Wakacje na Florydzie zimą

Najbardziej wysunięty na południe amerykański stan, Floryda, jest jedną z ulubionych zimowych destynacji dla Amerykanów, ale także turystów zza granicy.

Temperatury często sięgające 25⁰C za dnia oraz wiele godzin słonecznych nawet w „najzimniejsze” miesiące, w połączeniu z bajkowymi krajobrazami oraz olbrzymią ofertą atrakcji turystycznych sprawią, iż miło czas spędzi się tu o każdej porze roku. Choć w sezonie zimowym turystyka na Florydzie kwitnie – szczególnie zaś na przełomie grudnia i stycznia – połącznia lotnicze z Europy są wówczas stosunkowo tanie.

zima na Florydzie

Wakacje na Florydzie zimą – dobra pogoda gwarantowana!

Wycieczki do Miami – zarezerwuj z Wakacje.pl.

Loty na Florydę

Wraz ze zniesieniem przez Stany Zjednoczone obostrzeń dla zaszczepionych turystów w listopadzie 2021 roku, Floryda staje się znowu pożądanym kierunkiem dla rodaków.

W grudniu ubiegłego roku, PLL LOT przywrócił połączenia bezpośrednie z Warszawy do Miami, dzięki czemu wysadzane palmami plaże, parki rozrywki Orlando, czy Park Narodowy Everglades dzieli od zimowej pluchy w kraju około 11 godzinny lot.

Wyloty z Lotniska Okęcie, w zimowej siatce lotów, odbywają się 3 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki.

Oferta alternatyw dla turystów, którzy zdecydują się na lot z przesiadką – w Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Madrycie, czy Amsterdamie jest olbrzymia, zarówno jeśli chodzi o Lotnisko Miami, jak i o znacznie większe, Lotnisko Orlando.

Zobacz także:

Tanie loty Floryda – porównaj ceny i rezerwuj online.

Wypożyczalnie samochodów Miami Lotnisko MIA.

Lotnisko Orlando rent a car – tani wynajem SUVów, kabrioletów i samochodów osobowych na Florydzie.

Zakwaterowanie na Florydzie – rezerwuj online

Najlepszą gwarancją dobrej ceny hotelu na Florydzie jest rezerwacja ze sporym wyprzedzeniem. Nawet jeśli jednak zdecydujesz się na spontaniczny wypad do USA, atrakcyjne oferty zakwaterowania last minute dostępne są często online.

Internetowe wyszukiwarki jak Hotels.com, Trivago, czy Booking.com współpracują z olbrzymią ilością hoteli, moteli, hosteli oraz apartamentów do wynajęcia, pozwalając porównać kompleksowo oferty oraz „wyłowić” aktualnie dostępne promocje.

wakacje na Florydzie zimą

Walentynki na Florydzie? Przykładowa oferta tygodniowego zakwaterowania dla 2 osób w apartamencie w Miami Beach.

Większość rezerwacji można nieodpłatnie anulować na krótko przed planowanym pobytem, warto jest więc, w przypadku znalezienia atrakcyjnej oferty zarezerwować ją, nawet nie mając jeszcze jasno sprecyzowanych planów podróży – możliwe, że dostosowane zostaną one właśnie do korzystnych cen noclegów.

Pogoda na Florydzie zimą

Przeważająca część Półwyspu Florydzkiego leży w strefie klimatu podzwrotnikowego (wilgotnego). Gwarantuje on najłagodniejsze w całych Stanach Zjednoczonych zimy. Nie bez powodu Floryda jest ulubioną destynacją dla emerytów w USA.

Im dalej na południe, tym cieplej. W Miami, temperatury za dnia wahają się pomiędzy 20⁰C i 25⁰C i spadających nocą do około 12-15⁰C. Po słonecznym, ciepłym dniu przyda się więc okrycie wierzchnie.

Co robić na Florydzie? Nieco sugesti w materiale powyżej.

Temperatury wody na Florydzie nawet zimą pozwala na w miarę komfortowe kąpiele morskie (zwłaszcza w porównaniu z Bałtykiem!). W okolicach Miami, nawet w najzimniejsze miesiące rzadko spada poniżej 20⁰C.

Niekwestionowalną zaletą zimowych wakacji na Florydzie jest najmniejsze ryzyko opadów. Choć rejon ten słynie z tropikalnych sztormów, grudzień, styczeń i luty to właśnie najsuchsze miesiące. Niższa, a więc gwarantująca też większy komfort jest też odczuwana tu wilgotność powietrza.

Sprawdź aktualną prognozę pogody dla Miami.

Czytaj także:

Atrakcje Florydy – zarezerwuj w dobrej cenie: