Wakacje na Florydzie zimą

Najbardziej wysunięty na południe amerykański stan, Floryda, jest jedną z ulubionych zimowych destynacji dla Amerykanów, ale także turystów z zagranicy.

Połączenia LOT na Florydę – bezpośrednie i z przesiadką.

Temperatury często sięgające 25⁰C za dnia oraz wiele godzin słonecznych nawet w „najzimniejsze” miesiące, w połączeniu z bajkowymi krajobrazami oraz olbrzymią ofertą atrakcji turystycznych sprawią, iż miło czas spędzi się tu o każdej porze roku. Choć w sezonie zimowym turystyka na Florydzie kwitnie – szczególnie zaś na przełomie grudnia i stycznia – połączenia lotnicze z Europy są wówczas stosunkowo tanie.

zima na Florydzie

Wakacje na Florydzie zimą – dobra pogoda gwarantowana!

Wycieczki do Miami – zarezerwuj z Wakacje.pl.

Loty na Florydę

Wraz ze zniesieniem przez Stany Zjednoczone obostrzeń dla zaszczepionych turystów w listopadzie 2021 roku, Floryda staje się znowu pożądanym kierunkiem dla rodaków.

W grudniu ubiegłego roku, PLL LOT przywrócił połączenia bezpośrednie z Warszawy do Miami, dzięki czemu wysadzane palmami plaże, parki rozrywki Orlando, czy Park Narodowy Everglades dzieli od zimowej pluchy w kraju około 11 godzinny lot.

Wyloty z Lotniska Okęcie, w zimowej siatce lotów, odbywają się 3 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i niedziele.

Oferta alternatyw dla turystów, którzy zdecydują się na lot z przesiadką – w Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Madrycie, czy Amsterdamie jest olbrzymia, zarówno jeśli chodzi o Lotnisko Miami, jak i o znacznie większe, Lotnisko Orlando.

Zobacz także:

Tanie loty Floryda – porównaj ceny i rezerwuj online.

Wypożyczalnie samochodów Miami Lotnisko MIA.

Lotnisko Orlando rent a car – tani wynajem SUVów, kabrioletów i samochodów osobowych na Florydzie.

Zakwaterowanie na Florydzie – rezerwuj online

Najlepszy sposobem na znalezienie dobrej ceny hotelu na Florydzie jest rezerwacja ze sporym wyprzedzeniem. Nawet jeśli jednak zdecydujesz się na spontaniczny wypad do USA, w internecie często znaleźć możn atrakcyjne oferty zakwaterowania last minute.

Internetowe wyszukiwarki jak Hotels.com, Trivago, czy Booking.com współpracują z olbrzymią ilością hoteli, moteli, hosteli oraz apartamentów do wynajęcia, pozwalając porównać kompleksowo oferty oraz „wyłowić” aktualnie dostępne promocje.

wakacje na Florydzie zimą

Walentynki na Florydzie? Przykładowa oferta tygodniowego zakwaterowania dla 2 osób w apartamencie w Miami Beach.

Większość rezerwacji można nieodpłatnie anulować na krótko przed planowanym pobytem, warto jest więc, w przypadku znalezienia atrakcyjnej oferty zarezerwować ją, nawet nie mając jeszcze jasno sprecyzowanych planów podróży – możliwe, że dostosowane zostaną one właśnie do korzystnych cen noclegów.

Pogoda na Florydzie zimą

Przeważająca część Półwyspu Florydzkiego leży w strefie klimatu podzwrotnikowego (wilgotnego). Gwarantuje on najłagodniejsze w całych Stanach Zjednoczonych zimy. Nie bez powodu Floryda jest ulubioną destynacją dla emerytów w USA.

Im dalej na południe, tym cieplej. W Miami, temperatury za dnia wahają się pomiędzy 20⁰C i 25⁰C i spadających nocą do około 12-15⁰C. Po słonecznym, ciepłym dniu przyda się więc okrycie wierzchnie.

Co robić na Florydzie? Nieco sugestii w materiale powyżej.

Temperatury wody na Florydzie nawet zimą pozwala na w miarę komfortowe kąpiele morskie (zwłaszcza w porównaniu z Bałtykiem!). W okolicach Miami, nawet w najzimniejsze miesiące rzadko spada poniżej 20⁰C.

Niekwestionowalną zaletą zimowych wakacji na Florydzie jest najmniejsze ryzyko opadów. Choć rejon ten słynie z tropikalnych sztormów, grudzień, styczeń i luty to właśnie najsuchsze miesiące. Niższa, a więc gwarantująca też większy komfort jest też odczuwana tu wilgotność powietrza.

Sprawdź aktualną prognozę pogody dla Miami.

Czytaj także:

Atrakcje Florydy – zarezerwuj w dobrej cenie: