. House-sitting z kolei to, jak nazwa wskazuje, opieka nad domem, pod nieobecność jego stałych lokatorów, którzy sami udali się na wakacje, lub z innego względu oddali na dłużej z domu. Obejmować może ona często także opiekę nad zwierzętami – pupilami gospodarzy. Istnieje obecnie kilka platform dedykowanych tego typu usługom, w tym www.trustedhousesitters.com  i www.thetravellinghousesitters.com. One także, z powodów bezpieczeństwa, wymagają zarejestrowania i weryfikacji tożsamości wszystkich zainteresowanych.

Czytaj także:

Hotele butikowe w Nowym Jorku.

Atrakcje Nowego Jorku – zarezerwuj w dobrej cenie: