Sanibel Island – co zobaczyć?

Poszukujesz ciekawej destynacji na Florydzie? Gości „Słonecznego Stanu”, którzy chcieliby odpocząć z dala od turystycznego zgiełku i tłumów, zainteresować może ukryty skarb zachodniego wybrzeża Florydy, położone na wysokości Fort Myers wyspy Sanibel i Captiva.

Sanibel co zoaczyc

Plaże Sanibel Island, poza letnim sezonem turystycznym są oazą spokoju.

Sanibel, niewielka wyspa w kształcie krewetki połączona jest ze stałym lądem mostem, dzięki czemu z łatwością zwiedza się ją samochodem. Kolejny most łączy północno zachodni kraniec Sanibel z „ogonem” krewetki, jeszcze mniejszą wyspą Captiva.

mapa Sanibel Island

Sanibel Island oddalona jest of Fort Myers o niewiele ponad 30 min drogi.

Podłużny kształt sprawia iż, choć niewielkie pod względem obszaru, Sanibel i Captiva oferują ponad 20 kilometrów plaż o miękkim białym piasku, skąpanych w ciepłych, lazurowych wodach Zatoki Meksykańskiej.

Plaże to nie jednak nie jedyne atrakcje Sanibel i Captiva. Obie słyną z bogactwa unikalnej, objętej ochroną fauny i flory. W rzeczywistości, ponad połowa obszaru obydwu wysp zachowana jest w dzikim, niezmienionym praktycznie działalnością człowieka stanie.

Sporty wodne, snorkeling i nurkowanie z butlą, wędkarstwo, wycieczki przyrodnicze z przewodnikiem, na lądzie i po wodach Zatoki Meksykańskiej, obserwacja ptactwa, zbieranie muszli i przejażdżki rowerowe to tylko niektóre z atrakcji Sanibel i Captiva, oczekujących na turystów preferujących aktywny wypoczynek.

Dzięki dogodnemu połączeniu z lądem, obie wyspy są świetnym celem jednodniowych wycieczek. Można się na nich zatrzymać także na noc.

Hotel na Sanibel Island – porównaj oferty.

Co zobaczyć na Sanibel Island?

Plaża i muszle

Tym co przyciąga większość turystów na Sanibel i Captiva są oczywiście plaże. Ich cechą wspólną jest miękki piasek, łagodnie opadające dno oraz spokojne, płytkie wody, idealne dla rodzin z dziećmi.

Wśród plaż Sanibel wyróżniają się, między innymi Sanibel Lighthouse Water Park, której znakiem rozpoznawczym jest zabytkowa, wzniesiona w latach 80-tych XIX wieku latarnia.

latarnia Sanibel Island

Sanibel Lighthouse.

Blind Pass Beach rozciąga się na północno-zachodnim wybrzeżu Sanibel, przy cieśninie dzielącej obydwie wyspy. Ta, niemal dzika w znacznej części, plaża to idealne miejsce na relaks na łonie natury.

Sanibel Island z lotu ptaka.

Zarówno Sanibel, jak i Captiva słyną z niezwykłej obfitości muszli, jakie tutejsze wody wyrzucają na brzeg. Obfitość morskiej fauny oraz specyficznych kształt wyspy, która, jako naturalna bariera „przechwytuje” muszle niesione przez prądy Zatoki Meksykańskiej, czynią z niej poszukiwaną destynację dla kolekcjonerów tych morskich skarbów.

Najpopularniejszą lokalizacją dla zbieraczy muszli na Sanibel jest Bowman’s Beach.

zbieranie muszli na Sanibel

Atrakcje Sanibel: zbieranie muszli.

Bailey-Matthiews National Shell Museum

Muszlom, występującym lokalnie, ale także okazom z całego świata poświęcone jest Bailey-Matthiews National Shell Museum, muzeum muszli na wyspie Sanibel. Oprócz bogatej kolekcji, na którą składają się także imponujących rozmiarów muszle-giganty, muzeum posiada także zbiorniki, w których przyjrzeć się z bliska można żywym stworzeniom, które muszle tworzą i zamieszkują.

muzeum muszli Sanibel

Muzeum muszli Sanibel Island.

Clinic for the Rehabilitation of Wildlife (CROW)

CROW, ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt na Sanibel Island, pełni ważną misję ekologiczna, będąc jednocześnie jedną z najpopularniejszych lokalnych atrakcji.

Można w nim z bliska przyjrzeć się między innymi żółwiom, pancernikom, czy wężom, a także wiele dowiedzieć się na temat fauny Sanibel dzięki regularnie odbywającym się tu prezentacjom na temat poszczególnych gatunków.

Podglądaj zwierzęta w ośrodku CROW przez live cams.

J.N. Ding Darling National Wildlife Refuge

Sanibel to bez wątpienia destynacja dla miłośników przyrody. Zainteresuje ich tu też z pewnością rezerwat obejmujący wiele ekosystemów, w tym lasy namorzynowe, bagna i skupiska trawy morskiej, zamieszkałe przez charakterystyczne da nich gatunki. J.N. Ding Darling National Wildlife Refuge  jest domem dla ponad dwustu gatunków ptactwa, ryb, gadów i płazów, a także ssaków, w tym przesympatycznych szopów praczy, powszechnie występujących na wyspie.

Bogactwo fauny i flory wyspy Sanibel.

Targ na Sanibel

Targi ze świeżymi lokalnymi produktami cieszą się popularnością, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców w każdej destynacji. Farmers Market na Sanibel Market to okazja zakupienia świeżych ryb i owoców morza, owoców i warzyw, ale także gotowych dań i świetne miejsce na niezobowiązujący posiłek na świeżym powietrzu.

Targ czynny jest w każdą sobotę, od października do maja, w godzinach porannych.

Kiedy odwiedzić Sanibel Island?

Szczyt sezonu turystycznego na Sanibel przypada na miesiące zimowe i wiosenne, od grudnia po kwiecień. Wtedy oczekiwać można tu najlepszej pogody do plażowania, lecz jednocześnie także, największych tłumów. Aby w pełni móc cieszyć się sielankowymi krajobrazami wyspy, warto jest odwiedzić ją, na przykład wczesną jesienią.

Lato na Sanibel wiąże się z niestabilną pogodą i sporym prawdopodobieństwem wystąpienia burz i huraganów, częstych w Zatoce Meksykańskiej o tej porze roku.

Czytaj także:

Atrakcje Florydy – zarezerwuj w dobrej cenie: