Zorganizowane wycieczki po Everglades

Amerykańskie parki narodowe doskonale zwiedza się samemu; pomaga w tym dobrze zorganizowana infrastruktura, visitor centers służące przydatnymi informacjami i mapami, przejrzyście oznaczone trasy.

Zorganizowane, i oczywiście dodatkowo płatne, wycieczki oferowane zarówno przez parkowych rangersów, jak i przez niezależnych touroperatorów, urozmaicą wizytę, pozwolą dotrzeć do mniej znanych, czy trudno dostępnych zakątków parku oraz dostarczą wiedzy na temat odwiedzanych terenów.

Taka forma zwiedzania sprawdza się zwłaszcza w Everglades National Park, znaczna część, którego to obszary podmokłe, dostępne tylko kajakiem, lub za pomocą specjalnych, płaskodennych łodzi motorowych, czyli airboats.

łodzie w Everglades

Zorganizowane wycieczki po Everglades na pokładzie airboats dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Konstrukcja airboats pozwala poruszać się po moczarach Everglades bez ryzyka zaplątania się śmigła w gąszcz podwodnej roślinności. Silnik łodzi, choć hałaśliwy o tego stopnia, iż niezbędne jest korzystanie z zatyczek do uszu pozwala na rozwijanie znacznej prędkości, dzięki czemu prześlizgiwanie się przez szuwary dostarczy też sporo emocji.

Wycieczki airboats połączone są często z innymi atrakcjami, na przykład z wizytą w Everglades Holiday Park, gdzie z bliska przyjrzeć się można wielu gatunkom zwierząt zamieszkujących ten skrawek Florydy, w ty oczywiście aligatorom.

Everglades Holiday Park jest popularnym celem wycieczek na pokładzie airboats.

Osoby preferujące nieco spokojniejszy, a przede wszystkim mniej hałaśliwy sposób obcowania z naturą, skorzystać mogą z bogate oferty wycieczek kajakiem. Choć umożliwiają one @zwiedzanie@ znacznie mniejszego obszaru parku, pozwalają na zrelaksowanie się oraz obserwację lokalnej fauny w jej naturalnym środowisku, a także flory – oprócz lasów namorzynowych, w Everglades podziwiać też można naturalnie występujące orchidee.

Ceny wycieczek łodzią airboat po Everglades zaczynają się często już od około $30 od osoby za 30-60 minutową przejażdżkę. Więcej, bo zazwyczaj około $150 zapłacić trzeba będzie za wycieczkę kajakiem, ta jednak trwa znacznie dłużej, bo około 3 godzin.

Zobacz także: