Atrakcje turystyczne Sacramento – co zobaczyć w stolicy Kalifornii?

Choć w Kalifornii nie brak emblematycznych destynacji, od Los Angeles po San Francisco (oraz niemal każde miejsce na wybrzeżu pomiędzy nimi), warto jest naszym zdaniem odwiedzić także położoną nieco na uboczu turystycznych szlaków stolicę stanu.

Sacramento

Stolica Kalifornii, Sacramento.

Sacramento, bo o nim mowa, mieści się około 140 km na północny wschód od San Francisco. Oprócz siedziby władz stanowych, pełni także funkcję ważnego ośrodka akademickiego i badawczego, zwłaszcza w dziedzinie medycyny.

Posiadające ponad półmilionową populację Sacramento słynie z barwnej sceny kulturalnej, bogatej oferty muzealnej, doskonałej, opartej na lokalnych produktach gastronomii oraz otwartej, przyjaznej mniejszościom atmosfery.

Atrakcje turystyczne Sacramento to nie tylko światowej klasy muzea, czy historyczna architektura rządowych budynków, ale także festiwale muzyczne i kulturalne, doskonałe restauracje i hipsterskie kawiarnie.

Hotel w Sacramento – porównaj oferty i zarezerwuj online.

Dowiedz się, co warto jest zobaczyć w stolicy Kalifornii.

Atrakcje turystyczne Sacramento

Old Sacramento and Old Sacramento Watrfront

Wizytę w Sacramento zaczyna się najczęściej od miejskiej starówki. Jest to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat historii miasta. Podziwiać tu można doskonale zachowane budynki z połowy XIX wieku, czasów kalifornijskiej Gorączki Złota, przejechać się zabytkową koleją,  lub dorożką, zobaczyć, jak ponad 100 lat temu wyglądała amerykańska szkoła podstawowa, czy też spróbować wykonywanych niezmienioną metodą od lat słodyczy.

Atrakcje Turystyczne Sacramento: Old Town.

Szczególnie urokliwą strefą w tej części miasta jest strefa nabrzeżna starówki, Old Sacramento Riverfront. Tu, z widokiem na wodę, ulokowało się wiele znakomitych restauracji; niektóre z nich na odrestaurowanych zabytkowych łodziach.

Delta King Hotel

Delta King Hotel – hotel I restauracja, jedna z atrakcji Sacramento.

Odwiedzając Old Sacramento, nie przegap:

Oryginalnym sposobem zwiedzania miasta są wycieczki łodzią wzdłuż nabrzeża Old Sacramento.

Sutter’s Fort Museum

Sporą dawkę wiedzy historycznej dostarczy także wizyta w położonym poza starówką Sacramento, Sutter’s Fort Museum. Ta „forteca” to w rzeczywistość posiadłość jednego z pierwszych europejskich osadników w Kalifornii. Niemiecko-szwajcarskiego pochodzenia Johann Sutter zawitał się w okolice współczesnego Sacramento w pierwszej połowie XIX wieku, zakładając tu osadę o nazwie New Helvetia oraz wznosząc obwarowaną posiadłość, która w niezmienionym niemal stanie zachowała się do dziś. Przybliża on życie XIX osadników w Stanach Zjednoczonych, zarówno tych zamożnych, jak i służby.

atrakcje turystyczne Sacramento

Lekcja historii w Sutter’s Fort Museum w Sacramento.

State Capitol Sacramento

Znaczna część imponującej neoklasycystycznej siedziby władz stanowych Kalifornii, Kapitolu, dostępna jest do zwiedzania. Z myślą o turystach przygotowano tu niewielkie, jednak prezentujące ciekawe zbiory muzeum; otwarta dla zwiedzających jest też część gabinetów oraz specjalna galeria, z której obserwować można czasem obrady. Znajdź więcej informacji na temat California Capitol Museum.

Crocker Museum of Art

Najważniejszym punktem odniesienia dla miłośników sztuki w Sacramento jest założone w 1885 roku, Crocker Art Museum. Ta, najstarsza tego typu placówka na Zachodzie Stanów Zjednoczonych pochwalić się może imponującą kolekcją. Jej centralnym elementem jest sztuka kalifornijska, zwłaszcza z okresu Gorączki Złota, unikalne eksponaty znaleźć można jednak także w kolekcji europejskiej, azjatyckiej, afrykańskiej oraz sztuki Oceanii.

Crocker Art Museum

Muzeum Sztuki w Sacramento.

California Automobile Museum

Pasjonatów motoryzacji z pewnością zainteresuje w Sacramento California Automobile Museum. Zgromadzono w nim ponad 100 modeli samochodów vintage, obrazujących historię amerykańskiej motoryzacji, od początku XX wieku, do lat 70-tych.

Oprócz wystawy stałej, muzeum często podejmuje wystawy czasowe oraz imprezy tematyczne, na przykład pokazy filmów w konwencji drive-in.

California Automobile Museum

Gratka dla fanów starych samochodów – Califoria Automobile Museum.

Sacramento Historic River Cruise

Oryginalną, i cieszącą się sporym zainteresowaniem, formą zwiedzania Sacramento są rejsy po rzece o tej samej nazwie. Jedną z najpopularniejszych z nich jest wycieczka o tematyce historycznej, Sacramento Historic River Cruise pozwalająca podziwiać zabytkową zabudowę miasta od strony wody. Wyjaśnienia ze strony przewodnika przybliżą historię stolicy Kalifornii.

Zarezerwuj Sacramento Historic River Cruise.

Sacramento dla dzieci

Rodziny z dziećmi odwiedzające Sacramento, znajdą w mieście kilka atrakcji, które zainteresują najmłodszych. Jedną z nich jest Fairytale Town, park tematyczny zainspirowany znanymi baśniami oraz popularnymi amerykańskimi rymowankami dla dzieci.

Oprócz scenografii inspirowanej baśniami, placów zabaw i ogrodów, na najmłodszych oczekują tu także przedstawienia kukiełkowe, sesje wspólnej lektury, konkursy i koncerty.

Nie zawiedzie także ogród zoologiczny w stolicy Kalifornii. Sacramento Zoo położone niemal w centrum miasta jest domem dla ponad 140 gatunków zwierząt. Oferuje możliwość interakcji z żyrafami, będącymi maskotką ogrodu, a także typowo lunaparkowe atrakcje.

Sacramento – raj dla foodies

Okrzyknięte amerykańską stolicą farm-to-fork, czyli „z gospodarstwa na widelec” Sacramento ma wiele do zaoferowania smakoszom, zwłaszcza tym, doceniającym kuchnię wykorzystującą świeże składniki pochodzące z lokalnych upraw i farm.

Znacznie niższe niż na samym wybrzeżu, a w szczególności w San Francisco, koszty prowadzenia własnego biznesu, ściągnęły do Sacramento wielu kalifornijskich kucharzy i restauratorów. Praktycznie na każdym kroku spotkać tu można okazję do przekąszenia czegokolwiek – od wystawnego obiadu w eleganckiej restauracji, poprzez niezobowiązujący posiłek w kawiarni, naleśnikarni, pizzerii, czy barze sałatkowym, po zjedzone „na szybko” meksykańskie przysmaki z food trucka.

Sacramento Firehouse Restaurant

Jedna z najbardziej emblematycznych restauracji Sacramento, The Firehouse Restaurant, zajmuje budynek byłej remizy strażackiej.

Znajdź sugestie najlepszych restauracji i barów w mieście na portalu Visit Sacramento.

Atrakcje Sacramento – zarezerwuj w dobrej cenie: