Wynwood Art District – artystyczna dzielnica Miami

Rewitalizacja terenów oraz obiektów industrialnych i adaptowanie ich na potrzeby miast pozostają modne na całym świecie. Styl industrialny upodobali sobie zwłaszcza artyści oraz miłośnicy sztuki.

W Miami, najlepszym przykładem tego trendu jest dzielnica znana, jako Wynwood Art District.

Galerie sztuki, modne kafejki, sklepy typu vintage oraz sztuka ulicy w różnych wydaniach, a w szczególności graffiti przyciągają tu hipsterów, foodies, miłośników fotografii, lecz także turystów.

Wynwood Art District

Atrakcje Miami: Wynwood Art District.

W położona w północnej części Miami dzielnicy w przeszłości mieściło się wiele magazynów przemysłowych. W miarę, jak rozwijające się miasto zaczęło wypierać przemysł z centrum, inwestorzy zainteresowali się opustoszałymi zabudowaniami, fundując im całkowity „lifting”.

Szczególną rolę w rozwoju Wynwood odegrał urbanista Tony Goldman, który wpadł na pomysł, aby ściany magazynów oddać do zagospodarowania znanym artystom graffiti. W ten sposób powstały Wynwood Walls / Ściany Wynwood – jedyna w swoim rodzaju galeria sztuki na świeżym powietrzu. Imponujących rozmiarów murale, które można tu podziwiać, są stale aktualizowane, dzięki czemu Art District w Miami nigdy się nie nudzi; niemal zawsze zobaczyć tu można coś nowego.

Jednocześnie, w odnowionych wnętrzach magazynów zadomowiły się restauracje, bary i butiki.

Takie atrakcje oczekują na Ciebie w Wynwood Art District.

Do Wynwood wybrać można się oczywiście na własną rękę, jednak turyści, którzy zdecydują się na zorganizowaną wycieczkę, znajdą ich szeroki wybór w ofercie portalu turystycznego GetYourGuide, współpracującego z dużą wieloma touroperatorami w Miami. Większość imprez/wydarzeń/wycieczek wykupionych za pośrednictwem GetYourGuide można odwołać z 24-godzinnym wyprzedzeniem, odzyskując wpłacone środki.

Zorganizowane wycieczki do Wynwood – zarezerwuj:

Na zakupy w Wynwood

Dzielnica Wynwood to jednak nie tylko sztuka, ale także mekka mody. Z Art District, od strony wschodniej, sąsiaduje Miami Design District – strefa skupiająca sklepy i butiki niektórych z najsłynniejszych marek odzieżowych. Zaopatrzyć tu się można między innymi w ubrania i akcesoria z metką Chanel, Balenciaga, Dior, Dolce&Gabbana, Gucci, Hermes, Alexander McQueen, Louis Vuitton, czy Prada.

Miami Design District

Wynwood Design District charakteryzuje skrajnie odmienna od Art District elegancka i nowoczesna architektura.

Zobacz także: