Atrakcje dla dzieci w San Diego

Największe miasto na południu Kalifornii, San Diego, to doskonała destynacja dla rodzin z dziećmi. Oprócz plaży, która umili wakacje turystom w każdym wieku, na najmłodszych oczekuje tu także wiele innych atrakcji.

Atrakcje dla dzieci San Diego

Wybór zajęć dla dzieci w Chicago jest olbrzymi.

W czasach koronawirusa największym powodzeniem cieszą się oczywiście na świeżym powietrzu, jednak, po adaptacji przepisów sanitarnych do nowej rzeczywistości, bezpiecznie bawic się można także w obiektach zamkniętych.

Zaoszczędź na biletach do najpopularniejszych atrakcji dzięki karcie CityPASS San Diego – kup online.

Poniżej podpowiadamy, gdzie wybrać się warto z dziećmi w San Diego.

Atrakcje dla dzieci w San Diego

SeaWorld San Diego

Jedna z najpopularniejszych atrakcji San Diego, park SeaWorld przyciąga gości pokazami orek i delfinów, możliwością interakcji z lwami morskimi, pingwinami, żółwiami oraz gatunkami zamieszkującymi rafę koralową, ale także typowo lunaparkowymi atrakcjami.

Manta – emblematyczny rollercoaster w SeaWorld.

Park SeaWorld położony jest na terenie Mission Bay, około 10 km na północny zachód od centrum miasta.

Zarezerwuj bilety i wycieczki do SeaWorld San Diego ze zniżką.

Dowiedz się więcej na temat SeaWorld w San Diego.

Sesame Place San Diego

Jedna z najnowszych atrakcji dla dzieci w San Diego otwarta została w marcu 2022 roku w miejscu dawnego aquaparku Aquatica.

Inspirowany w całości Ulicą Sezamkową park przeznaczony jest dla raczej młodszych gości. Wykorzystuje częściowo infrastrukturę dawnego aquaparku, wzbogacił się jednak o 7 nowych atrakcji.  Na uwagę zasługuje szczególnie interaktywna strefa Sesame Street Neighbourhood, w której goście będą mieli okazję spotkać się z ulubionymi postaciami Ulicy Sezamkowej, czy to na scenie, podczas przedstawienia na żywo, czy też podczas codziennej parady.

Sesame Place, nowa atrakcja dla dzieci w San Diego.

San Diego Zoo i Safari Park

Ogród Zoologiczny w San Diego uchodzi za jeden z najlepszych na świecie, jeśli chodzi o warunki bytowania zwierząt. Wizyta w nim dostarczy z pewnością szczególnie dzieci, które znajdą tu okazję do interakcji z wieloma gatunkami zwierząt, w tym z uroczymi pandami. Z zoo sąsiaduje park safari, w którym, oprócz obserwacji z bliska nosorożców, żyraf, czy też drapieżnych kotów zjechać można także kolejką tyrolską (zipline).

San Diego Zoo

Ogród zoologiczny w San Diego.

Zoo w San Diego położone jest blisko centrum miasta na terenie Parku Bilboa, który sam w sobie stanowi popularna atrakcję turystyczną.

Kup bilety do San Diego Zoo.

New Children’s Museum

Młodszym dzieciom wiele godzin rozrywki zapewni, mające za motto „Think, Play, Create” New Children’s Museum w San Diego. Misją tej, niezwykle barwnej placówki jest stymulowanie wyobraźni i kreatywności młodych umysłów poprzez instalacje artystyczne i interaktywne ekspozycje.

Czego oczekiwać w New Children’s Museum?

Muzeum mieści się w samym centrum miasta, w Gaslamp District.

Birch Aquarium

Alternatywą dla SeaWorld w San Diego jest akwarium Birch. Znacznie mniejsze niż słynny park, pozwala z bliska przyjrzeć się morskiej faunie i florze za znacznie przystępniejszą cenę i unikając wrzawy charakterystycznej dla parków SeaWorld. Birch Aquarium warte polecenia szczególnie dzieciom, które bardziej komfortowo czują się z dala od zgiełku tłocznych miejsc.

Birch Aquarium

Podwodny świat niezmiennie fascynuje dzieci i dorosłych.

Birch Aquarium mieści się w nadmorskim rejonie La Jolla, około 25 km na północ od San Diego. Odwiedziny w akwarium połączyć można z wizytą na jednej z okolicznych plaż.

Maritime Museum

Muzeum Morskie w San Diego oprócz tradycyjnych wystaw, zwiedzić można także unikalny zbiór zabytkowych okrętów i statków z różnych epok. Odwiedziny na pokładzie żaglowców, parowców a nawet łodzi podwodnych okazać się mogą niezapomnianym przeżyciem dla dzieci. Muzeum organizuje także rejsy po okolicznych wodach.

Maritime Museum San Diego

Pokład Star of India, jednego z najstarszych, nadal pływających żaglowców na świecie odwiedzić można w Maritime Museum of San Diego.

Muzeum mieści się w Porcie San Diego, na wprost Waterfront Park.

Młodych pasjonatów tematyki wodnej z pewnością zainteresuje także wizyta na historycznym okręcie wojskowym USS Midway także zacumowanym w San Diego Harbor.

Czytaj także:

Atrakcje San Diego – zarezerwuj ze zniżką: