Jarmarki bożonarodzeniowe w Chicago

W gorączce przedświątecznych przygotowań, coraz więcej osób rezygnuje z wypraw do centrów handlowych na rzecz tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych.

Umiejscowione na świeżym powietrzu stragany pozwalają zaopatrzyć się w prezenty dla bliskich, ale także pełniej odczuwać świąteczną atmosferę. Śnieżna pierzynka (przy sprzyjającej pogodzie), świąteczna muzyka, grzane wino, czy inne sezonowe przysmaki, a często także i lodowiska i lunaparkowe atrakcje dla dzieci pozwalają połączyć przyjemne z pożytecznym.

jarmarki bożonarodzeniowe w Chicago

Jarmarki bożonarodzeniowe w Chicago – zimowa atrakcja The Windy City

Świątecznych jarmarków nie zabrakło w tym roku także w Chicago. Tradycyjnie, najpopularniejszy pozostaje Christkndlmarket, mający miejsce co roku na Daley Plaza, mniejsze, choć równie urocze jarmarki umilą czas przed Bożym Narodzeniem także w innych dzielnicach miasta.

Christkndlmarket – największy jarmark bożonarodzeniowy w USA

Daley Plaza, Chicago

Przyciągający rokrocznie ponad milion odwiedzających Christkndlmarket urósł do rangi największego tego typu wydarzenia w USA. Jarmark zorganizowany został o raz pierwszy w 1996 roku przez niemiecką społeczność w Chicago – co tłumaczy jego nazwę – i inspirowany był na podobnym wydarzeniu w niemieckiej Norymberdze.

Świąteczna atmosfera Christkndlmarket.

Oprócz straganów z pamiątkami, rękodziełem, świątecznymi ozdobami, tradycyjnymi niemieckimi wypiekami, innymi przekąskami oraz glühwein, grzanym winem, jarmark oferuje także liczne atrakcje: bożonarodzeniową szopkę, koncerty świątecznej muzyki oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Na najmłodszych czeka tu także Święty Mikołaj.

W 2022 roku jarmark ma miejsce w dniach 18 listopada – 24 grudnia.

Millennium Park Holiday Art Market

201 E. Randolph St. / Millennium Park

Organizowany przy wsparciu Millennium Park Foundation świąteczny jarmark w samym sercu miasta to prawdziwa gratka dla osób, które cenią sobie sztukę oraz rękodzieło. Swoje prace oraz wyroby – obrazy, rzeźby, biżuterię – oferują tu studenci School of the Art Institute of Chicago.

Millennium Park Art Market

W przeciwieństwie do innych imprez tego typu, market w parku Millennium czynny jest zazwyczaj przez jeden weekend inaugurujący sezon świątecznych zakupów w USA.

W 2022 roku Millennium Park Holiday Art Market zainaugurowany został tego samego dnia, co oficjalna choinka Millennium Park, 18 listopada. Trwał do 20 listopada.

Lincoln Park Zoo Holiday Market

2400 N. Cannon Drive, Chicago

Mieszkańcy Chicago oraz turyści odwiedzający miasto, którzy wesprzeć chcą fantastyczną instytucję, jaką jest tutejszy ogród zoologiczny, odwiedzić powinni organizowany przy nim jarmark: wpływy z niego przekazywane są na utrzymanie zoo.

Wizytę na jarmarku połączyć można i warto z oglądaniem najbardziej chyba spektakularnych świątecznych iluminacji w mieście, Lincoln Park Zoo Lights.

W 2022 roku, aby ograniczyć ponownie rosnącą liczbę przypadków zachorowań na Covid-19, zrezygnowano z organizacji Lincoln Park Zoo Holiday Market.

Zobacz także:

Zarezerwuj wycieczki i atrakcje podczas świąt w Chicago: