ICON Park Orlando

Atrakcje Orlando oczekują na turystów nie tylko w ścisłym centrum miasta oraz w parkach rozrywki – Walt Disney World, Universal, czy SeaWorld.

Popularną okolicą dla osób spragnionych dobrej zabawy jest ICON Park – kompleks rozrywkowy położony około 15 km na południowy zachód od centrum miasta.

Icon Park Orlando

Kompleks rozrywkowy nieopodal Orlando.

Choć jego znakiem rozpoznawczym jest gigantyczny diabelski młyn (więcej o nim poniżej), szeroki wachlarz atrakcji, jakie tu można znaleźć sprawi, iż wizyta w ICON Park z łatwością zajmie cały dzień, a także wieczór: sprzyja temu interesująca oferta gastronomiczna.

Hotel w Orlando – zarezerwuj z Hotels.com.

Atrakcje ICON Park Orlando

The Wheel

Największą, w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo pod względem rozmiaru, atrakcją ICON Park jest wnoszący się na 122 metry diabelski młyn. Zainaugurowana w 2015 roku, jako Orlando Eye, wertykalna karuzela zmieniała wielokrotnie nazwy (wraz ze sponsorami); obecnie znana jest, jako The Wheel at ICON Park Orlando.

Przejażdżka klimatyzowanym wagonikiem The Wheel nie jest tanią przyjemnością: kosztuje $27.99, oferuje jednak spektakularne widoki okolic Orlando.

Orlando StarFlyer

Atrakcja dla miłośników mocnych wrażeń, StarFlyer to karuzela łańcuchowa, wznosząca się na 137 metrów i na tej wysokości wykonująca większość obrotów. Jest to jedna z najwyższych tego typu obiektów na świecie.

Szczególnie atrakcyjnie StarFlyer prezentuje się po zmroku, spektakularnie oświetlona.

5-minutowa przejażdżka StarFlyer kosztuje $12.

Arcade City

Strefa gier arkadowych w ICON Park Orlando nie zawiedzie miłośników tego typu rozrywki. Znaleźć tu można zarówno prawdziwe klasyki, jak i gry wykorzystujące najnowsze technologie.

7D Dark Ride Adventure

Warta polecenia gra dla miłośników „strzelanek”. Stosuje typowe efekty 3D, stymulując także wszystkie zmysły: podczas gry poczujesz zapachy, wiatr, wstrząsy. Gra pozwala na interakcję z innymi graczami.

Sea Life Orlando Aquarium

Znacznie mniejsze niż SeaWorld, akwarium w ICON Park okazać się może lepszym wyborem dla osób, które podwodnemu życiu przyglądać się wola w bardziej kameralnych warunkach.

Akwarium posiada wiele zbiorników będących domem dla morskiej fauny i flory z różnych rejonów świata. Największym hitem jest podwodny tunel pozwalający przechadzać się wzdłuż zbiornika głównego, w otoczeniu majestatycznych rekinów, płaszczek i innych oceanicznych stworów.

Sea Life Orlando

Sea Life Orlando.

Dużym powodzeniem cieszy się także wystawa na temat żarłacza tygrysiego wykorzystująca rzeczywistość wirtualną. Okulary VR pozwolą chętnym „przyjrzeć się” budzącemu respekt rekinowi z bliska.

Ceny biletów zaczynają się od $34.99. Możliwe jest także kupienie biletów łączonych do akwarium i innych atrakcji ICON Park. Znajdź więcej informacji na temat biletów do Sea Life Orlando Aquarium.

Madame Tussauds Orlando

W ICON Park odwiedzić można także jedno ze słynnej sieci muzeów figur woskowych. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji obejrzeć kolekcji Madame Tussauds nigdzie indziej na świecie, być może warto nadrobić zaległości właśnie w ICON Park, naszym zdaniem jednak, Orlando ma do zaoferowania o wiele bardziej interesujące atrakcje.

Ceny biletów do Madame Tusseauds Orlando zaczynają się od $34.99. Znacznie zaoszczędzić można jednak kupując bilety łączone na kilka atrakcji ICON Park.

Zobacz także:

Zarezerwuj atrakcje i wycieczki w Orlando: