Atrakcje Los Angeles: Aquarium of the Pacific

Choć na brak atrakcji w Los Angeles turyści narzekać nie mogą, sprawdzoną pozycja programu zwiedzania miasta i okolic z dziećmi okaże się z pewnością Aquarium of the Pacific.

Położone na wybrzeżu, w Long Beach, około 40 km na południe od centrum Los Angeles, akwarium oferuje nie tylko możliwość podziwiania podwodnego życia „przez szybę”, ale także bliskie spotkania z wieloma gatunkami w specjalnych, płytkich zbiornikach.

Aquarium of the Pacific

Los Angeles dla dzieci: Aquarium of the Pacific.

Do Long Beach z Los Angeles wybrać się można na jednodniową wycieczkę, warto jest jednak zatrzymać się w tym nadmorskim miasteczku na dłużej; oprócz wypoczynku na plaży, ma ono sporo do zaoferowania.

Zobacz także:

Aquarium of the Pacific – co zobaczyć?

Jak sugeruje nazwa, akwarium skupia się na ekosystemach różnych części największego oceanu Ziemi, Pacyfiku.

 

Aquarium of the Pacific podzielone jest na kilka stref tematycznych.

Tropical Pacific Gallery zajmuje największy zbiornik akwarium. Oprócz mieniących się kolorami tęczy tropikalnych ryb, zobaczyć to można także żółwie morskie oraz różne gatunki koników morskich.

Southern California & Baja Gallery dedykowana jest lokalnej faunie i florze rejonów południowej Kalifornii, zwłaszcza tej występującej w wodach otaczających

W strefie Northern Pacific Gallery, uwagę przyciągają olbrzymi ośmiornice pacyficzne, przesympatyczne wydry oraz morskie gatunki ptactwa, w tym znane z pomarańczowych dziobów maskonury.

Kolorowe ptaki powitają gości akwarium także w „lesie” stworzonym w części na otwartym powietrzu, The Explorer’s Cove. Swój kącik mają tu także pingwiny.

Najpopularniejszą atrakcją tej części akwarium są jednak specjalne płytkie zbiorniki, w których karmić, lub dotykać można kilka rodzajów rekinów (oczywiście niegroźnych), płaszczki, rozgwiazdy, a nawet meduzy.

Akwarium Los Angeles

Aquarium of the Pacific oferuje możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami.

W akwarium nie przegap także pokazów w nowoczesnej sali widowiskowej 4D, Pacific Visions, wyświetlanych na dającym efekt głębi zakrzywionym ekranie.

Seanse Pacific Visions wliczone są w cenę biletu.

Cena wstępu do Aquarium of the Pacific wynosi $36.95 od osoby dorosłej i $26.95 od dziecka (wiek 3-11 lat).

Uwaga: z racji na ograniczoną przestrzeń, w weekendy, święta państwowe oraz podczas wiosennej przerwy świątecznej w amerykańskich szkołach, wizytę należy rezerwować.

Znajdź więcej informacji na temat biletów wstępu, godzin otwarcia oraz programu atrakcji na stronie internetowej Aquarium of the Pacific.

Zobacz także: