Atrakcje Florydy: Daytona International Speedway

Daytona Beach, jeden z najpopularniejszych kurortów Florydy, oprócz spektakularnych plaży, ma do zaoferowania jedyną w swoim rodzaju atrakcję turystyczną. Tor Daytona International Speedway jest mekką dla pasjonatów wyścigów samochodowych.

Daytona International Speedway

Co zobaczyć na Florydzie: Daytona International Speedway.

Na mierzącym 4 km (2.5 mili) długości torze ma miejsce najważniejsze wydarzenie NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing), największej w Stanach Zjednoczonych i jednej z największych na świecie organizacji wyścigów samochodowych.

Choć NASCAR patronuje około 1500 wyścigom organizowanych w różnych miastach USA oraz w Kanadzie i Meksyku, to właśnie Daytona 500 na Florydzie uchodzi za najbardziej prestiżowy. Bilety na wyścig nie należą do tanich a i tak zdobycie ich graniczy często z cudem; transmisje telewizyjne z jego przebiegu biją rekordy popularności, przyciągając nawet 20 miliony widzów przed ekrany telewizorów.

Poczuj atmosferę Daytona 500.

Jeśli fascynują Cię wyścigi samochodowe, a nie będzie Ci dane zobaczyć Daytona 500 na żywo, odwiedzając Florydę masz jednak okazję zwiedzić tor, od strony trybun, ale także „od kuchni”, poznać wiele ciekawostek na jego temat oraz dowiedzieć się wiele na temat historii wyścigów samochodowych w USA ogółem.

Hotel w Dayona Beach – porównaj oferty i zarezerwuj online.

Zwiedzanie Daytona International Speedway

Chętnych na zwiedzanie Daytona International Speedway jest wielu. Aby mieć pewność, iż uda Ci się zwiedzić tor w zaplanowanym terminie, zarezerwuj bilet z wyprzedzeniem!

Trwające około godziny wycieczki po torze odbywają się codziennie, od 9.30 do 15.00 (ostatnie wejście). Cena biletu wynosi $25, dla gości dorosłych, $20 dla dzieci w wieku 5-12 lat. Dzieci poniżej 5 roku życia wchodzą nieodpłatnie. Od niedawna, w cenę biletu wliczony jest także zdjęcia (w wersji cyfrowej) ze zwiedzania.

W czasie wycieczki goście będą mieli okazję pokonać trasę toru samochodem, a momentami także pieszo.

Dla najbardziej zapalonych fanów wyścigów, a także tych skłonnych wydac więcej, przygotowano specjalny program zwiedzania. Wycieczki VIP po Daytona International Speedway trwają około 2.5 godziny i obejmują obszary toru niedostępne dla „zwykłych” gości, w tym lożę prasową, archiwa NASCAR oraz Victory Lane Park w którym ma miejsce ceremonia wręczania nagród oraz tradycyjne już otwarcie butelki szampana przez zwycięzcę. Spacer po trybunach daje pojęcie, jak olbrzymie są w rzeczywistości rozmiary toru. Wisienką na torcie jest wystawa pojazdów, które wygrały niektóre z wyścigów w przeszłości.

Koszt wycieczki vipowskiej to $55 od osoby, różnicę w cenie kompensuje jednak zdecydowanie większa ilość atrakcji do zobaczenia.

Uwaga: wycieczka po torze odbywa się otwartymi przyczepami – w deszczowe dni liczyć się należy z możliwością zamoczenia ubrania. W przypadku wyjątkowo złej pogody, a w szczególności burzy z piorunami, z powodów bezpieczeństwa wycieczki mogą być zawieszone. Nie przysługuje wówczas zwrot kosztów biletów; można jedynie przełożyć ją na późniejszą datę.

Znajdź więcej wiadomości na oficjalnym portalu Daytona International Speedway.

Jedynych w swoim rodzaju doświadczeń na torze Daytona dostarczy NASCAR Racing Experience – przejażdżka samochodem wyścigowym prowadzonym przez doświadczonego kierowcę, lub zasiadając samemu za kierownicą. Cena tej atrakcji zaczyna się od $79 (plus podatek) w najprostszej wersji i sięgać może nawet $2500 – taka kwota gwarantuje miłośnikom dużych prędkości korzystanie z toru przez 48 minut.

Tor wyścigowy Daytona International Speedway – fakty i fakty

  • Tor, którego budowa zajęła 15 miesięcy oddany został do użytku w 1959 roku.
  • W rzeczywistości na kompleks Daytona International Speedway składa się kilka torów o różnym zastosowaniu: oprócz toru głównego przeznaczonego do wyścigów samochodowych, także tor motocyklowy oraz znacznie krótszy, bo zaledwie 400-metrowy tor kartingowy.
  • Widownia Daytona International Speedway pomieścić może ponad 100 tyś. osób.
  • Tor posiada własne pole kempingowe ze wszystkimi udogodnieniami dla kamperów. Znajdź więcej informacji tutaj.
  • Na terenie całego kompleksu dostępne jest nieodpłatne WiFi.
  • Nazwa najpopularniejszego wyścigu, Daytona 500, pochodzi od jego długości – 500 mil / 805 km. Pokonanie ich wymaga 200 okrążeń istniejącego toru.
  • Daytona International Speedway podejmuje nie tylko wyścigi samochodowe i motocyklowe, ale również inne wydarzenia o charakterze sportowym, koncerty, festiwale, etc.

Czytaj także: