Museum of Science and Industry Chicago

Jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Chicago, Museum of Science and Industry, przyciąga nie tylko wielbicieli nauki i dociekliwe umysły.

Fascynujące, często interaktywne ekspozycje sprawiają, iż coś dla siebie znajdą tu odwiedzający w każdym wieku.

Museum of Science and Technology Chicago

W muzeum nauki w Chicago zainteresuje także najmłodszych.

Muzeum mieści się w Jackson Park, na południe od centrum Chicago. Zajmuje malowniczo położony budynek znany w przeszłości, jako Pałac Sztuk Pięknych.

Hotel w Chicago – porównaj oferty z Trivago.

Museum of Science and Industry jest jedną z atrakcji, które zwiedzać można w ramach CityPASS Chicago.

Dowiedz się więcej na temat CityPASS Chicago i kup online.

Museum of Science and Industry – największe atrakcje i wystawy

Wachlarz tematyki, której poświęcone są ekspozycje muzeum jest niezwykle szeroki. Oglądać tu można zarówno niemiecką łódź podwodną z czasów II Wojny Światowej, moduł promu kosmicznego Apollo 8, jak i pełnowymiarową replikę kopalni węgla!

Cała sekcja, na pierwszym piętrze muzeum, poświęcona jest środkom transportu, od lokomotyw parowych, po replikę pierwszego samolotu skonstruowanego przez braci Wright.

Na temat funkcjonowania ciała ludzkiego wiele dowiedzeć się można z ekspozycji You! The Experience. Jej gwoździem programu jest olbrzymi makieta serca, pokazująca, jakie procesy zachodzą w tym organie.

Na uwagę zasługuje także ekspozycja „Yesterday’s Main Street”, będąca wierną w najdrobniejszych szczegółach rekonstrukcją chicagowskiej ulicy z początków ubiegłego wieku. Uliczny bruk, wystawy sklepowe znanych w Chicago biznesów oraz automobile z epoki pomogą poczuć klimat Wietrznego Miasta sprzed ponad 100 lat.

Dla wielbicieli militariów, obowiązkowym punktem zwiedzania muzeum jest wizyta na pokładzie niemieckiego okrętu podwodnego U-505.

Specjalnie z myślą o najmłodszych gościach muzeum powstała ekspozycja The Idea Factory, gdzie w interaktywny, wciągający sposób, mogą oni poznać i zrozumieć prawa fizyki, jakimi rządzi się wszechświat. Uwaga: często korzystać będzie tu trzeba z zapewnionych przez muzeum płaszczy przeciwdeszczowych, jako, że wiele wystaw wykorzystuje wodę.

Oprócz ekspozycji stałych, muzeum gości też wiele wystaw czasowych. W chwili powstawania artykułu, olbrzymią popularnością cieszyła się wystawa The Art of the Brick, będąca największą na świecie ekspozycją dzieł sztuki stworzonych z… klocków LEGO. Wraz z emblematycznym dziełami jak Dawid Michała Anioła, Mona Lisa Leonardo DaVinci, czy Gwiaździsta Noc Van Gogha, podziwiać tu można było także gigantyczną rekonstrukcję szkieletu T-Rexa, czy też figury różnych gatunków zwierząt.

Art of the Brick Chicago

Aż 80 tyś. klocków potrzeba było, aby stworzyć szkielet T-Rexa w Muzeum Nauki w Chicago.

Poznaj aktualny program ekspozycji Muzeum of Technology and Sciences (z podziałem na grupy wiekowe, dla których są przeznaczone).

Muzeum Nauki Chicago – bilety

Museum of Science and Technology otwarte jest codziennie (z pominięciem Bożego Narodzenia i Święta Dziękczynienia), w godzinach 9:30-16:00.

Ceny biletów wynoszą:

  • $21.95 – dorośli (od 12 roku życia)
  • $12.95 – dzieci (3-11 lat)

Muzeum zwiedzać można także w ramach karty CityPASS Chicago, umożliwiającej wstęp do 5 najpopularniejszych atrakcji Wietrznego Miasta za jednorazową opłatą $110.

Zobacz także:

Zwiedzanie Chicago – wycieczki i atrakcje: