Legoland Florida – atrakcje dla dzieci na Florydzie

 

Aktualizacja COVID-19: Park Legoland Florida jest otwarty. Stosowanie maseczek jest zalecane w pomieszczeniach zamkniętych, jednak nieobowiązkowe. Preferowana jest bezgotówkowa forma płatności. Poznaj aktualne zalecenia dla gości Legoland Florida.

Parki rozrywki są jedną z największych atrakcji turystycznych „Słonecznego Stanu”. Duży ich wybór sprawi, iż każdy wielbiciel tego typy zabawy znajdzie tu coś dla siebie. Z myślą o młodszej publiczności, w wieku od 2 do 12 lat, otworzył tu swe podwoje park Legoland Florida, znany obecnie pod logo LEGOLAND Florida Resort.

Legoland Floryda

Legoland Florida – rozrywka dla najmłodszych w centralnej Florydzie.

Jeden z trzech parków Lego w USA (wraz z Legoland Carlsbad, Kalifornia i Legoland New York, którego otwarcie zapowiedziano na lato 2021), mieści się na obrzeżach miasta Winter Haven, położonego w centralnej części Półwyspu Florydzkiego, w zbliżonej odległości – około 80 km, zarówno od Orlando, jak i Tampa.

Położone na terenie obfitującym w malownicze jeziora Winter Haven od zawsze przyciągało turystów. Otwarcie inspirowanego słynnymi klockami parku w 2011 roku, wraz z towarzyszącym mu parkiem wodnym, przysporzyło jedynie popularności temu, do tej pory, spokojnemu miasteczku.

Legoland Florida powstał na terenie byłego ogrodu botanicznego, a zarazem parku rozrywki znanego pod nazwą Cypress Gardens, który funkcjonował tu od lat 30-stych ubiegłego wieku. Po przejęciu przez Lego, zadecydowano o zachowaniu bujnej zieleni i kolekcji botanicznych, dzięki czemu Legoland  Florida zalicza się do „najzieleńszych” z parków tej sieci.

Obecnie oferuje ponad 50 typowo lunaparkowych atrakcji, restauracje oraz 3 hotele, także z logo Legoland: Legoland Hotel, Legoland Beach Retreat i The Pirate Hotel.

Znajdź zakwaterowanie w Legoland Florida lub okolicach. 

Atrakcje Legoland Florida

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji odwiedzić parków Lego, warto wiedzieć jest, iż zaprojektowane są one dla dzieci. Nie znajdzie się w nich więc gwarantujących silne emocje rollercoasterów, głośnych, szybkich, „strasznych” czy też w inny sposób pobudzających ekstremalnie zmysły atrakcji. Większość z nich zaprojektowana jest na potrzeby dzieci w specyficznej grupie wiekowej, 2-12 lat, a więc dorośli o większych gabarytach, choć w większości przypadków mogą towarzyszyć pociechom, mogą czuć się nieco mniej komfortowo.

Zobacz, czego oczekiwać w Legoland Florida:

Turyści na Florydzie poszukujący zastrzyku adrenaliny znajdą w Orlando o wiele bardziej interesujące opcje, w tym: Disney World Orlando, Universal Studios Orlando, Busch Gardens Tampa Bay, Fun Spot America, Aquatica Orlando, SeaWorld Orlando, aby wymienić te najpopularniejsze.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje Legoland Florida.

Coastersaurus – kolejka górska, której trasa wiedzie przez prehistoryczną dżunglę zamieszkałą przez stworzone z klocków, poruszające się dinozaury.

Legoland Florida atrakcje

Spotkanie z dinozaurami w parku Lego na Florydzie.

Duplo Train – ciuchcia dla najmłodszych, którą podróżować mogą oni sami, lub w towarzystwie dorosłych.

Flying School – bodajże najbardziej „dorosła” kolejka parku.

Flying School

Bezpodłogowa kolejka dla odważnych gości Legoland Florida.

Lego NINJAGO The Ride – inspirowana kolekcją Ninja atrakcja zabierze gości na przejażdżkę podczas której okiełznać będą musieć cztery żywioły: ogień, wodę, ziemię i powietrze.

NINJAGO Legoland

NINJAGO The Ride – laser pomoże Ci rozprawić się z czarnymi charakterami.

Ford Jr. Driving School  i Driving School – szkoła jazdy dla dzieci w wieku 3-5 lat. „Nauka jazdy” odbywa się w samochodzikach stylizowanych na zbudowane z klocków Lego. Starsze dzieci (6-12) będą miały okazję wypróbować swoich sił za kółkiem w wozach strażackich, samochodach policyjnych, lub, na przykład, taksówkach.

Imagination Zone – kolorowa przestrzeń, w której goście parku popuścić będą mogli wodze fantazji, tworząc własne budowle korzystając z olbrzymiej ilości oddanych na ich potrzeby klocków.

Miniland USA – w tej, cieszącej się olbrzymią popularnością strefie parku stworzono z klocków miniatury amerykańskich miast z ich najbardziej emblematycznymi budowlami. Podziwiać tu można zarówno nowojorską Statuę Wolności, czy Empire State Building, Kapitol i Biały Dom z Waszyngtonu, niezwykle realistycznie odtworzony bulwar Las Vegas Strip, wraz z położonymi wzdłuż niego kasynami i hotelami, Kennedy Space Center z Orlando, jak również statek piracki i świat znany z sagi Star Wars.

Legoland Miniland

Nowy Jork z klocków Lego.

Legoland Water Park

Legoland Water Park powstał na miejscu istniejącego tu pierwotnie aquaparku będącego częścią Cypress Gardens.  Powiększony i przebudowany w stylistyce Lego, oferuje on między innymi zjeżdżalnie wodne Twin Chasers i Splash Out, sztuczną rzekę Built-A-Raft River, basen ze sztucznymi falami Lego Wave Pool i wodne place zabaw dla dzieci w różnym wieku.

Legoland Water Park – rozrywka dla najmłodszych w upalne dni.

Cypress Gardens

W Legoland Florida na uwagę zasługuje także pozostałość po istniejącym tu uprzednio ogrodzie botanicznym. Cypress Gardens zachęcają do spacerów wśród bujnej roślinności, klombów z kolorowymi kwiatami, sztucznych wodospadów i oczek wodnych.

ogród botaniczny Legoland

Gigantyczny figowiec bengalski jest znakiem rozpoznawczym Cypress Gardens.

Bilety do Legoland Florida

Kup bilety do Legoland Florida online. W ten sposób nie tylko unikniesz kolejki do kasy, ale także zaoszczędzisz – w wielu przypadkach parki rozrywki oferują klientom zakupującym bilety z wyprzedzeniem korzystniejsze ceny.

Park Legoland jest częścią programu zniżkowego CityPASS Orlando, dzięki któremu największe parki rozrywki w tej części Florydy zwiedzić można taniej.

CityPASS Orlando – porównaj korzyści.

Znaczne oszczędności poczynić możesz także wykupując wstęp do parku poprzez wyszukiwarki biletów w promocji, ja na przykład Undercover Tourist – kliknij na link poniżej.

Znajdź tanie biletu do Legoland Florida.

Czytaj także: