Hotel w Fort Lauderdale – gdzie się zatrzymać?

Jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych na Florydzie, Fort Lauderdale, dysponuje szerokim wachlarzem ofert zakwaterowania.

Szacuje się, iż na terenie miasta – centrum i przedmieściach – na turystów oczekuje ponad 30 tyś. pokoi hotelowych, nie wspominając o innych formach zakwaterowania, w tym szczególnie wynajmu prywatnego (Airbnb, czy Vrbo).

hotel w Fort Lauderdale

Luksusowy hotel w Fort Lauderdale: Hilton.

Poniżej, przybliżamy cieszące się największym zainteresowaniem, i praktyczne z turystycznego punktu widzenia, lokalizacje hoteli w Fort Lauderdale.

Znajdź hotel w Fort Lauderdale.

Połączenia LOT Floryda – zarezerwuj online.

The Strip – hotel w Fort Lauderdale przy plaży

Bajeczne, wysadzane palmami plaże są jedną z największych atrakcji Florydy. W Fort Lauderdale będzie mieć okazję zatrzymać się tuż przy plaży, pozostając nadal w centrum miasta.

The Strip to nieoficjalna nazwa odcinka wiodącej wzdłuż zachodniego wybrzeża Półwyspu Florydzkiego trasy A1, rozciągającego się pomiędzy Las Olas Boulevard i Sunerise Boulevard. Znaleźć tu można nie tylko doskonałe plaże, skąd zresztą bierze się inne popularne określenie tej części miasta Central Beach, ale także bary, restauracje, sklepy oraz największą koncentrację hoteli w mieście. Jeśli lubisz być blisko plaży, a także cenisz sobie ożywioną atmosferę, jest to idealna wręcz lokalizacja na nocleg.

Broadwalk to piesza promenada wiodąca tuż przy plaży, równolegle do The Strip.

Plaże i piesza promenada przyciągają do The Strip tłumy za dnia, restauracje i bary sprawiają, iż ta część miasta tętni życiem także po zmroku. Zaledwie krótki spacer dzieli The Strip od Las Olas Boulevard, reprezentacyjnej alei oferującej liczne okazje do zrobienia zakupów, odwiedzenia galerii sztuki, zjedzenia posiłku, czy relaksu przy filiżance kawy.

Uprzywilejowana lokalizacja przy plaży przyciąga najwyższej klasy hotele, w tym: Hilton Fort Lauderdale Beach Resort, Conrad Ford Lauderdale, The Ritz-Carlton, The Westin Beach Resort & Spa, The Ocean Resort Residences.

Nie oznacza to jednak, iż The Strip jest tylko dla turystów o najzasobniejszym portfelu; znajdą się tu również hotele w nieco niższej klasie, trudno jednak, z racji na prestiżową lokalizację trudno mówić o prawdziwie niskich cenach. Sąsiedztwo plaży zawsze kosztuje!

Ceny zakwaterowania w Fort Lauderdale skutecznie pomogą porównać internetowe wyszukiwarki ofert hotelowych:

Fort Lauderdale hotel przy plaży – porównaj oferty.

Lauderdale-by-the-Sea – wakacje rodzinne

Nieco przystępniejsze ceny zakwaterowania tuż przy plaży dostępne są w rejonie Lauderdale-by-the Sea, około 10 km na północ od centrum Fort Lauderdale.

To niewielkie nadmorskie miasteczko jest świetną lokalizacją dla rodzin z dziećmi, pragnącymi wypocząć na plaży, z daleka jednak od zgiełku popularnych turystycznych miejscowości.

Lauderdale by the Sea

Lauderdale-on-the-Sea – destynacja family-friendly na Florydzie.

Beach Pavilion, czyli oferująca cień strefa rekreacyjna przy plaży, malownicze molo oraz plac zabaw w Friedt Family Park to tylko niektóre z atrakcji tego sympatycznego miasteczka.

Turyści znajdą tu zarówno hotele „z wyższej półki”, tym Plunge Beach Resort, Ocean Sky Hotel & Resort, jak i szereg hoteli 3 i 2-gwiazdkowych w dobrym standardzie, zazwyczaj z basenem.

Znajdź tani hotel w Lauderdale-by-the-Sea. 

Hotele w sąsiedztwie lotniska

Choć okolice lotnisk nie należą do najbardziej malowniczych, cieszą się one zainteresowaniem turystów ze względu na atrakcyjne ceny, a także wygodę transferu między terminalem lotniska a hotelowym pokojem i vice versa.

W przystępnych cenach przy Lotnisku Fort Lauderdale zatrzymać się można między innymi w TRYP by Wyndham, Ramada Inn Airport, czy Best Western Fort Lauderdale.

hotel przy Fort Lauderdale Airport

Bezpośrednio w sąsiedztwie Lotniska Fort Lauderdale zatrzymać się można także w eleganckim hotelu Le Meridien Dania Beach.

W pobliżu lotniska także, na trasach wylotowych z Fort Lauderdale, położonych jest sporo moteli, oferujących warunki potrzebne do wygodnego spędzenia nocy, bez zbędnych luksusów oraz, co ważne dla zmotoryzowanych, parking wliczony w cenę pobytu. W okolicach Fort Lauderdale Airport znaleźć można, między innymi, motel znanej sieci Motel 6.

Czytaj także:

Atrakcje i wycieczki w Fort Lauderdale – zarezerwuj: