Aquarium of the Bay, San Francisco

Jeśli, oprócz parków rozrywki i ikonicznych metropolii, interesuje Cię flora i fauna kalifornijskiego wybrzeża, Aquarium of the Bay w San Francisco jest zdecydowanie atrakcją dla Ciebie.

Położone przy pomoście 39 (Pier 39), w dzielnicy Embarcadero i nieopodal Fisherman’s Wharf, akwarium znajduje się trasie turystycznych szlaków w San Francisco.

Aquarium of the Bay

Aquarium of the Bay jest prawdziwym hitem wśród najmłodszych.

Rekiny, płaszczki, meduzy, które od zwiedzających dzieli jedynie szyba niezmiennie cieszą się zainteresowaniem dzieci w każdym wieku, jednak także dorośli w przyciemnionych wnętrzach akwarium i z widokiem na niespiesznie przemieszczające się morskie twory, znajdą chwilę relaksu i odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku San Francisco.

Aquarium of the Bay objęte jest programem CityPASS San Francisco, pozwalającym zwiedzić aż 4 najpopularniejsze atrakcje San Francisco za jednorazową opłatą.

CityPASS San Francisco – kup online.

Aquarium of the Bay – rekiny, płaszczki i nie tylko

Nazwa akwarium oddaje charakter jego głównej misji: badanie oraz propagowanie wiedzy na temat fauny i flory Zatoki San Francisco. Wszystkie z ponad 200 gatunków zwierząt i roślin wchodzące w skład ekspozycji akwarium pochodzą z lokalnych ekosystemów.

Akwarium podzielone jest na cztery strefy:

Under the Bay – największa i jednocześnie najbardziej zróżnicowana z ekspozycji jest próbą kompleksowego odtworzenia ekosystemu Zatoki, ze wszystkimi powszechnie tu występującymi gatunkami. Jest to jednocześnie najbardziej widowiskowa część akwarium; zwiedza się ją przeszklonymi korytarzami, dającymi poczucie, iż jest się w rzeczywistości częścią podwodnego świata.

akwarium w San Francisco

“Spacer po Zatoce San Francisco” w Aquarium of the Bay.

Z bliska przyjżeć się tu można kilku gatunkom rekinów, dostojnych płaszczek, wyjątkowo efektownych meduz.

Discover the Bay – w “satelitarnych”, mniejszych akwariach, rozlokowanych wokół głównego zbiornika znalazło się miejsce dla, między innymi, moren, węgorzy, krabów, czy też morskiego przedstawiciela stanu Kalifornia, jaskrawo pomarańczową rybę Garibaldi.

Touch the Bay – jak sugeruje nazwa, w tej części akwarium, jego goście mają szansę na interaktywne doświadczenia: dotknąć, a czasem też nakarmić będą mogli między innymi rekiny, płaszczki, rozgwiazdy i ogórki morskie.

River Otters – tą część akwarium zamieszkują przesympatyczne wydry rzeczne. Aktualnie jej rezydentami są cztery wydry: Baxter, Ryer, Shasta i Tahoe.

Wirtualna wycieczka po Aquarium of the Bay.

Zwiedzanie Aquarium of the Bay – bilety i informacje praktyczne

Akwarium otwarte jest codziennie (z wyjątkiem Bożego Narodzenia), w godzinach 11:00-18:00 (ostatnie wejście o 17:30). W Święto Dziękczynienia oraz Wigilię, godziny otwarcia skrócone są do 11:00-15:00.

Ceny biletów do Aquarium of the Bay to:

  • dorośli  (13-64 lata) – $29.75
  • dzieci (4-12 lat) – $19.75
  • seniorzy (65+) – $24.75

Aquarium of the Bay odwiedzic można w ramach CityPASS San Francisco. Uiszczając jednorazową opłatę w wysokości $76 zwiedzić można 4 z najpopularniejszych atrakcji w mieście.

Zobacz także:

San Francisco – atrakcje i wycieczki: