Sylwester w Chicago

Jeśli przyszło Ci powitać Nowy Rok w Chicago, The Windy City nie powinno rozczarować, jeśli chodzi o sylwestrowe atrakcje: od ogólnodostępnych imprez na otwartym powietrzu, w emblematycznych punktach miasta, po wymagające uprzedniej rezerwacji uroczystości prywatne, kolacje, bale i przyjęcia tematyczne w znanych restauracjach, hotelach i klubach.

Sylwester w Chicago

Sylwester w Chicago: Navy Pier to popularne miejsce spotkań mieszkańców Chicago w ostatnią noc roku.

Poniżej, podpowiadamy, jakie miejsca w Chicago cieszą się szczególną popularnością w Sylwestra.

Navy Pier: fajerwerki i New Year on The Pier

Mierzące ponad kilometr długości molo na jeziorze Michigan nie zawodzi, jeśli chodzi o sylwestrowe uroczystości. Co roku tysiące mieszkańców miasta oraz turystów zbierają się tu, by wspólnie odliczać czas do północy, podziwiać pokaz sztucznych ogni oraz, gdy kapryśna czasem w Chicago pogoda na to zezwala, bawić się niemal do świtu.

Tak Nowy Rok witano na Navy Pier w 2022 roku.

Przyłączenie się do publicznych obchodów sylwestrowych na Navy Pier jest bezpłatne. Z myślą o tych jednak, którzy chcieliby głębiej sięgnąć do kieszeni spędzić wieczór w bardziej komfortowych warunkach organizowany jest tu jeden z najpopularniejszych bali sylwestrowych w Chicago: New Year on The Pier.

Goście wydarzenia, mającego miejsce w eleganckiej sali balowej AON Grand Ballroom, w zależności od rodzaju wykupionych biletów liczyć mogą na drinki i przystawki, DJ’a uprzyjemniającego czas muzyką taneczną, a wersjach VIP-owskich, także dostęp do prywatnych sali i tarasu widokowego, z którego podziwiać można fajerwerki.

W tym roku, ceny biletów na New Year on The Pier wynoszą od $119 do $219 od osoby.

Sylwester w hotelach Chicago

Tradycyjnie już, wiele dobrej zabawy oferują znane chicagowskie hotele.

Jadna z najbardziej znanych i mogących pochwalić się najdłuższą historią ma miejsce w ikonicznym The Drake Hotel. Siedem sal balowych i kilkadziesiąt (!) otwartych barów i bufetów oczekuje tu co roku na nawet trzy tysiące gości.

Chicago Drake Hotel Sylwester

Sylwestrowy bal w hotelu The Drake.

Koszt zabawy w Sylwestra w hotelu Drake zaczyna się od $169 od osoby, wynieść może jednak, w najbardziej luksusowych opcjach, nawet $350.

W stylu lat 20-stych bawić się można w hotelu JW. Marriott Chicago, gdzie miejsce ma bal inspirowany powieścią „Wielki Gatsby”.

W cenę $119 od osoby wliczony jest bufet, desery i drinki

Z tego samego rzędu wydatkiem liczyć się muszą goście sylwestrowego balu organizowanego przez Swissotel Chicago. Kilka sal balowych, muzyka na żywo oraz DJ, przekąski, koktajle i szampan umilą czas w oczekiwaniu na Nowy Rok.

Sylwester na wysokościach – CloudBar Chicago

Obchody noworoczne, na większą, lub mniejszą skalę mają miejsce w niemal wszystkich popularnych barach Chicago. Jedyne w swoim rodzaju wrażenia, a także unikalny widok na panoramę miasta rozświetloną sztucznymi ogniami oferuje położony na 94 piętrze jednego z najbardziej ikonicznych wieżowców Wietrznego Miasta, 875 North Michigan Avenue, znanego pod dawną nazwą John Hancock Center.

CloudBar Sylwester

Przywitanie roku 2023 podczas New Year’s Eve at CloudBar kosztuje $150.

Sylwester z dziećmi w Chicago

Rodzinnie czas spędzić w Sylwestra można w Chicago między innymi w DuPage Children’s Museum w Naperville, około 45 km na zachód od centrum Chicago. Już od 20 lat muzeum przygotowuje specjalny program dla młodych gości odwiedzających instytucję 31 grudnia. Z racji na wiek odliczanie do godziny 12 odbywa się tu za dnia, czyli do południa. Podczas Bubble Bash, bo taką nazwę nosi ta, ciesząca się olbrzymią popularnością impreza, czas najmłodszym umilą zajęcia edukacyjne, bańki mydlane, confetti, balony i serpentyny.

Bubble Bash, Sylwester dla dzieci w Chicago.

Zobacz także:

Chicago – atrakcje i wycieczki: