Park rozrywki Six Flags Magic Mountain, Kalifornia

Sieć parków rozrywki Six Flags jest powszechnie znana nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Kanadzie i Meksyku. Jeden z jego najpopularniejszych parków w USA znajduje się w Kalifornii.

Six Flags Magic Mountain mieści się nieopodal osady Valencia, około 50 km na północny zachód od centrum Los Angeles.

Six Flags Magic Mountain

Raj dla wielbicieli rollercoasterów-Six Flags Los Angeles.

Posiadający aż 19 kolejek górskich park cieszy się opinią jednego z najbardziej ekscytujących przybytków tego typu na Zachodnim Wybrzeżu USA.

Oryginalny park, znany pod nazwą Magic Mountain, otworzył swoje podwoje w 1971 roku. 8 lat później wykupiony został przez siec Six Flags. Poważne inwestycje poczynione przez nowego właściciela szybko przekształciły Magic Mountain w jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek dla zwolenników silnych emocji.

Park oferuje obecnie ponad 100 atrakcji (w tym także przedstawień i różnego rodzaju pokazów), rozsianych na ponad 100-hektrowym terenie. Dla wielu odwiedzających, jeden dzień okaże się niewystarczający, aby w pełni wykorzystać potencjał parku.

Emocjonujące atrakcje Six Flag Magic Mountain – rollercoastery i nie tylko

Wśród cieszących się największym zainteresowaniem atrakcji parku znajdują się gwarantujące mocny zastrzyk adrenaliny kolejki:

Full Throttle – niekwestionowalna gwiazda parku: najwyższy i osiągający największą prędkość rollercoaster z pełnymi obrotami na świecie. Przygotuj się na gwałtowne zwroty, loops, prędkośc przekraczającą momentami 110 km/h oraz zmiany kierunku jazdy.

Full Throttle – emocje gwarantowane!

Goliath – jak sugeruje nazwa, znakiem rozpoznawczym tej kolejki jest jej rozmiar. Korzystających z niej śmiałków czeka stromy zjazd z ponad 77 metrowej wysokości którego trasa przebiega częściowo pod ziemią, w ciemnościach!

kolejka Goliath

Magic Mountain: Goliath.

Scream – nazwa kolejki – „Krzyk” mówi sama za siebie. Podczas przejażdżki bezpodłogową kolejką, w której wagonikach „zwisa” się nad ziemią na wysokości ponad 40 metrów niewielu uda się powstrzymać od krzyku.

Apocalypse – tradycyjna, drewniana kolejka, choć nienajnowsza, nadal dostarcza wielu emocji. Obecnie atrakcja jest czasowo zamknięta.

Silnych emocji dostarczą także inne, poza rollercoasterami, atrakcje:

Dive Devil – połączenie skoków bungee i skydivingu wymaga od korzystających z niego śmiałków uprzedniego wspięcia się na ponad 45 metrowej wysokości wieżę, z której następnie „zrzucani” są w specjalnej uprzęży na końcu liny, huśtając się aż do wytracenia przez nią prędkości.

Lex Luthor: Drop of Doom – swobodny spadek z wieży o wysokości 126 metrów zajmuje zaledwie i aż 90 sekund:

Six Flags Magic Mountain – atrakcje dla całej rodziny

Magic Mountain to nie tylko ekstremalna rozrywka dla ludzi o mocnych nerwach. Park oferuje także wiele atrakcji o łagodniejszym charakterze, z których skorzystać może cała rodzina. Wymienic warto:

Roaring Rapids – spływ sztuczną rzeką to atrakcja szczególnie popularna w upalne kalifornijskie dni. Wartki nurt sprawi iż tratwa wirować będzie w nieprzewidywalnym kierunku, dostarczając dodatkowych atrakcji. Licz się ze zmoczeniem ubrania!

Pacific Speedway – tor gokartowy w którym młodsi i starsi fani wyścigów samochodowych popuścić będą mogli wodze fantazji i wcisnąć pedał gazu. Ta atrakcja płatna jest osobno.

Canyon Blaster – przyjazny młodszym dzieciom rollercoaster inspirowany jest kreskówką o Strusiu Pędziwiatrze.

Canyon Blaster

Six Flags Magic Mountain – kolejka dla dzieci.

Magic Mountain dla najmłodszych

Park oferuje także szeroki wachlarz kolorowych atrakcji stworzonych z myślą o najmłodszych gościach. Są wśród nich:

Elmer’s Weather Balloons – w Six Flags Magic Mountain najmłodsi mają okazję doświadczyć powietrznego lotu na karuzeli Elmera, które wagoniki imitują balony na rozgrzane powietrze.

Tweety’s Escape – karuzela oferująca przejażdżkę w klatce ptaszka Tweety.

Daffy’s Adventure Tour – kolorowy autobus Kaczora Duffiego kursuje w scenerii inspirowanej kreskówką o Króliku Bunny’m; idealna atrakcja dla małych dzieci.

“Meet & greet” – spotkania z bohaterami kreskówek i filmów

Wielką frajdę młodszym gościom Six Flags Magic Mountain sprawią spotkania z kultowymi bohaterami kreskówek i komiksów. W ramach tak zwanych “Meet & greet” porozmawiać i zrobić zdjęcie można sobie z postaciami z Looney Tunes oras super-bohaterami z serii komiksów DC na podstawie których powstał film ‘Justice League’.

Justice League Six Flags

Superman, Batman, Wonder Woman, czy Green Lantern to tylko niektórzy bohaterowie, jakich spotkać można w parku Six Flags.

Bilety do Sixt Flags Magic Mountain taniej

Tradycyjnie już, bilety do parku warto wykupić jest z wyprzedzeniem, przez internet; na oficjalnej stronie Six Flags Magic Mountain. Skorzystać można wówczas z atrakcyjnych promocji oferowanych przez park klientom online.

Znaczne oszczędności poczynić można także dzięki wyszukiwarce promocyjnych ofert na bilety do popularnych atrakcji turystycznych, Undercover Tourist. Z jej pomocą znaleźć można bardzo atrakcyjne zniżki na różne opcje biletowe.

Kup tanie bilety do Six Flags Magic Mountain.

Zobacz także:

Zakwaterowanie w pobliżu Sixt Flags Magic Moutain (Valencia)

Połączenia LOT do Kalifornii – znajdź najlepsze oferty