Air Force Space and Missile Museum – przegap na Cape Canaveral!

Przylądek Canaveral, na wschodnim brzegu Florydy, to mekka dla miłośników kosmosu i technologii pozwalających na jego odkrywanie.

Tu właśnie mieszczą się wyrzutnie rakiet kosmicznych NASA oraz słynne Kennedy Space Center.  Choć to ono właśnie cieszą się największym zainteresowaniem milionów turystów odwiedzających ten zakątek Florydy dorocznie, warto jest poświęcić nieco czasu na wizytę w Air Force Space and Missile Museum.

Air Force Space and Missile Museum

Air Force Space and Missile Museum na Florydzie.

W porównaniu z imponującym i nowoczesnym kompleksem Kennedy Space Center, Air Force Space and Missile Museum prezentuje się o wiele skromniej; nie daj się jednak zwieść pozorom: w rzeczywistości znaleźć w nim można cenne eksponaty, które pozwolą bliżej poznać historię lotów kosmicznych.

Muzeum mieści się w sąsiedztwie wyrzutni/Launch Complex 26 i obejmuje zarówno część na odkrytym powietrzu, gdzie eksponowane są rakiety i pociski rakietowe, jak również pawilon Sand Space History Center. Tu zgromadzono fascynującą kolekcję dokumentującą rozwój lotów kosmicznych, już od pierwszych kroków stawianych w tej dziedzinie na Florydzie, pod koniec lat 40-tych ubiegłego stulecia. Obejmuje ona części oryginalnego wyposażenia kolejnych misji kosmicznych, jak i fotografie przedstawiające starty rakiet.

Niekwestionowalnym walorem muzeum, na równi z zebranymi w nim eksponatami jest jego personel – w większość złożony z wolontariuszy i prawdziwych pasjonatów lotów kosmicznych. Wielu z nich pracowało w przeszłości w bazach kosmicznych Florydy i dziś kultywuje pasję dzieląc się swą wiedzą z młodszymi pokoleniami.

Wycieczka po Air Force Space and Missile Museum.

Muzeum otwarte jest przez 6 dni w tygodniu, od wtorku, do niedzieli. Wstęp jest nieodpłatny (to rzadkośc na Florydzie, której zwiedzanie może poważnie obciążyć portfel!).

Wizyta w Air Force Space and Missile Museum była częścią programu wycieczki „Cape Canaveral Early Space Tour” oferowanej przez Kennedy Space Center, obecnie zawieszonej do odwołania.

Zobacz także:

Kennedy Space Center – zwiedzanie i wycieczki: