Chicago LEGOLAND Discovery Center

W szerokim wachlarzu atrakcji turystycznych dla dzieci w Chicago, popularnością cieszy się niezmiennie LEGOLAND Discovery Center.

Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to surowy klimat Wietrznego Miasta utrudniają spędzanie czasu na świeżym powietrzu, położone całkowicie pod dachem i w klimatyzowanych wnętrzach Discovery Center to gwarancja dobrej zabawy dla najmłodszych, a także dla dorosłych, którzy nigdy nie przestał fascynować świat legendarnych klocków. Jeśli odwiedzasz centrum, jako dorosły, pamiętaj, iż towarzyszyć Ci musi co najmniej jedno dziecko (osoba poniżej 18 roku życia) J

Chicago Legoland Discovery Center

Atrakcje dla dzieci w Chicago: LEGOLAND Discovery Center.

Choć, z oczywistych powodów – znacznie bardziej ograniczonego miejsca – Discovery Centers nie oferują typowo lunaparkowych atrakcji, rollercoasterów, czy karuzel, jak parki rozrywki LEGOLAND, bogaty wybór interaktywnych ekspozycji, zajęć, czy też po prostu możliwość wykazania się kreatywnością przy składaniu klocków, zajmą gości przez kilka godzin.

W Chicago, centrum LEGOLAND położone jest w Schaumburg, około 48 km na północny zachód od centrum miasta (za lotniskiem O’Hare).

Kup bilety do Chicago LEGOLAND Discovery Center z gwarantowanym zwrotem kosztów w przypadku rezygnacji na GetYourGuide.

Atrakcje Chicago LEGOLAND Discovery Center

Tradycyjnie już, jak w przypadku innych Discovery Center, LEGO zadbało o odtworzenie z klocków najbardziej charakterystycznych budowli i miejsc goszczącego je miasta, w tym przypadku Chicago. W strefie znanej, jako MINILAND znaleźć można zaskakująco wierne miniatury emblematycznych wieżowców, w tym Willis Tower, a także Millennium Park z charakterystyczną „fasolą”, The Bean oraz stadionu Soldier Field.

Chicago LEGOLAND Miniland

Navy Pier z klocków LEGO.

Popularną atrakcją tej części Discovery Center są warsztaty ze specjalistami od kreacji z klocków LEGO, którzy chętnie dzielą się praktycznymi wskazówkami i sztuczkami usprawniającymi budowę.

Organizatorzy wystawy zachęcają także, zwłaszcza młodszych gości, do zabawy w poszukiwanie figurek lego ukrytych w jej zakamarkach.

Choć, jak wspomniano, ograniczona przestrzeń nie zezwala na wielkogabarytowe atrakcje, w LEGOLAND Discovery Center w Chicago znalazło się miejsce dla dwóch kolejki Kingdom Quest i karuzeli Merlin’s Apprentice Ride inspirowanych kolekcjami słynnych klocków. Emocji młodym gościom dostarczy zwłaszcza ta pierwsza.

Kolejka Kingdom Quest, LEGOLAND Chicago.

W Discovery Center nie mogło zabraknąć także kina 4D wyświetlającego animacje ze znanymi postaciami LEGO, wzbogacone o efekty specjalne, sprawiające, iż widzowie poczują wiatr, deszcz a nawet śnieg podczas seansów.

Niezmiennie popularnością cieszy się także możliwość interakcji, porozmawiania, czy zrobienia sobie zdjęcia z przebranymi za klockowe postacie pracownikami centrum.

Spotkania z postaciami LEGO są atrakcją Discovery Center.

Wyczerpani całodzienną zabawą goście centrum odpocząć i posilić się mogą w tutejszej kawiarence, na koniec zaś, obowiązkowo, zrobić zakupy w sklepie z pamiątkami.

Zobacz także:

Poznaj inne atrakcje Chicago: